Uluslararası Dijital Pazarlama

Header

Google SEO Fiyatları

Dijital pazarlama geliştikçe önemli bir değer kazanan SEO, arama motoru optimizasyonu olarak bilinir. Kısaca özetlersek, kullanıcıların google gibi arama motorlarında yaptıkları arama sonuçlarında ilk sıralarda yer almanızı sağlayan özel bir web sitesi çalışmasına SEO denir. Peki bu derece önem arz eden SEO çalışmaları için bir uzmanla çalışmak size ne kadar maliyete yol açacak? Google SEO fiyatları nasıl belirleniyor? Sorularınızın cevabı için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Google SEO Fiyatları Neye Göre Belirlenir

Öncelikle belirtmeliyiz ki google SEO fiyatları oldukça değişkendir. Her ajansa göre farklı teklifler bulabileceğiniz gibi genel olarak fiyatların belirlenmesinde etkili olan faktörleri şöyle bir gözden geçirelim.

  1. Bulunduğunuz sektördeki rekabetin büyüklüğü
  2. Hedeflenen kelimenin ne kaadar zor olduğu
  3. Google cezalarına mağruz kalıp kalmadığınız
  4. Web sitenizin ne kadar karmaşık olduğu
  5. Rakiplerinizin nasıl bir SEO çalışması içinde olduğu
  6. Web sitenizin yaşı ve wordpress altyapısınıa sahip olup olmadığı
  7. Gelmek istenilen konum
  8. Ne kadar sürede teslim edileceği vs

Bazı dijital ajanslar ile anlaştığınızda size avans ödemenizden 2 gün sonra hizmet vermeye başlarlar, bazıları ise aylık düzenli bir SEO çalışması üzerine size paket halinde bir ödeme sistemi sunacaktır. Bu paketler temsilidir. Çünkü her ajansa, hedeflenen anahtar kelime zorluğuna göre değişecektir.  Arama sonuçlarında web sitenizi yükseltmek amacı ile sadece beklemek ve görmek seçeneğini kimse tercih etmeyeceğinden dolayı, google webmasterlar için SEO konusunda kullanıcı deneyimini üst düzeyde tutacak ve kaliteli siteler oluşturmak için önerilerde bulunmaktadır. Buna organik SEO denir. İyi bir site içi SEO, ardından site dışı optimizasyonu gerçekleştirilir. Sosyal medya, rekabet, web sitenizin durumu ve süresi gibi unsurlar da etkilidir.

GOOGLE SEO FİYATLARINDA UZAK DURMANIZ GEREKEN DURUMLAR

Eğer aşağıdaki maddelere rastlarsanız dikkatli olun, çünkü projenize yazık olabilir.

  1. Fazla yüksek ve düşük fiyatlardan uzak durmanız gerekir. Çünkü birçok anormal derecede düşük fiyatlı SEO paketleri müşteri çekmek amaçlı ve kalitesiz çalışmaların ürünü olup başarısızlıkla sonuçlanabilmektedir.
  2. Size gereken yükselme sağlandıktan sonra ödeme kabul eden firmalar tehlike arz edebilir. Web sitenize tamamen spamdan oluşan siteler oluşturarak bir SEO çalışması yapacak ve sadece anlık yükselme sağlayacaktır. Böylece ödemeler daha sonra gerçekleşir. Uzun vadede ise sıkıntı yaratabilmektedir. Sözleşme bittiğinde ise linklerin silinebilme ihtimalinin her zaman olduğunu unutmayın.

İyi bir SEO çalışması yapan bir dijital ajansla anlaşırsanız size sunacağı bazı hizmetler vardır. Tabi bu hizmetler eklendikçe de fiyatlarda artış yaşanabilir. Bunlar; backlink analizi, site içi analiz, rakip analizi, haftalık rapor, teknik destek ve tanıtım yazılarıdır. Aynı şekilde eğer görüştüğünüz ajansın referansları çok iyiyse google SEO fiyatları için de artış yaşanması mümkün.

Google SEO fiyatları üzerine net bir fiyat belirlemesi yoktur. Web sitenizin geleceğini emanet ettiğiniz, yükselme sıranızın belli olduğu ve buna göre de tıklanma sayınızla satışlarınızın artıp artmayacağının belirlendiği önemli bir alan. Bu kadar önem arz etmesiyle de bir o kadar da zor bir süreçtir. Uzman olmayan kişilerle çalışılmaması gereken, kötü tesadüflerle sizi daha da dibe çekebilme ihtimali vardır.

Dikkatli olmanız gereken son bir durum mevcut. O da anlaşmaya varacağınız ajans size google’da 1 numara olma garantisi ve sözü veriyor ise oradan hemen uzaklaşın. Çünkü google SEO çalışması bir anda hemen gerçekleşebilen ve anında sonuç verebilen bir çalışma değildir. Web sitenizdeki altyapının güçlendirilmesi ve uzman bir ekiple geliştirildikten sonra sonuçlarını 2-3 ay içinde sağlıklı şekilde aldığınız bir sistemdir. Eğer siz de uzman bir google SEO çalışması için bizimle görüşmek isterseniz iletişime geçebilirsiniz.

Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?