Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Tasarım Ajansı
Tasarım Ajansı

Dijital dünyada yürütülen işler için markaların ihtiyaç duyduğu yardım noktasında tasarım ajansı unsuru devreye girmektedir. Bir ajansın bir web sitesi için, farklı mecralarda kimliğini ortaya çıkarmaya çalışan markalar için yapmış olduğu tasarım vb. tüm kapsamlı çalışmalar bahsedeceğimiz bu ajansların sayesinde meydana getirilmektedir.

Tasarım konusunda iş yürüten ajansların, ilgilendikleri alan sadece tasarım kısmı olmamaktadır. Daha doğrusu, ajans olarak faaliyet gösterecek firmaların profesyonel bir çalışma prensibine sahip olması, tamamen her alanda uzman kadrosuyla iş yürütebilirlik potansiyeliyle ilgilidir. İyi bir web tasarım ajansı, web sitesinin ya da diğer mecraların tasarım kısmının yanında bu alanları ilgilendiren diğer tüm hizmet unsurlarında da markalarla iş birliği içerisine girmektedir.

Sonuç olarak bir markanın internet ortamında temsil edileceği tüm alanlarda bütünleşik çalışmalar gösterilerek hem markanın bilinirliği arttırılır, hem markanın ulaşmak istediği ve daha da genişletmek istediği hedef kitle unsurunda başarı elde edilir hem de pek tabi maddi olarak daha iyi satışların oluşturulması sağlanabilir.

Özet olarak tasarım ajansları, dijital alanda yer alan her türlü markanın her türlü web hizmetlerini müşterilerine farklı farklı olarak ya da toplu bir çalışma paketi halinde sunmaktadırlar. Profesyonel olarak çalışan ajanslarda yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi hem grafik tasarımcı, hem sosyal medyacı, hem dijital pazarlamacı, hem SEO çalışmalarını yürüten bir ekip hem de yazılımcı ekip bulunmaktadır. Tasarım aşamasında bir web sitesi tasarımı hizmetinden söz ediliyorsa bu saydığımız kalemlerin her birinin ortak olarak ya da ayrı ayrı hizmetlerine ihtiyaç duyulabilir.

Tasarım Ajansı Hangi Alanlarda Hizmet Sunar?

 • Web sitesi tasarımı: Sitenin en baştan tasarlanması ya da tasarlanan kısmın değiştirilip yenilenmesi kısmında hizmet sunulur.
 • Web sitesi yazılımı: Sitenin teknik kısmında yazılımsal unsurlarında çalışmalar yapılır.
 • Logo tasarımı: Markayı temsil edecek logo tasarım olarak ortaya çıkartılır.
 • Kurumsal kimlik tasarımı: Kurumsal mecrada markanın bir kimliğe sahip olması için çalışmalar yapılır.
 • Banner tasarımı: Sitede yer olacak banner’ların profesyonelce ve dikkat çekici bir şekilde oluşturulması sağlanır.
 • Katalog tasarımı: Markanın ihtiyaç duyduğu noktada kataloglarının oluşturulması sağlanır.
 • İnternet reklamcılığı: Web siteleri üzerinden markanın reklamları güncellenir.
 • Sosyal medya yönetimi: Markanın sosyal medya hesaplarının güncel olarak takip edilmesi, hedef kitleye yönelik çalışmaların yapılması gibi kısımlar ile ilgilenilmektedir.
 • Sosyal medya reklamları: Sosyal medya üzerinden verilecek reklamların doğru planlanması ve doğru noktalardan gelir getirmesi gibi durumlar meydana getirilir.
 • Google Adwords reklamları: Reklam konusunda profesyonelce hizmet verilmesi adına Adwords kullanımı ile reklam yönetimi yapılır.
 • Facebook reklamları: Markanın Facebook üzerinden reklam çıkışları yapılır.
 • Arama motoru optimizasyonu: SEO dediğimiz kısımda web sitesi üzerinden içerik çalışması yapılır.
Tasarım Ajansı