Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Edinmeniz Gereken 3 SEO Fırsatı

Arama, içerik siteleri için bir numaralı harici trafik kaynağıdır. Website tıklanmaları %34leri bulurken sosyal medyadan alınan ziyaretler %25 civarındadır.

Peki!

Aramalarda başarıyı yakalamak için ödeme yapmanız gerçekten önemli mi?

Araştırmalara göre organik aramalar, reklam aramalarından 20 kat daha fazla klik alma potansiyeline sahiptir. Bu nedenle, SEO yönetimini profesyonel bir şekilde yürütmek başarı peşinde koşan markalar açısından oldukça önemlidir.

Sıralamanızı iyileştirmek ve tıklama oranlarını arttırmak için organik aramalardan nasıl yararlanabilirsiniz?

Optimizasyon için en iyi stratejiler nelerdir?

Bu gibi sorularınızı yanıtlamak için en kritik 5 SEO fırsatını sizler için hazırladık.

1. Organik anahtar kelimelere odaklanın!
SEO’daki başarınızı etkileyen en önemli faktörlerden biri kullandığınız anahtar kelimeler ve içeriklerdir.

Pek! Markanız için en değerli anahtar kelimeler hangileri?

Bunu öğrenmek için en iyi yol anahtar kelime araştırması yapmaktır. Araştırmanızı Google üzerinden yapabileceğiniz gibi Instagram ve Twitter’ı kullanmak da etkili bir yol olabilir.

Markanızın hitap ettiği kitle sosyal medya üzerinden markanıza veya ürün gamınıza dair hashtag’ler kullanıyorsa SEO stratejinizde bu hashtag’ler sizin anahtar kelimeleriniz olabilir.

Ayrıca uzun anahtar kelimeler de kullanabileceğiniz bir yöntemdir. Bu kelimeler düşük rekabete sahip ancak belirleyici ifadeler sayesinde yüksek arama hacmi olan kelimelerdir.
Örneğin, “suya dayanıklı güneş koruyucu” kelime topluluğunu anahtar kelimeniz olarak seçmiş olabilirsiniz, ancak bu anahtar türde anahtar kelimeler için muhtemelen çok fazla rekabet vardır. Bu nedenle kelimelerinize daha fazla özellik ekleyerek markanızın görünürlüğünü arttırabilirsiniz. Örneğin, “hassas ciltler için su geçirmez güneş kremi” kelime topluluğu daha az rekabete gireceğinden ürünün satın alınma oranını arttırmanız söz konusu olabilir.

2. Görsel Pazarlamanızı Yükseltin!
Alışveriş deneyiminin bir parçası olarak görsel pazarlamadan yararlanın. Ürünlerinizin fotoğraflarını içeren bir galerinizin olması müşteriler tarafından hatırlanabilirliğinizi arttıracağı gibi alışveriş yapacak müşterilere güven verir.

3. Mobil Cihazlar İçin Optimizasyon Yapın!
E-ticaret araştırmalarına göre, 2021 yılına kadar tüm online satın alımların %54’ü cep telefonları üzerinden gerçekleşecek. Bu, e-ticaret sitelerinin akıllı telefonlar üzerinden kesintisiz bir alışveriş deneyimi sağlayan, mobil cihazlar için optimize edilmiş içerikler sunması gerektiği anlamına gelir.
En önemli adın sitenizi mobil uyumlu hale getirmektir. Bunu yaptıktan sonra atlanmaması gereken adımlardan biri kullandığınız içerik ve resimlerin hızlı yüklendiğinden emin olmaktır çünkü cep telefonlarından alışveriş yapan kullanıcılar genellikle aceleci olurlar. Bir de başlıklarınızı ve kategorilerinizi küçük ekranlarda tıklanması kolay olacak şekilde düzenlemek sizi bu konuda bir adım öne taşıyacaktır.

Peki markanız için nasıl link oluşturursunuz?
Bunun en iyi yollarından biri sitenizle bağlantılı bir blog oluşturmaktır. Bunun yanı sıra başka markalarla ortaklığınız varsa ve o markaların siteleri üzerinden sizin sitenize erişim sağlanıyorsa bu da iyi bir yöntem olabilir. En önemli nokta, bu bağlantıları oluştururken kaliteyi ön planda tutmaktır. Marka değerinizi düşürecek herhangi bir bağlantınızın olmasındansa hiç bağlantınız olmaması daha iyidir.

Sonuç olarak;

Daha iyi trafikler elde etmenin tek yolu paralı reklamlar değildir. Giderek artan tüketicilerle dolu bir dünyada, SEO daha iyi tıklanma oranları, daha yüksek arama sıralamaları ve daha fazla kar etmenin anahtarı olabilir.

Stratejik düşünmeye ve gerekli aksiyonları almaya bugünden başlayın, yarının kazananları siz olun!

Edinmeniz Gereken 3 SEO Fırsatı
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?