TEKLİF İSTE

Google’da Sıra Kaybı Yaşamanıza Neden Olan Etmenler

Google’da Sıra Kaybı Yaşamanıza Neden Olan Etmenler

Tüm seo çalışmaları ve web tasarım hizmetleri… Hepsi Google’da en üst sıralara yükselmek için yapılmıyor mu? Peki, tüm bunlara rağmen hala Google’da sıra kaybı mı yaşıyorsunuz? Google’da sıra kaybetmenizin sebeplerine bakacak olursak farkında olduğunuz ya da olmadığınız birçok faktörden bahsetmemiz mümkündür. Bu durumun pek çok farklı sebebi olabilmektedir. Makalemizde Google’da sıra kaybetmenizin nedenlerinden bahsedeceğiz.

Google’da Sıra Kaybı Yaşamanıza Sebep Olan Faktörler Nelerdir?

Web sitenizin neden sıralama kaybı yaşadığının sebebini öğrenerek bu problemi daha rahat bir şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz. Ortaya çıkan sonuç üzerinden ilerleyerek hatalı noktaları tespit ederek eski sıralamanıza ulaşmanız mümkündür. Öyleyse aşağıda verilen faktörleri göz önünde bulundurarak sitenizin bunlardan hangisine maruz kaldığını tespit edebilirsiniz.
• İlk faktör olarak Algoritma Güncellemesi gösterilebilir. Belirli zaman aralıkları halinde gerçekleştirilen Algoritma Güncellemeleri, sitenizin sıra kaybının sebebi olabilir. Güncellenen algoritmalardan etkilenen web siteleri, sıra kaybı yaşayabilmektedir.
• En başta da söylediğimiz gibi bazı faktörlerin farkında bile olmuyor olabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de backlink azalması olabilir. Aslında web site sahipleri tarafından çok da dikkate alınmayan fakat sitelerin Google’da sıra kaybı yaşamasına sebep olan etkenlerden bir tanesidir. Şöyle ki daha önce almış olduğunuz linkler silinmiş veya linkleri aldığınız web siteleri kapanmış olabilir; bu durumda da sıralama kaybı yaşamanız muhtemeldir.
• Aslında bu etkenin bir çoğumuz farkındayız hatta belki de en çok bundan korkuyoruz. Arama motoru sonuçlarında sizin alt sıralarınızda yer alan rakipleriniz, zamanla güçlenerek sıralamada sizin önünüze geçebilir. Unutmayın; siz seo çalışmalarına nasıl ağırlık veriyorsanız aynı şekilde rakipleriniz de büyük bir hızla seo çalışmalarını sürdürmektedir. Eğer sıralamanızda bir düşüş yaşamak istemiyorsanız; bir gözünüz daima rakiplerinizde olmalı ve onların yaptığı arama motoru optimizasyonu çalışmalarına dikkat ederek önlemlerinizi almalı ve çalışmalarınızı bu doğrultuda sürdürmelisiniz.
• Anahtar kelime seçiminde yapılan hatalar. Gereksiz anahtar kelimeler üzerine yapılan stratejiler olduğunuz yerde saymanıza sebep olur. Böyle bir durumda anahtar kelime stratejinizi yeniden gözden geçirmelisiniz.
• Diğer bir faktör ise tema değişiklikleridir. Web sitenizin temasında aniden yaptığınız büyük değişiklikler, düşüş yaşamanıza sebep olabilir. Temanın yanı sıra site başlıklarınızda ve açıklamalarınızda yapacağınız ani değişiklikler de sıralama kaybı yaşamanıza sebep olmaktadır.
Yukarıda belirtilen faktörleri göz önünde bulundurarak Google’da sıra kaybı yaşamanızın önüne geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir