Uluslararası Dijital Pazarlama

Header

Mobil uyumlu web sitesi tasarımı nasıl yapılır?

Mobil uyumlu web sitesi tasarımı özellikle son dönemlerde tüm sitelerde var olan ve sitelerin mobil üzerinden de aktif bir şekilde kullanılmasını sağlayan bir özelliktir. “Responsive” olarak da bilinen mobil uyumlu siteler, eğer bu şekilde tasarlanmaz ise, ziyaretçiyi olumsuz olarak etkiler ve eğer sitenizde tanıttığını bir ürün ya da hizmet var ise doğru bir şekilde tanıtmanızı da maalesef engelleyebilmektedir. Üstelik son dönemlerde ziyaretçiler sadece laptop, ya da tablet üzerinden internete erişmemektedir. Mobil cihazların üzerinden internete girilme sıklığı son dönemlerde oldukça artış gösterdiğinden var olan sitelerinizin mobil uyumlu web site tasarımına sahip olması için hemen çalışmalara başlamalısınız.

Mobil uyumlu web sitesi nedir?

Mobil uyumlu olan web siteler, tüm mobil cihazlarda kusursuz ve sorunsuz bir şekilde açılaBilmekte ve çalışabilmektedir. Kısacası mobil uyumlu web sitesi sadece sitenin cihazlarda açılabilmesi değil, aynı zamanda tüm mobil cihazlar üzerinde sitelerde kolaylıkla gezinebilme ve yazıları ekstra olarak büyütmeye gerek kalmadan kolaylıkla okunabilmesi ve sağlıklı bir şekilde gezinebilmesi anlamına gelmektedir.

Mobil uyumlu olarak dizayn edilen web sitelerinde kullanılan tüm grafikler özel olarak dizayn edilmektedir ve dolayısı ile siteler bu cihazlarda zorlanmadan kolaylıkla açılabilir.  Ayrıca tüm mobillerde, tipografi ve font büyüklüğü de yine bu cihazlara göre özel olarak tasarlanmaktadır.

Web sitesi mobil uyumlu hale nasıl getirilir?

Hazır scriptler kullanılarak yapılmış olan web siteleri kolaylıkla mobil uyumlu hale getirilirken, özel olarak tasarlanmış olan web siteleri biraz daha geriden gelerek mobil uyumlu hale gelmeye başladı. Simenty meydana getirdiği bir yazılım sayesinde Web sitelerini otomatik olarak mobil uyumlu web siteleri haline getiriyor. 2016 yılından bu yana oldukça fazla web sitenin dönüştürülmesinde etkili olan simenty; günümüzde de en çok tıklananlardan biri!

Sizler de web site tasarımlarınınızın mobil uyumlu olup, olmadığını denetlemek ya da SEO ve diğer web tasarım hizmetlerimizden yararlanmak için Mucizefikir ile tanışmalısınız!

Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?