Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Backlink Analizi

Backlink Analizi nedir ve nasıl yapılır?

Backlink Analizi bir web sitesinin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Web sitenizin popülerliğini belirleyen baclink analizi sayesine yine internet sitenizin ne kadar önerildiği ile de doğrudan ilişkilidir.

Backlink alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Google tarafından banlanmış olan siteler üzerinden  Backlink alınması, kesinlikle bir fayda sağlamayacaktır. Bu nedenle de alacağınız siteler üzerinde uzun soluklu araştırmalar yapmalı ve kesinlikle tek bir gün içerisinde backlink alımlarını gerçekleştirmeyin. Genellikle bu süreci belirli parçalara bölerek yapmaya başlayın.

Hangi sitelerden backlink alınmalı!

Öncelikle backlink alımlarında kendi alanınızla alakalı tek bir link alımınız bile kimi zaman sizler için yeterli olabilmektedir. Bu nedenle farklı sektörlere yönelerek gereksiz link alımlarından kaçınmanızı önermekteyiz. Ancak yine bilindiği gibi kendi sektörünüzle alakalı olarak da başka sitelerden link almak da göründüğü kadar kolay olmayacaktır. Burada da yapılması gereken ilk çalışma yine sizinle aynı sektör olacak şekilde paravan siteler oluşturmaktır. Oluşturduğunuz bu paravan sitelere de düzenli bir şekilde zengin ve özgün olan içerikler ekleyerek, yaklaşık 2 ay kadar sitelerin toparlanmasını bekleyin. Kısacası bu sayede de açtığınız bu paravan sitelerin hızlı indeks alan ve birkaç tane de backlink olan siteler konumuna getirmiş olursunuz. Tüm bu çalışmalar sonucunda da sizin işinize yarayan kendi sektörünüzle alakalı birçok link elde etmiş olacaksınız.

Tüm bu bilgiler dışında da paravan sitelerin yeterli olmadığı durumda, kendi sektörünüzle alakalı link bulamasanız bile size en yakın sektörlerden de link alımı yapabilirsiniz. Ancak unutmayın ki link alacağınız sitelerin Google üzerindeki durumu da son derece önem taşımaktadır. Şunu da belirtmeden geçmemek gerekirse, sitenize belirli periyotlarda düzenli bir şekilde yaptığınız  backlink alımlarının aralıklarında değişiklik yaparsanız da siteniz zarar görecektir. Bu konuya da backlink alımlarında dikkat etmeniz yine siteniz açısından son derece önemlidir.

Kaliteli ve en önemlisi de profesyonel bir hizmet için sizler de Mucizefikir ailesine katılabilir ve dilediğiniz alanda sizlere vereceğimiz hizmetlerden yararlanabilirsiniz.