TEKLİF İSTE

Black Hat SEO Teknikleri

Black Hat SEO Teknikleri

 

Kısaca illegal yollarla seo uygulamaları yapmak anlamına gelen Black Hat Seo; Google’nin yasakladığı bazı webmasterlerin algoritma eksikliğinden faydalanarak işleme koyduğu yapılması tavsiye edilmeyen seo çalışmalarıdır.  Bu yazımızda illegal seo yöntemlerinden Black Hat SEO Teknikleri konusuna değineceğiz. Bu seo çalışması, genellikle halk arasında Hack Link ismi ile tanımlanan seo çalışmalarıdır. Web sitenizin düşürülmesi amacıyla farklı web sitelerine eklenen bu tip linkler, içeriğiniz dışında bir anahtar kelimeyi işaret ederek web sitenize geldiğinden dolayı sitenin düşmesine neden olacaktır. Aşırı backlink çalışması yapmakta bu yöntemlerdendir. Rakipleriniz web sitenize yönelik kötü amaçlı bu tip bir çalışma yaptırabilir ve sitenize gereksiz çıkışlar olabilir. Yanı sıra web sitenizi kapalı tutmak için Botnet saldırıları yaparak kapalı olarak kalmasını ve arama motorları sıralamalarından düşmesini sağlayabilirler. Sosyal medya platformlarında web sitenizin olumsuz yönde tanıtılması yolu ile de düşürülmesi mümkündür. Bu yüzden düşüş gözlemlendiğinde link durumlarınızı kesinlikle kontrol etmelisiniz.

 

İllegal seo yöntemlerinden Black Hat SEO Teknikleri hakkında daha detaylı bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Hacklink: Sıklıkla kullanılan Black Hat Seo yöntemlerinden biri de Hacklink’tir. Hack Link; izinsiz elde edilen web site ya da sunucu bilgileri ile sitelere illegal yöntemlerle eklenen linklere verilen isimdir.

DOS Komutları ile Organik Hit: Kişi daha önce IRC sunucularında ya da herhangi bir virüs ile yüzlerce bilgisayarlara komut vererek o bilgisayarları emri altına alır. Böylelikle bilgisayarlara aynı anda verilen komut sayesinde bilgisayarlar Google’da anahtar kelimeyi aratıp ve istenilen siteyi bulup tıklıyor. Bu sayede yüzlerce ayrı ip den organik hit sağlanmış oluyor.

Invisible / Hidden Text Yöntemi: Sayfanın arka plan rengine uygun olarak link ekleme yöntemidir. Sıklıkla kullanılır. Bu sebeple web sitenizdeki link çıkışlarınızı sürekli olarak kontrol altında tutmalısınız.

Keyword Stuffing / Unrelated Keywords: Aşırı uzunlukta keywords meta girilmesi yöntemidir. Eski google algoritmalarında işe yarıyordu ancak değişen algoritmalar ile bu yöntem web sitesini kötü yönde etkileyebilir.

Cloaking / Doorway Pages: Profesyonellik gerektiren bir kodlama ile yapılan bir black hat seo çalışmasıdır. Bu uygulama ile we sitesi ikiye bölünerek Google botlarına ayrı normal kullanıcıya ayrı şekilde görünür.

Mirror or Duplicate Sites: x sitesinin y sitesindeki içeriği datasına çekmesi yani direkt kopyalama yöntemidir.

Prescience Index: Örneğin henüz yayınlanmamış bir sinema filminin vizyonda olan bir başka film için “x filmini full izle”  gibi içeriklerin girilmesi yöntemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir