TEKLİF İSTE

Dijital Pazarlama Nedir? Ne Değildir?

Dijital Pazarlama Nedir? Ne Değildir?

 

Dijital Pazarlama Nedir? Ne Değildir?

 

Dijital Pazarlama ve bu kapsamdaki tüm çalışmalar öncelikle 360 Derece Profesyonel Dijital Pazarlama Ajanslarının yapacağı çalışmalardır. Yani kesinlikle bireysel olarak çalışan ve bu çalışmaları yapacağını iddia eden kişilerle anlaşmamanız markanız için oldukça yararlı olacaktır.

Peki ya! Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital Pazarlama, geleneksel medya kanallarından uzak tamamen internet ortamında yani dijital ortamda yapılan çalışmaların bütünüdür.

Dijital Pazarlama, tüm internet kullanıcılarının aktif olarak kullandığı arama motorları, bu arama motorlarında yer alan web siteleri, akıllı telefonlarda kullanılan mobil uygulamalar gibi öğeleri kapsamaktadır.

Peki! Bu Dijital Pazarlama Çalışmaları Nasıl Yapılır?

Dijital Dünyada bir markanın yüzü her zaman web sitesidir. Web sitesi Mucizefikir gibi 360 Derece Dijital Pazarlama Hizmetleri veren ajanslarda bulunan uzman kişiler tarafından tasarlanarak kodlanır ve dijital dünyada yayına alınır.

Web Sitesi Kodlama ve Tasarım

Web tasarım oldukça önemli bir konudur. Dijital Kullanıcılar her zaman markaların potansiyel müşterileridir ve bu müşterilere 7 gün 24 saat ulaşma avantajı sadece dijital pazarlamada web sitesi çalışmaları kapsamında yapılabilmektedir. Nasıl mı?

UX – Kullanıcı Deneyimi ( Kullanıcı odaklı web siteleri )

Tamamen kullanıcı odaklı olarak tasarlanmış. Kullanıcıların web sitelerine girdiklerinde genel olarak bir deneyimleme süreçleri vardır. Teknik adı ile buna UX de denmektedir. Bir kullanıcı web sitesinde gezinirken kullandığı imleç hareketleri, bu hareketlere göre ısı haritası, ekranı yönlendirdiği kaydırma haritası, site içerisindeki formları kullanış, dolduruş biçimleri gibi konuları kapsamaktadır. Burada en önemli konu tasarlanan ve kodlanan web sitesinin genel hatlarıyla çoğunluk tarafından kabul gören kullanıcı deneyimleme metotlarına uygun olarak tasarlanmasıdır. Mucizefikir Web Tasarım ve Kodlama ekibi içerisinde kullanıcı deneyimi konusunda özel ihtisas ve eğitimler almış uzmanlar bulunmaktadır.

Özgün Tasarım ve İçerik

Tasarlanan web sitesinin her bir parçası markanızı yansıtır ise işte o zaman geleceğinizi kontrol altına almış olursunuz. Özgün tasarımlar markanızın dijital yüzü olan web sitenizin kalitesini her zaman arttıracak ve dijital kullanıcılarınızın zihinlerinden oluşturmak istediğiniz marka konumlandırmanıza oldukça yüksek destek sağlayacaktır. Ne kadar özgün olursanız o kadar farklı olursunuz. Özgün olmak için sadece tasarımsal değil içerik olarak da farklı olmalısınız. Web sitenizin içeriği her zaman özgün kelimeler ve başlıklar ile güzelleştirilmelidir. Bu birbirini tamamlayan iki başlık her zaman kalitenizi hissettirecek olan, kullanıcıya hem görsel hem de zihinsel olarak hitap eden konulardır.

