TEKLİF İSTE

Kurumsal Seo Danışmanı

Kurumsal Seo Danışmanı

Kurumsal Seo Danışmanı denince, arama motorlarında üst sıralara yükselmek amacıyla çeşitli marka ve firmaların aldıkları bir arama motoru optimizasyonu hizmetidir diyebiliriz. Dijital pazarlamanın altın değeri olan seo odaklı içerik girişi sayesinde sitenizin Google arama sonuçlarındaki konumundan memnun kalmanız amaçlanır. Böylece potansiyel müşteri ulaşımı sağlar ve satışlarınızı da yükseltebilirsiniz. Çünkü artık tüketicilerin aramalarını anahtar kelimeler üzerinden yapması sebebiyle, arama motorlarında üst sıralara çıkmak önemli bir rekabet haline gelmiştir.

KURUMSAL SEO DANIŞMANI NELER YAPAR

Kurumsal Seo Danışmanı bireyselden ziyade, firmalara ve markaya özel şekilde seo çalışmalarını sizin için tasarlayan uzmandır. Arama motoru optimizasyonundan elde edilen başarı, diğer web sitelerinden sıyrılarak Google, yahoo! vb. aramalarda yükselmenizi ve rakiplerinizi geride bırakmanızı sağlayabilir. Hedeflenen sıralama ve potansiyel müşteri ulaşımı için seo danışmanı tercihi son derece önemlidir. Geçen sene çok iyi sonuçlar yaratan seo uygulamaları bugün denendiğinde istenilen verimi veremeyebilir. O yüzden arama motorlarının değişen algoritmalarını göz önünde bulundurabilen bir kurumsal seo danışmanı yararınıza olacaktır. Özellikle Google’da üst sıralarda yer almak size işinizde kritik bir yeni müşteri kitlesi sağlayabilir. Böylece üst sıralarda bulunmak site trafiğinizi arttıracak, dolayısıyla ziyaretçi sayınızı da yükseltecektir. Rekabetin fazla olduğu alanlarda ise bunu başarmak kolay değildir.

Araştırmalara göre arama sayfalarının ilk 3 sayfasında çıkmak büyük önem arz ediyor. Ziyaretçilerin yüzde 33’ü ilk sayfa üzerindeki sonuçlarla bilgi ulaşımı sağlıyor. Fakat ilk 3 sayfada yer almak kolay değil. Özellikle seo bilginiz yoksa bir seo danışmanı olmadan sağlamanız pek mümkün değil. Bu yüzden anahtar kelimelerle birlikte ilk 3 sayfada olabilmek için web sitenizin kurumsal seo danışmanı tarafından dizayn edilmesi önemli bir nokta. Bu noktada organik yollarla Google’da rakiplerinizle mücadele edip üstün gelmenizi sağlayacağız. Bunun da size marka otoritenizin güçlenmesi şeklinde bir geri dönüşü olacak.

Kurumsal seo danışmanı size stratejik bir plan sağlarken, web siteniz için rekabet analizini de gerçekleştirmiş olur. Sitenizin değişmesi gereken içeriğini inceler ve arama motoru optimizasyonu üzerinden bir yol çizer. Müşteri beklentilerini analiz edip aynı zamanda arama motorları robotlarının filtreleyebileceği şekilde bir planlama sağlar. Kaliteli ve dönüştürülebilir içerik girişleri markalar için çok önemlidir. Arama yapan kitlenin ilgisini es geçmeyecek içerikler yaratma amacındadırlar. Markanız keşfedilebilir olmalıdır.

Kurumsal Seo Danışmanı Hizmeti Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Eğer bir Seo hizmeti alacaksanız Seo danışmanınızın sahip olması gereken bazı özellikler vardır. Onları kısaca şu şekilde açıklayabiliriz.

Arama motoru optimizasyonu (Seo) hakkında bilgi birikimi ve tecrübesi: Sadece anlam olarak seo bilmek çalışmalarda yeterli gelmeyebilir. Spam seo çalışmalarından uzak durmak, marka yönetimi bilmek, dijital pazarlama stratejileri geliştirebilmek, sosyal medya bağlantıları sağlayabilmek de karınıza olacaktır.

Koordine ve ulaşılabilir olması: Zaman kavramı bir seo uzmanı için önem arz eder. O yüzden gün içinde zamanlaması doğru işlemeli, iletişim halinde planlı bir süreç olmalı.

Seo uygulaması için doğruları bildiği kadar yanlışları da bilmeli: Bir strateji planı çizerken uygulanması gereken kurallar kadar, yapılmaması gereken yanlışlardan da haberdar olmak hata yapma riskinizi minimuma indirebilir. Burada da araştırma gücü yüksek olan uzmanlar ile işbirliği içinde olmanız devreye girer.

Kurumsal seo danışmanlık hizmetlerinde yüzde 100 ilk sıraya yükselme gibi süslü sözlerle verilen garantilere  de aldanmamanız gerekir. Çünkü bir kurumsal seo danışmanının sizin markanız için uygulayacağı öncelikli hedefi satışlarınızı yükseltmek, marka bilinirliğini genişletmek ve yeni potansiyel müşteri oluşturmak kapsamında memnuniyet sağlamaktır.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir