Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Yeni Nesil Web Tasarım Süreçleri

Oluşturulan kişisel ya da kurumsal içeriklere sahip olan bir sitenin, benzer içeriklere sahip olan sitelerden bariz bir şekilde ayrılabilmesi için yeni nesil web tasarımı süreçleri kısmını eksiksiz olarak takip etmesi gerekmektedir. Bunun anlamı sitenin görsellik açısından çok iyi bir tasarıma sahip olması ve kullanıcıları bu siteye çekmesi halini ortaya çıkarmaktır.

Sitelerde sunulan hizmet ya da proje ne kadar iyi olursa olsun, iyi pazarlanmadığı takdirde istenilen başarıyla ulaşmak mümkün değildir. Bu sebepten ötürü bu sitelerin pazarlanması kısmında en önemli unsur yeni nesil olarak geliştirilen web tasarım aşamalarıdır. Sitenize gelen bir ziyaretçinin ilk izlenimleri genellikle sizin kaliteniz, güvenilir olup olmadığınız ve nasıl bir imaj çizdiğiniz hakkında olduğundan bunu tamamlayacak tasarım süreçleri geçirilmediği takdirde ziyaretçilerin başka sitelere kayma ihtimali çok yüksektir.

Yeni Nesil Web Tasarımında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Yeni nesil web tasarım nasıl yapılır konusunu merak edenler için detaylıca araştırdık. Az önce bahsettiğimiz ziyaretçi kaybını yaşamamak için, tasarım konusuyla alakalı yatırım yapılması ve dikkat edilmesi gereken unsurlar şu şekilde özetlenebilir;

İlk olarak müşterilerinizle detaylı bir toplantı geçirip başlangıç noktasında beklentilerinin ne olduğunu tam olarak anlamanız gerekmektedir. Aldığınız bilgiler ışığında da siteyle alakalı yapılacak çalışmalarla ilgili düzenli bir program yaparak çalışıyor olmanız da size pek çok avantaj sağlayacaktır.

Sonrasında sayfanın tasarımında birbirini tamamlayıcı unsurlar olan kodlama, arama motoru optimizasyonu dediğimiz SEO uyumlu bir tasarım süreci geliştirme ve destekleyici unsurlar olan sosyal medya kısmında da aynı şekilde tasarım sürecini elden bırakmama gibi süreçleri hep birlikte ele almak gerekmektedir.

Kullanılacak içerikler, resimler, yazılımsal kısım gibi alanların eksiksiz olarak halledilmesi; gelecek süreçte gelişen revizyon (yeniden düzenleme) ihtiyaçlarının da kolaylıkla giderilmesine yardımcı olmaktadır. Örnek verilecek olursa; W3C standartlarına göre düzenlenen bir kodlama sistemi, web tasarımı konusunda hayati önem taşımaktadır. Çünkü burada hatasız oluşturulan tasarım, her türlü tarayıcıda sitenin sorunsuz açılmasına ve dolayısıyla daha hızlı bir site olabilmesine olanak sağlamaktadır.

Site içerisinde performansı düşürecek organik olmayan içeriklerden ve hızı düşürecek görsellerden (büyük boyutlu olanlar) uzak durulmalıdır. Oluşturulacak menülerin de kolay ulaşılabilir şekilde tasarlanması, bilgilere kolay yollu ulaşabilme opsiyonu kullanıcıları mutlaka sizin sitenize çekecektir. Tabi bunun yanında sitenin dikkat çekici şekilde tasarlanması da bu ziyaretlerin sayısını daha fazla arttıracaktır.

Yeni nesil web tasarım süreçleri konusunda hassas davranarak çok daha ileriye dönük, geri dönüşüm oranları yüksek web sitelerine sahip olabilirsiniz. Mucizefikir ekibi olarak bizler sizin için yeni teknik web tasarım süreçlerini takip etmekte ve en faydalı web sitesini sizler için hazırlamaktayız.

Yeni Nesil Web Tasarım Süreçleri
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?