Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
SEO Uyumlu Web Sitesi Kurulumu Nasıl Olmalı?

Markaların ya da bireysel kişilerin web dünyasında kendi kimliklerini tanıtmış oldukları web siteleri, hedeflenen başarıya ulaşmak için birtakım güncellemelerden geçirilmelidir. En özetlenmiş tanımıyla SEO uyumlu web sitesi özelliğine sahip olan web siteler, hem hedefledikleri organik başarıya ulaşabilmekte hem de dünya devi arama motorlarının belirlemiş olduğu algoritmalara uygun olarak güvenilir birer web sitesi olabilme özelliğine sahip olabilmektedirler.

SEO dediğimiz kısmın bir web sitesinde nasıl uygulanması gerektiğini profesyonel olarak bilen bir ajansla çalışmak, istenilen başarıya çok daha emin ve kolay bir şekilde ulaşılabilmesine olanak sağlamaktadır. Mucizefikir Dijital Ajans olarak bizler, SEO konusunda uzman olan kadromuzla bir web sitesini A’dan Z’ye düzenleyerek sitenin ziyaretçilerine ve Google’a karşı başarısını ispatlamasına imkan tanıyoruz.

SEO uyumlu web sitesi kurulumu kısmında öncelikle o sitenin hangi kesime hitap ettiği, farklı bir kesime de hitap edip etmek istemediği, sektörünün ne olduğu, rakip sitelerine yapılacak analizlerle ihtiyaç duyulan değişikliklerin ne olduğu gibi faktörler iyice belirlenerek bu önceliklerin harmanında bir düzenleme kısmına seçilmelidir. SEO düzenlemeleri ağırlık olarak içerikle yapıldığından, içerik stratejisinin de çok iyi yapılması şarttır.

Maddeler Halinde SEO Uyumlu Web Sitesi İhtiyaçları

Sayfa hızının optimize edilmesi: Bir sayfanın hızlı şekilde açılıyor olması, kullanıcı deneyimindeki en değerli hususlardan bir tanesidir. Hızlı açılmayan bir web sitesinde kullanıcılar vakit kaybına uğradıklarını düşünüp siteyi terk ettiklerinden organik kullanıcı sayısında ve sitede kalma oranında da büyük bir düşüş yaşanır. Bu gibi negatif durumlarla karşılaşmamak için sayfa hızını yükseltecek yenilikler yapılmalı ve sayfa hızının oranı sürekli kontrol altında tutulmalıdır.

Title – Meta Description – Heading Tag kontrolleri: SEO uyumlu web sitesi ihtiyaçları doğrultusunda dikkat edilmesi gerekenler arasında bu saydığımız maddeler de bulunmaktadır. Title, bir site içeriğinde en önemli anahtar kelime olduğundan içeriğin ne anlattığına uygun, ulaşmak istenen kitleye en doğru ve yalın halde ulaşılabilecek tarzda bir title seçimi yapılmalıdır. Aynı şekilde description bölümünde de anahtar kelimenin geçtiği, 160 karakteri aşmayacak açıklamalar yapmak da unutulmaması gereken düzenlemelerdendir. Başlık etiketleri dediğimiz noktada da H1, H2, H3 etiketlerini hiyerarşik olarak kullanmak içeriğe bir düzen ve SEO kapsamında doğru bir çalışma yapmış olma durumu olarak bizlere geri döner.

Web Sitesi Tasarım Özellikleri: Yapılacak web sitesi tasarımları, özgün ve kaliteli olduğu noktada SEO açısından avantaj sağlar. Kurumsal bir web sitesi, bireysel bir web sitesi ya da bir e-ticaret sitesi estetik olarak aynı tip tasarımlardan oluşturulmamalıdır. Özellikle kurumsal sitelerde, e-ticaret sitelerinde markanın kimliğine uygun web tasarımlar ortaya çıkartılmalıdır. Son olarak hazırlanan tasarımlarda uygulanacak renklerin sitenin kendi kimliğine uyum sağlaması gerekliliğinden de söz edilebilir.

Web Sitesi Yazılım Özellikleri: Yazılım olarak web dünyasının son gelişmelerini her daim yakından takip ediyor olmak şarttır. İster masaüstünde, ister mobilde sitelerin mutlaka düzgün bir şekilde görüntülenebiliyor olması gerekmektedir. Eksik açılan, görüntüsü kayan, yerleşimi çarpık olan bir web sitesinin kullanıcılar tarafından ziyaret edilmemesi durumu gayet normaldir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak adına responsive tasarımlar yapılması gerekmektedir.

SEO Uyumlu Web Sitesi Kurulumu Nasıl Olmalı?
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?