Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
SEO Uyumlu Site Nasıl Yapılır?

Dijital dünyada web sitelerinin başarılı olmasının en önemli kıstası, arama motorlarında ön sayfalarda yer alabilmektir. Bu sebepten de sitelerin SEO uyumlu site haline getirilmesi için profesyonel olarak düzenleme desteği alınır. SEO uyumlu olan web siteleri arama motorları tarafından daha çabuk bulunarak daha fazla kişi tarafından biliniyor olmanızı ve site görünürlüğünüzü arttırmanızı sağlar.

SEO uyumu denildiğinde akıllara ilk olarak web sayfalarının site içi ve site dışı SEO kurallarına göre düzenlenmesi gerekliliği gelmektedir. Site içi SEO kısmında içeriklerin kopya değil orijinal olması, ana ve ara başlıkların düzgün ve başlık etiketlerine uygun olarak halledilmesi, içeriklerdeki fotoğraf ve video isimlerinin yazının içeriğine uyumlu olarak verilmesi, meta tag ve description alanlarının doğru doldurulması, anahtar kelimelerin yeterliliği ve anahtar kelimelerin uyumluluğu gibi durumlara oldukça dikkat edilmektedir.

Site dışı SEO düzenlemelerinde ise içeriklerde ziyaretçiyi çok rahatsız etmeden yapılabilecek etkileyici ve pazarlama diline uygun bir anlatım benimsemek, backlink çalışmalarında bulunmak, sosyal medya hesaplarının siteyi yükseltecek şekilde işletilmesi, sektörle alakalı sitelerin bloglarında yer alabilmek, marka ifadelerine yoğunlaşmak gibi süreçlerle ilgili çalışmalar gerçekleştirilir.

SEO Uyumlu Site Özellikleri Nelerdir?

SEO uyumlu site düzenlemeleri kapsamında sitenin yazılım olarak oluşturulma aşamasından tasarımının tamamlanıp içerik olarak her şeyiyle hazır hale getirilmesi süreçlerinde arama motorlarının getirdiği en son algoritmalara uygun bir site oluşturulması site sağlığı için en temel özellik olmaktadır. Sitenin hızı, kaliteli bir site olarak değerlendirilmesi gibi unsurlar da çok önemli olduğundan Google gözünde hem SEO uyumlu hem site ziyaretçilerine doğru bir şekilde ulaşmaya odaklı bir site oluşturulması gerekmektedir.

Bu gereklilikler doğrultusunda, SEO uyumluluğu bulunan sitelerin genel özelliklerini şu şekilde özetlemek mümkündür;

  • Tasarım olarak kullanıcıların rahatlığına odaklanmak
  • Sitenin kullanım amacına uygun olan bir alan adının bulunması
  • CSS vb. süreçlerin SEO’ya uyumlu olacak şekilde tamamlanması
  • Kodlamaların W3C standartlarında olması
  • Kalıcı bağlantıların arama sürecinde uygun olacak şekilde ayarlanması
  • Site hızının ve site haritasının olması gerektiği gibi ayarlanması
  • Sitenin internet dünyasında çalışma prensiplerine dair kötü yorumların vs. ortadan kaldırılması

Bahsettiğimiz bu ve nice özellikler kapsamında, dijital ajans sektöründe başarısını kanıtlamış olan ajansımız Mucizefikir sitenizin SEO konusunda tüm ihtiyaçlarını eksiksiz olarak tamamlamaktadır. SEO uyumlu site uygulaması için oldukça uygun fiyatlarla bir çalışma gerçekleştirmek istiyorsanız dilediğiniz her an bizlere ulaşabilirsiniz.

SEO Uyumlu Site Nasıl Yapılır?
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?