TEKLİF İSTE

Adwords Reklam Yönetimi

Google Reklam Yönetimi Hizmeti

Adwords Reklam Yönetimi İle Google’ın Gücünü Keşfedin

Öncelikle, kısaca Adwords reklamlarının nasıl ilerlediğini ve ne işe yaradığını özetlemekte fayda var. Google tarafından oluşturulmuş olan bu hizmet bir çeşit reklam verme mantığı ile ilerliyor. SEO hizmeti ile belirli bir zaman içerisinde Google sıralamasında yükselebilirken Adwords ile bu süreci çok daha hızlı hale getirebilirsiniz. Yükselmek istediğiniz anahtar kelimeyi istediğiniz alanlara konumlandırabilir ve reklam saatlerini belirleyebilirsiniz. Fakat bunun bir uzman tarafından yapılması kazancınızı neredeyse iki katına çıkartacaktır. Normal bir kullanıcı, ayarlamaların hepsine hakim olamadığı için 100₺’lik bir bütçe ile 10 tıklamaya ulaşırken bir uzman sizi 20 tıklamaya kolaylıkla ulaştırabilir.

Adwords reklamı verirken hangi konumda yükselmek istediğinize dikkat etmenizde fayda var. Örneğin Mardin içerisinde hizmet veren bir firma iseniz ve sadece bu bölgede çalışıyorsanız İstanbul ve Ankara’da reklamınızın çıkması size fayda sağlamayacaktır.

Ayrıca zamanlamanın ayarlanması da firmaya göre değişiklik gösterir. Mesela bir kurumsal web sitesi mesai saatleri içerisinde üst sıralara gelmek isterken e-ticaret siteleri gece gündüz fark etmeden sıralamasına dikkat edebilir. Fakat tüm bu tespitler bir uzmanın süzgecinden geçerek önünüze sunulmalı ve stratejik bir planlama yapılmalı. Çünkü varsayımlar her zaman işe yaramayabilir.

Markanızı Herkese Duyurun

Adwords reklamları sayesinde tahmin ettiğinizden çok daha geniş kitlelere ulaşabilir ve kazancınızı arttırabilirsiniz. Marka değeriniz her gün biraz artarken sitenizin trafiği de buna orantılı olarak yükselecektir. Böylelikle web siteniz, markanızın en iyi yansıması haline gelecektir.

Reklamınıza birçok seçenek ekleyebilirsiniz. Sanılanın aksine mobil cihazlar, internete girmek için çok daha fazla kullanılıyor. Nasıl ki web sitenizi mobil uyumlu hale getiriyorsunuz, reklamınızı da mobilden giren kişilere göre düzenlemeniz yararlı olacaktır. Örneğin bir arama butonu müşterinin işini kolaylaştıracaktır ve hemen oraya tıklayarak sizi aramasını sağlayacaktır. Ayrıca reklamı belirlerken insanların tıkladığı zaman hangi sayfalara gideceğini de belirleyebilirsiniz.

Can alıcı bir slogan veya söz, kitlenizi daha çok etkileyecektir. Kısa görülen o alana öyle çarpıcı ve etkili bir içerik girilmelidir ki insanlar aradığının bu olduğunu anlasın ve sizleri tercih etsin. Hizmetinizin kısaca bir özetini veya neler yaptığınızın bir açıklamasını o alanda paylaşabilirsiniz. Hedef odaklı ilerlediğinizde kitleniz daha sağlıklı bir şekilde size ulaşacak ve telefonlarınız eskisinden daha çok çalacaktır. Adwords sayesinde haftalar hatta aylar alan işlemleri hızla yoluna sokabilirsiniz. Özellikle yeni bir web sitesi oluşturduysanız Adwords danışmanlığı almanızda fayda var.

Web sitenize ilişkin olan her şeyden bir kelime barındıran kısa alana adresinizi de ekleyebilir hatta harita sayesinde sizi arayan müşterilerin kolaylıkla işletmenize gelebilmesini sağlayabilirsiniz. Tüm bu kolaylıklardan faydalanmanın da tabii ki bir ücreti var fakat bu ücret değişiklik gösterebiliyor. Televizyon reklamı mantığıyla düşünebilirsiniz. Yani ne kadar çok görünmek istiyorsanız o kadar çok bütçe ayırmanız gerekiyor. Bütçenizi, zamanınızı, konumunuzu senkron ve düzenli bir şekilde ayarlamak ise bir uzman tarafından ayarlanması gereken noktalar.

banner-adwords

Adwords reklamı verirken anahtar kelimelerinizi 3 ayrı şekilde sınıflandırma imkanınız var. Bunlar;

-Geniş Eşleme: Geniş eşleme ile reklam verdiğiniz anahtar kelimeleriniz, kelimenizin içerisinde bulunduğu her türlü aramada gösterilecektir. Örnek; anahtar kelimeniz su şişesi ise su şişesi satın al kelimelerinde de üst sırada çıkabilirsiniz.

-Tam Eşleme: Tam eşleme ile reklam verdiğiniz zaman daha çok müşteri odaklı ilerlersiniz. Tam olarak belirlediğiniz anahtar kelimeyi yazan kitle web sitenize ulaşabiliyor.

-Sıralı Eşleme: Sıralı eşlemede ise anahtar kelime başta yer alıyor ve sonrasında hangi kelimeler gelirse gelsin istediğiniz anahtar kelime için çıkan web sitesi bu şekilde de görüntülenebiliyor.

Adwords Reklam Yönetimi Tecrübe Gerektirir

Mucizefikir, profesyonel adwords reklam yönetimi ekibi ile sizlerin maliyetlerini düşürürken, maksimum dönüşüm oranı sağlıyor. Yönettiğimiz ve optimize ettiğimiz bir çok adwords hesabı için büyük bir know how'a sahip firmamızın bünyesinde profesyonel bir SEO ekibi de olduğu için, tüm Google kriterlerine uygun reklam yönetimi yapılmaktadır.