Uluslararası Dijital Pazarlama

Header

Grafik Tasarım İçin Yardımcı Siteler

Web sitesi sahipleri için grafik tasarım önemli bir alan. İçeriklerinizde kullanacağınız görsellerden, logo tasarımına kadar birçok alanda ihtiyaç duyacağınız bir çalışmadır. Çünkü web sitenizi ziyaret eden kullanıcıları kalıcı olarak tutmanın en önemli yolu budur. Eskiden içerikler daha çok dikkat çekerken artık görsellik daha göze çarpar hale geldi. En çok kullanılan yöntemlerden biri de infografiklerdir. Biz de sizin için bu yazımızda grafik tasarım siteleri hakkında bilgiler derledik.

Mucizefikir Dijital Pazarlama Ajansı olarak bir çok hizmet verdiğimiz markaya sahibiz gerek seo hizmeti gerek sosyal medya yönetimi, google adwords reklam süreçlerinde müşterilerimize en profesyonel hizmeti sunarken sizlerle paylaştığımız bu bilgilerimizden faydalanmaktayız.

Grafik tasarımcıları hayal dünyaları geniş, yenilikçi ve araştırmacı insanlardır. Bu durumda da esinlendikleri sanatçıları takip ederler. Sanal dünya internet, bunun için harika malzeme kaynağıdır. Ücretsiz faydalanabileceğiniz pek çok grafik tasarım siteleri mevcut. İşte onlardan bazıları.

Ücretsiz Olarak Faydalanabileceğiniz Grafik Tasarım Siteleri

Grafik tasarım için kullanabileceğiniz pek çok site mevcut ama ne yazık ki ücretli. Bizler sizin için ücretsiz ama aynı zamanda kaliteden ödün vermeyen web sitelerini sıraladık.

Vector.me

Vector.me 250 binin üzerinde ücretsiz ve kaliteli vektör ile doludur. Piyasada vektör konusunda gelişmiş, büyük bir koleksiyona sahip ve arama özellikleri kaliteli olan bir vektör sitesinin olmadığı fikrinden yola çıkarak kurulmuş bir grafik tasarım sitesidir. Arkasındaki ekip tam anlamı ile sizi anlayan bir ekip.

BrandEPS

Acil bir logoya ihtiyaç duyduğunuz zaman başvuracağınız ilk adres BrandeEPS olabilir. Web sitesi içerisinde 3 binden fazla marka simgesi ve 9 binden fazla da marka logosu barındıran bir sitedir. Sadece SVG formatında değil, JPG ve PNG dosyalarını da barındırır. Üstelik ücretsiz indirme linki sunarak, ücretsiz vektör hizmeti veren en iyi web sitelerden biridir. Arama butonu ile istediklerinize çok kolay erişebileceğiniz bir düzene sahiptir. Kullanıcı dostu bir arayüzü olması ile birlikte, eğer ne istediğinizden tam olarak emin değilseniz en son yapılan çalışmalar başlığı ile vektörlere göz gezdirebilirsiniz. Kısa sürede iş bitirme adına yardımcı olacaktır.

Vexels

Binlerce ücretsiz vektör grafiğine sahip olan Vexels, kolay arayüzü ile piyasada kendini koruyor. Önceki adı Vectoropen Stock olan bu site, grafik tasarım siteleri içinde tarayıcınız üzerinden tasarımlarınızı düzenlemenize, özelleştirmenize, yeni ögeler eklemenize, renk veya metin gibi ögeleri değiştirmenize imkan veren çevrimiçi bir sitedir.

Flaticon

Sitenin veri tabanı SVG, PNG, PSD ve EPS formatları için ücretsiz seçeneklerle doludur. Hem de 9 binden fazla grup içerisinde de toplanmış durumdadır. Bu sebeple aradığınız her türlü vektör türünü burada bulabilmeniz mümkün. 450 binden fazla ücretsiz vektöre sahiptir.

Vector4free

Siteden 1500’den fazla ücretsiz vektöre ulaşabilirsiniz. Tabi bu anlamda çok geniş bir koleksiyona sahip olduğu söylenemez. Bu miktar diğer ücretsiz vektör sitelerine göre çok daha az da olsa kalite konusunda emin olabileceğiniz bir site. Bilmelisiniz ki diğer pek çok grafik tasarım sitesinden de daha iyi bir arama ve filtreleme sistemine sahiptir. Aradığınız herhangi bir şey için oldukça kolay bir yol izlemenize yardımcı olur. Genel olarak tüm vektörler ücretsiz ama yine de ticari amaçlar için vektörün buna uygun olup olmadığından emin olsanız iyi olur.

Freepik

Freepik, ücretsiz vektörler, simgeler, illüstrasyonlar, PSD ve fotoğraflar üretmeniz için, tasarımlarınızda kullanabilmeniz adına günde yüzlerce ücretsiz vektör üretir. Ayrıca kendisinin de ücretsiz vektör tasarımlarının önde gelen arama motoru olduğunu iddia eder. AI, EPS ve SVG formatında indirilebilen içerik sunmasıyla, toplamda 1 milyondan fazla ücretsiz vektör sunar. Bu sebeple de grafik tasarım siteleri içinde en iyi ücretsiz vektör sitelerinden biridir.

Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?