SEO – Arama Motor Optimizasyonu

Genellikle işletme sahipleri bu hizmete oldukça uzaktır ancak arama motoru pazarlama çalışmaları her zaman yakın olmanız gerek konulardan biridir. Mucizefikir SEO ekibi bu hizmeti sağlarken öncelikle çalışmış olduğu markanın sektör analizlerini çıkartır ve sonrasında çıkan analizler sonucu stratejiler oluşturur. Sektörünüz ile ilgili dijital kullanıcıların algoritmasını anahtar kelimeler üzerinden sonuçlandırarak yaptığı çalışmalarda oldukça başarılı sonuçlar almaktadır.

Site içi optimizasyon (Onpage SEO)

Belli bir SEO kriteri yoktur ancak uygulamış olduğumuz özel teknikler ile siteniz içerisinde yapacağımız çalışmalar her zaman önemli olmuştur. İçeriklerinizin SEO uyumlu olması en önemli konulardan biridir. Türkçe dil bilgisi ve cümle yapısına ne kadar uygun kelimeler kullanırsanız o kadar sonuç odaklı olursunuz. Tabii ki sadece bununla sınırlı değil. İmla kurallarına uyduğunuz kadar anlatmak istediğiniz anahtar kelime öbeğini de bu cümle yapısı içerisinde doğru ve özenli bir şekilde kullanmalısınız. Bir anahtar kelimeyi anlatmak için otuz kere bağlaç kullanabilir ve belki de anlatabilirsiniz. Ancak SEO çalışmaları hiçbir zaman “bir şeyi 40 kere dersen olurmuş” mantığıyla yürümemektedir.

Site dışı optimizasyon  (Ofpage SEO)

Sektörünüz ile ilgili haber, forum, eğlence vb. kaliteli sitelerden kendi web sitenize gelen yönlendirmeler bir diğer adıyla backlink çalışmaları sitenizin Google algoritmalarında kalitesini yükseltecektir ancak yine unutulmamalıdır ki link alacağınız siteler kaliteli, seo uyumlu, news kayıtlı vb. siteler olmalıdır. Toplist tarzı hit siteleri her zaman algoritmalar üzerinde web sitenizi aşağı çekecek, spam oluşturacaktır.

Google Adwords Reklamları

Google’ın kendi reklam platformu olan adwords, aynı zamanda seo açısından da önemli bir konudur. Hedef kitlenizi, anahtar kelimelerinizi vb. reklam stratejilerinizi oluşturabileceğiniz bu platform daima profesyonel bir şekilde yönetilmelidir. Yaptığınız reklam çalışmaları sektörünüz ile ilgili dijital kullanıcılarınızın alışkanlıklarını göz önünde bulundurmalıdır. Reklamınızın hangi bölgede aktif olacağı, hangi saatler içerisinde gösterileceği gibi birçok detay, hedef parametreleri sunmaktadır. Burada yapacağınız reklam çalışmaları rekabeti yüksek olduğu kadar aynı zamanda getirisi de yüksek olan çalışmalardır. Diğer markalar ile çekişmeli bir dijital ortamda olduğumuz teknoloji çağında bu platformun yönetimi kesinlikle Mucizefikir Reklam ekibi gibi uzman kişilere bırakılmalıdır.

Sosyal Medya Yönetimi

Markaların sosyal medya hesapları her zaman dinamik, güncel ve ilgi çeken bir konumda olmalıdır. Kurumsal hesap yönetmek sadece uzmanlarına bırakıldığında etkili iletişim sağlayacaktır. Markanıza özel oluşturulacak konsept tasarım çalışmaları hesabınızı her zaman dinamik tutacaktır. Güncel konuların analizi ile çıkartılacak paylaşımlar, sosyal medya kanallarınızın her zaman güncel ve ilgi çeken konumda olmasını sağlayacaktır. Tasarımı bilen, tasarımı bildiği kadar yönetmesini de bilen, dinamik ve güncel konulara hakim uzmanlar tarafından yapılan sosyal medya yönetimleri markaların her zaman gülen yüzü olacaktır. Mucizefikir Sosyal Medya uzmanları her zaman markalarının gülen yüzü olmuşlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir