Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Seo Backlink

Backlink almak site dışı seo çalışmaları açısından çok önemlidir ve hassas bir araştırma gerekir. Seo backlink arasındaki ilişkiyi makalemizde tüm detaylarıyla bulabilirsiniz.

Backlink alacağınız siteden çok fazla link çıkışı olmamalıdır, dofollow link kadar nofollow link alınması da sitenin backlink hiyerarşisinde doğallığa işaret etmektedir. Seo backlink çalışmalarında PR (pagerank) değeri yüksek olan sitelerden backlink almanız çok önemlidir.

Sitenizi kurdunuz, site içi seo çalışmalarınızı tamamladınız. Kısaca Web Tasarım ile ilgili herşey tamam. Sitenizin ismini mention ettirmeniz gerekiyor. Yani, internet ortamında sitenizin isminin geçmesi, siteniz hakkında konuşulması şart.

Bunun için aşağıdaki sitelere hemen üye oluyoruz;

  • PR9 Backlink : Youtube linki alıyoruz ve üyelik içerisine sitenizin adresini ekliyorsunuz. Ayrıca youtube butonunu sitenize koyuyorsunuz.
  • Adobe üzerinden hemen bir üyelik açıyorsunuz ve hesap ayarlarını düzenlemeye girdiğiniz zaman, şirket kısmında web sitenizin linkini ekliyorsunuz.
  • facebook, pinterest, tumbrl, twitter, google plus sosyal sitelerine kayıtlarınızı açıyor ve web sitei, şirket bölümlerine web sitenizi giriyorsunuz
  • altavista, amazon, apache, apple, bloglines, dhs.gov, gamespot, flickr, Microsoft, Macromedia, wordpress, Netscape gibi web sitelerine profil oluşturarak, profil ayarlarınıza web sitenizi ekliyorsunuz

Artık web sitemiz yavaş yavaş tanınmaya başladı ve geriye kaldı, forum ve blog araştırmalarına. Forumlarda ve blog sayfalarında yazacağınız makale ve yazılara Anchor text eklemeyi sakın unutmayın. Bu şekilde vereceğiniz backlinkler daha kıymetli olacaktır. Ayrıca blog ve forum sayfalarında signature (imza kısmı) bölümüne web sitenizi ekleyebilirsiniz. Böylece her yazınızda web siteniz gözükecektir.

Edu ve gov uzantılı web sitelerinden alacağınız backlinklerin çok önemli ve değerli olduğunu lütfen unutmayın.

Amaç, sitenizin isminin, diğer web sitelerinde geçmesini sağlamak, bunun için ayrıca araştırma yapmanız gerekiyor. Bir çok kaliteli backlink sitesi bulacağınızdan eminim. Backlink alt yapısını kurduktan sonra, daha kaliteli sitelerden ücret karşılığında backlink alımı da yapabilirsiniz.

Bir diğer konu ise, bir gün içerisinde bir sürü backlink almayın, backlink alacağınız hedef siteleri belirleyin ve doğal olması için her gün bir veya iki yere kayıt olun, makale yazın. Böylece yavaş ama emin adımlarla yükselmiş olacaksınız.

Backlink paketleri, backlink alınacak siteler, seo çalışmaları ile ilgili bizimle irtibata geçebilirsiniz. Size detaylı bir şekilde yardımcı olmaktan memnun olacağız.

Seo Backlink
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?