TEKLİF İSTE

Neden Responsive Web Tasarım?

Neden Responsive Web Tasarım?

Neden Responsive Web Tasarım?

Gelişen teknolojiler ve son google mobil uyumluluk algoritmasına göre, web sitelerinin mobil uyumlu olması gerekmektedir. Responsive web tasarım öncesinde, hem masaüstü hem mobil olmak üzere iki ayrı web sitesi yapılır ve .htaccess dosyası üzerinden çözünürlük ve cihaz değerleri verilerek, mobil üzerinden girenlere mobil site, masaüstü üzerinden girenlere masaüstü site gösterilirdi. Günümüzde hala bu uygulama geçerliliğini korumakta ancak hem zaman hem nakit olarak maliyet doğurmaktadır. Maliyetleri bir kenara bıraktığımızı düşünürsek, hem masaüstü, hem mobil web sitesinin olmasının google seo çalışmaları açısından da negatif etkileri bulunmaktadır.

Responsive Tasarımın Avantajları

İki farklı site yapmanızı ve iki farklı site için ayrı ayrı sayfa içi optimizasyon ve backlink çalışmaları yapmanızı engellemektedir. Ek olarak, masaüstü ve mobil web siteniz tek bir site olacağı için, tasarımsal olarak doğabilecek farklılıkları ortadan kaldırmış olacaksınız. Son olarak iki site yaptırmak yerine, tek site yaptırarak, yeni bir siteye kavuşmuş olacaksınız.

Site içerisine tanımladığınız, meta etiketlerini, headings etiketlerini, resim alt etiketlerini, href linklerini, site hız optimizasyonunu yeniden mobil site için yapmadan tek site altında toplamış olacağız. Ayrıca FTP üzerinden bir sub-domain açmadan, (mobil.mucizefikir.com) ana FTP dizini üzerinden işlemi tamamlamış ve responsive web tasarım farkını yaşamamış olacaksınız.

Responsive Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Responsive web tasarım yapılırken, Bilgisayar, tablet, telefon ve benzeri tüm ekranlarda; yatay scrollbar’sız ve sorunsuz bir şekilde çalışan site tasarımı yapmayı hedeflediğinizi unutmayın. En az 4 farklı boyuta göre CSS kodlarının yazıldığını hatırlatalım. Responsive web tasarım ile ilgili detaylı yazımıza aşağıdaki link üzerinden ulaşabilir ve 15dk. içerisinde basit bir anasayfa tasarımı yapabilirsiniz.

Responsive Tasarım Nasıl Yapılır?

Sitenizin mobil aramalarda görünür olması için ve seo çalışmalarında bir adım öne geçerek, alt yapı olarak daha kaliteli bir web sitesine sahip olabilmek adına, responsive web tasarım tarafımızdan kesinlikle önerilmektedir. Bu sayede hem arama motorları nezdinde kaliteli bir web sitesine sahip olurken, hemde müşteri deneyimi açısından tüm cihazlardan bakıldığında, profesyonel, etkili ve standart bir görünümü yakalayabilirsiniz.

Responsive web tasarım hakkında aklınıza takılan tüm soruları Mucize Fikir’e yöneltebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir