TEKLİF İSTE

Dijital Pazarlama Ajansı

Dijital Pazarlama Ajansı Olarak Mucizefikir

DİJİTAL PAZARLAMA AJANSI

İnternetin son yıllarda hızla gelişmesiyle beraber, pazarlama anlayışında yenilikler ortaya çıktı. Her geçen gün artan internet kullanıcısı, Pazarlamanın geleneksel yollardan çok farklı şekilde yapılmasına olanak sağladı. Adını sıkça duyduğumuz dijital pazarlama, gelişen teknolojiyle günlük hayatımızın bir parçası oldu. Gazete, dergi, broşür gibi geleneksel pazarlama yolları yerini; sosyal medya platformlarına, içerik pazarlama kanallarına bıraktı. Tüketiciyle sürekli iletişim halinde olan dijital pazarlama yeni bir sektörün ve dijital pazarlama ajanslarının da doğuşuna neden oldu.

Günümüzde artık küçük, büyük tüm firmalar, dijital dünyada yer almanın zorunlu olduğunun bilincindeler. Marka bilinirliklerini arttırmak ve sürekliliğini sağlamak isteyen firmalar, bu konuda işinin uzmanı dijital pazarlama ajansı ile çalışmayı tercih ediyor. Ajanslar ilk olarak firma markasının güncel bilinirliliğini tespit eder ve firmanın taleplerini de göz önüne alarak, aynı sektördeki markalar arasında bir adım öne geçmeniz için çalışırlar. Firmanızın tanıtımı, daha fazla müşteri kitlesine ulaşmak ve satışlarınızın artışını sağlamak ajansların hizmetleri arasındadır. Dijital pazarlama ajansı; sosyal medya çalışmaları, mobil pazarlama, SEO ve SEM çalışmaları ile dijital ortamda bilinirliğinizi arttırır. Sosyal Medya Pazarlaması; Facebook, Linkedin, Twitter gibi sosyal ağlar üzerinden yapılır. Ürünlerinizin tanıtımı, kampanya haberlerinin yayınlanması ve tüm bunların raporlanması sosyal medya pazarlaması olup, ajanslar tarafından firmanıza en uygun olacak şekilde yapılır. Geleneksel pazarlama yönteminde olmayan ve dijital pazarlamanın en büyük avantajı olan, müşteriden geri dönüş sağlanabilmesi, dijital pazarlamayı çok önemli kılmaktadır. Sosyal ağlar içerisinde yaptığınız pazarlamalar, kampanyalar, ürün tanıtımları; müşteriden hemen geri dönüş alınmasını sağlar. Yapılan eleştiriler, beğeniler ve yorumlar; yürütülen pazarlama faaliyetleri için fikir sahibi olmanıza, ne kadar kitleye ulaştığınızı ve müşteri beğenisini ölçümlemeyi sağlar. Dijital pazarlama ajansı, sizin için SEO çalışması yapar. Arama motoru optimizasyonu anlamına gelen SEO, arama motorlarında, ilk sıralarda yer almanızı sağlar. Yani Google gibi arama motorunda, sektörünüz veya ürünlerinizle ilgili bir arama yapıldığında, ilk olarak sizin sayfanız bulunur. Bu hem markanızın bilinirliği hem de satışlarınızın artması için çok önemlidir. Bir anda sektörünüzdeki birçok rakip firmanın önüne geçmenizi sağlar. Pazarlama ajansları, SEO çalışması konusunda uzmansa, yaptıkları SEO çalışmasıyla, firmanızın çok hızlı şekilde büyümesine neden olabilirler. Ajanslar tüm bu çalışmaların yanı sıra, web sayfanızın kurulumu, varsa iyileştirilmesi, eksikliklerin giderilmesi için çalışmalar da yaparlar. Web sayfanızı ziyaret eden müşterilerin sayfada kalma süresi, inceledikleri alanların tespitleri kısaca müşterilerin sayfa içerisindeki davranışları tespit edilerek, tüm gerekli çalışmalar ajans tarafından yapılır.

dijital-pazarlama-ajansi

Dijital pazarlama günümüzde firmaların olmazsa olmazıdır. İnterneti kullanmayan, web sayfası bulunmayan firmaların markalaşabilmesi ve marka değerlerini korumaları neredeyse imkansızdır. Sizde dijital dünyada yerinizi almak ve yeni nesil pazarlama teknikleriyle, firmanıza değer katmak istiyorsanız dijital pazarlama, şirketinizin bir parçası olmalıdır. Sizin yerinize bu işi profesyonel şekilde yapabilecek olan dijital pazarlama ajansı, size büyük bir avantaj sağlayacaktır.