TEKLİF İSTE

SEO Uyumlu Web Sitesi

SEO uyumlu web sitesine nasıl sahip olunur?

SEO(Search Engine Optimization) uyumlu web sitesi kavramı bugün arama motorlarının sıralamalarında çok önemli bir yere sahiptir. SEO uyumlu web sitesine arama motorları “kullanıcı dostu web sitesi” gözüyle bakar ve daha iyi sıralamalara taşır. Aynı zamanda bir web sitesinin SEO uyumlu olması demek web sitesinin daha hızlı, daha olumlu olması ve daha çok bulunabilir olması anlamına da gelmektedir. Bu bağlamda SEO uyumlu web sitesi sahibi olmak çok önemlidir.

SEO uyumlu web sitesinde bulunması gereken özellikler nelerdir?

Bir web sitesi birçok konfigürasyonun bir araya gelmesiyle çalışır. Bu konfigürasyonlar birbirine bağlanırken arka planda çalıştırılan gereksiz sorgular olabilir. Bu da sitenizin sağlıklı bir şekilde çalışmasını engelleyen ana etmenlerdendir. Arama motorları sağlıklı çalışmayan web sitelerini olumsuz değerlendirirken onları geri sıralara çekmeyi de ihmal etmemektedir.

SEO uyumlu web sitesi tasarlanırken başlıca 2 faktör göz önünde bulundurulur: ziyaretçi odaklı olması, arama motorlarına uygun olması. Diğer önemli faktörler ise şöyle sıralanabilir:

  • Sade, karışık olmayan bir tasarıma sahip olması
  • Sitenin amaçlarına uygun bir tasarıma sahip olması
  • Site amacına uygun ve anlamıyla tam örtüşecek bir alan adına sahip olması
  • Gereksiz sorguların bulunmaması
  • Kalıcı bağlantılarının arama motorları tarafından benimsenebilir olması
  • Site haritasının anlık olarak güncellenmesi ve botlarla pinglenmesi
  • Başlık taglarının (H1, H2, H3…) doğru bir şekilde kullanılması

SEO işlemi sonucunda site kullanıcılara hizmet eden ve faydalı olduğu izlenimi vermektedir. Bu da kurumsal şirketler için vazgeçilemeyecek kadar değerlidir.

Mucizefikir Firması ile SEO’dan mahrum kalmayın, internet sitenizi ileri taşıyın

Yukarıda SEO uyumlu web sitesi için gerekli koşullardan bahsettik. SEO işleminin eksik yapılması sizin potansiyellerini tam olarak kullanamayarak piyasada eksik kalmanıza sebep olabilir. Örneğin SEO uyumlu olmayan bir web sitesinde ziyaretçilerin çıkma oranları çok yüksektir. Kullanıcı dostu bir web sitesi değildir, ziyaretçiye site içerisinde ilgisini çekebileceği başka tavsiyeler sunmaz. Dolayısıyla ziyaretçileriniz diğer hizmetlerinizden tam anlamıyla haberdar olmayabilir.

Mucizefikir Firması olarak uzun yıllardan beri SEO uyumlu web sitesi tasarımı yapıyoruz. Bu alandaki uzmanlığımızı daha önce yaptığımız çalışmalarla göstermiş bulunuyoruz. Google’da birinci sayfaya çıkmak zor bir faaliyet değildir. İç ve dış SEO’su sağlam ve doğru yapılmış bir web sitesinin Google, Bing, Yandex ve diğer arama motorlarında üst sıralarda, ilk sayfalarda yer almaması olası değildir. Sizi ileriye taşımak için web sitenize ve size değer veriyoruz. Sizi ileri taşıyoruz.

Arama motoru optimizasyonları bu kadar değer kazanınca, bu arama motorlu optimizasyonları ile de ilgilenen birey sayısı oldukça fazladır. Rekabetin artması fiyatların yükselmesini de beraberinde getirmektedir. Bu rekabet SEO uyumlu web sitesi sahibi olmayı zorlaştırıldığı düşünülmesin. Biz size en uygun çözümleri en ekonomik bir şekilde sunuyoruz. Unutmamanızı isteriz: başarı kendiliğinden gelen bir şey değildir, başarıya ulaşmak zor değildir.