Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Kurumsal Web Tasarımı

Online ortamda var olan markaların kendilerini rakiplerinden bir adım öne taşımalarına yardımcı olan kurumsal web tasarım unsuru, gün geçtikçe önemini arttırmaktadır. İş dünyasının önemli ölçüde dijital dünyaya kayması, markaların bu dünya içerisinde kendilerine iyi bir vizyon yaratmaları gerekliliğini beraberinde getirmiş ve kurumsal olarak web sitesi kimliklerinde en iyi tasarımı elde etmeye çalıştıkları bir sürece girmelerine neden olmuştur.

İster küçük ölçekli firmaların, ister büyük holdinglerin her birinin bir web sitesi olduğu durumunu baz alırsak bu web sitelerde ortaya çıkartılacak estetik görüntü, kullanım kolaylığı, kullanım hızı vb. unsurlar oldukça önem arz etmektedir. İyi bir web tasarım ajansı ile çalışıyor olmak, bu ihtiyaçların profesyonel ellerde giderilmesini ve aynı zamanda işinde uzman kadroyla çalışmanın verdiği rahatlıkla istenilen web sitesi tasarımının hayaldeki halinin uygulamaya dökülmesini sağlamaktadır.

Mucizefikir Dijital Ajans olarak bizler, web sitesi tasarımı konusunda kurumsal firmalara sonsuz destek ve iyi bir tasarım garantisi sunmaktayız. Sitenin A’dan Z’ye tasarım kısmında her unsuru incelikle düşünerek uygulamayı müşteri gözünden ele alıp beğeni garantisi odaklı çalışmalar yaparak hem marka tarafında hem de müşteri tarafında memnuniyet sağlamaktayız.

Kurumsal Web Tasarımı Konusunda Dikkat Edilecekler

Kurumsal site tasarımı yapılırken sitenin ait olduğu kurumun genel kimliği, çalışma amacı, kurumu temsil eden logo, markanın varsa sahip olduğu kültleşmiş pazarlama unsurlarının (logosu, reklamları vb.) bilindik renkleri, hizmetleri, vizyonu gibi örneklendirebileceğimiz pek çok unsur kendi aralarında uyumlu olacakları bir şekilde dizayn edilerek ortaya çıkartılan web tasarımlarında bu unsurların hepsi bir bütün olarak sitede hem sade hem de kolay ulaşılır bir şekilde yer almalıdır.

Bununla birlikte siteye ziyaretçi çekebilmek ana fikir olduğundan, geliştirilen kurumsal web sayfası mutlaka ziyaretçilerin dikkatini çekebilecek ve sitede daha uzun süre kalabilecek şekilde olmalıdır. Bu şekilde oluşturulan web siteleri yayına alındıktan sonra başarıları dolayısıyla arama motorlarında üst sıralara çıkmaya başlayacaklardır. Aynı zamanda sitenin tasarımında dikkat edilecek SEO kuralları, dinamik bir forma sahip olması, ziyaretçilerin güvenini kazanan bir tasarım oluşturulması gibi kısımlar da alınacak web tasarım hizmeti kapsamında dikkat edilmesi gereken noktalardandır.

Kurumsal Web Tasarımı Nitelikleri Nelerdir?

  • Yapılacak tasarım, mutlaka arama motoru dostu olmalıdır,
  • Rahat yönetilebilmeli, yapısı dinamik olmalıdır,
  • Etkileşime uygun bir şekilde dizayn edilmelidir,
  • Yenilikçi bir kodlama yapısına ve çalışmasına uygun olmalıdır,
  • Kurumsal kimliğinizi en iyi yansıtacak şekilde oluşturulmalıdır,
  • Site ziyaretçileri aradıklarını anında rahat bir şekilde bulabilmelidir,
  • Web tasarımları ve içerikleri uyum içerisinde olmalı,
  • Tüm ekran çözünürlüklerine ve tarayıcılara uygun olmalı,
  • Profesyonel ve yenilikçi kodlama çalışmaları yapılmalı,
  • Kurumsal kimliğinizi doğru yansıtmalıdır.
Kurumsal Web Tasarımı
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?