Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Kaç kişi Nişantaşı’nda dükkan sahibidir ya da kaç kişi Nişantaşı’ndaki mağazaların önünden geçmiştir? Herhalde toplumun çok az kişisi oralarda gezip alışveriş yapmıştır. Ama şu bir gerçek ki toplumun büyük bir bölümü bir facebook, bir twitter, bir instagram, bir Tumbler, bir Linkedln, bir Skype kullanıcısıdır. Özellikle Facebook kullanıcısı olmayan yok gibi. Yeni doğmuş bir bebeğe açıldığı gibi facebook , 70 yaşındaki bir ihtiyarın da kullandığı bir hesaptır o. Ve günde tıklanma rekoru kırdığı bir gerçek. İşte böyle bir anda orada bulunan bir reklam milyonlarca kişinin dikkatini çekip ,binlerce beğeni alıp,satın alma paritesini artırmıştır. Sosyal medya reklamları insanların bir bakıma mecburen baktıkları bir mecra olmuştur. Yoksa kimse interneti açıp hadi biraz da reklam bakalım demez. Ama kullandığı tweet üzerinde ya da Linkedln üzerinde görür reklamı ve takip eder.

Hele de instagram artık sosyal medya reklamcılığının esas merkezi olmuştur. İnsanlar verilen reklamlar dışında kendi emeklerini ortaya döküp satmakiçin değişik yolları denerken , ünlü isimlerse giydikleri ,taktıkları ürünlerin reklamlarını fanlarına tanıtırken sosyal medyanın gücünü de bilir o reklam sahipleri. O yüzden esirgemezler kıyafetlerin üzerini tıklayan 1000. kişiye o kıyafeti bedava vermeyi. Çünkü bilirler ki sosyal medya reklamıyla ,günümüz şartlarında çok kişiye ulaşılmıştır. Bu sebeple sosyal medya reklamcılığı son zamanlarda ciddi bir oranda tercih edilmektedir. Bu alan artık bir pazar haline bile gelmiştir. Ülkelerin siyasetini bile etkileyen twitter , reklamları hayli hayli etkiler öyle değil mi?

MUCİZE BİR FİKRİM VAR!

Tabi bu sosyal medya reklamını yapacak olan kişinin bu alanda yeterli bilgiye, donanıma sahip olması gerekir. Reklamın nerede nasıl kullanılacağını, kime hitap ettiğini bilen birisini bulmak çok da zor değil. Mucizefikir.com bu konuda size hizmet veren ,güvenilir, profesyonel olarak çalışan bir şirket. Mucizefikir.com ‘un uygulamaları ile çok para harcamadan reklamlarınıza danışmanlık yapılır.Müşteriye ulaşan bu sosyal medya reklamları belli bir düzende uygulamaya konuluyor. Mucizefikir.com belirli bir hedef koyarak zaman içerisinde bu hedefe ulaşmaya çalışıyor.Ürünlerinizin satılması ,ürünlerinizden insanların haberdar olması hergün düzenli paylaşım yapmak , hepsi mucizefikir.com’un işidir.

Sosyal medya reklamcılığı ciddi bir iştir. Çünkü milyonlara ulaşır ve hizmetlerin tanıtımını kolaylaştırır.Tanıtımı yapılan ürünün daha fazla alıcıya gitmesini sağlar. Daha fazla yayılır. Daha fazla beğeni alır  ya da like’lanır. İnsanlar reklamları görmekle kalmaz, reklamdan daha çabuk etkilenir. Satış daha hızlı olur. Biribirlerinin beğenisine sunar müşteriler. Öyle hızla tıklanır ki reklam sahibi şirket , kurum ve ya kuruluş herhalde şok geçirmeye ramak kala şunu farkeder ki sosyal medyanın kullanımı çok önemli bir iş ve bu işi zaten işin ehline verip takibini yapan birileri vardır çevresinde. Mağazanız olsa bu kadar müşteri gelir mi bir günde ? Gelmez. İş ciddi. Sosyal medya reklamları daha ciddi. Hata da kabul etmez. Müşteriye dönüt vermek ya da şikayeti varsa bunu değerlendirip ivedi olarak dönmek de yine işin ehlinin işi. Mucizefikir.com da işte tam orada. Bir tık ötenizde. İşinizi şansa bırakmayın .  Hadi hemen tıklayıp fikir alma ,birlikte çalışma vakti!