TEKLİF İSTE

SEO

Profesyonel SEO Uzmanı Hizmeti

Dijital pazarlamanın giderek önem kazandığı ve büyüdüğü sanal dünyada SEO çalışmaları iyice önem kazanmaya başladı. SEO çalışması için web sitenizi ister bir freelance çalışana ya da bir dijital ajansa emanet edebilirsiniz. Ama dikkat etmeniz mevzu şu ki tercihiniz ne yönde olursa olsun karşınızda profesyonel birinin bulunmasıdır. Çünkü SEO amatör ellere emanet edilemeyecek kadar önemli, titiz ve emek isteyen bir çalışmadır. Bu sebeple işinde profesyonel SEO uzmanı ile çalışmak sizi en az riskli konuma getirecektir.

Profesyonel SEO Uzmanı Neler Yapar

Dünyada en çok kulllanıcısı olan arama motoru google olduğu için web sitesi sahipleri de özellikle google’da ilk sayfada yer almayı tercih etmektedirler. Bu sayede web siteye mümkün  olduğunca kullanıcı çekip hem potansiyel müşterilerini keşfederler hem de daha çok tıklanma ile daha çok kazanç sağlama amacında olurlar. İnternet üzerinden, gerçek hayata nazaran daha fazla müşteriye ulaşılabilir. O yüzden web sitesi sahipleri de mevzu SEO olunca ciddi yatırımlarda bulunmaya başlamıştır.

Profesyonel SEO uzmanı sizin için web sitenizin eksikliklerini tespit eder ve eksikliklerin giderilmesi için gerekli SEO araçlarını kullanır. Bu şekilde web sitesini arama motoruna uyumlu hale getirmeye çalışır. Yapılan SEO işlemlerini şöyle sıralayabiliriz.

 1. Web sitesinin tasarımının SEO’ya uygun şekilde tasarlanması sağlanır.
 2. Web sitede yer alan içerikler SEO’ya uyumlu hale gelecek şekilde özgünleştirilir.
 3. Hangi sektörde hizmet verecekse, sektör belirlenerek hizmet vereceği alanda en iyi domain seçimi gerçekleştirilir.
 4. Web sitesinin hızı arttırılır, eğer yavaşlatan etmenler var ise onlar da ortadan kaldırılır.
 5. Web sitesi mobile uyumlu hale getirilir ve mobil uygunluk testinden geçirilir.
 6. Site içi SEO (on page) ve site dışı SEO (off page) çalışmaları yapılır.
 7. Web sitesinin rakiplerinin backlink yöntemleri analiz edilir ve ona göre yeni bir backlink yöntemi denenir.
 8. O ana kadar yapılmış SEO çalışmaları için aylık rapor hazırlanır.
 9. Web sitesinde bulunan içerikler içinde anahtar kelime yoğunluğu optimize edilir.

Profesyonel SEO Uzmanı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Karşı taraf ile görüşme ayarladığınızda dikkat etmeniz gereken bazı hususlar mevcuttur. Unutmayın SEO çalışması titizlik gerektiren, ince ve uzman ellere emanet edilmesi gereken bir alandır. Aksi taktirde emanet ettiğiniz web siteniz eski halinden daha da kötü duruma düşmüş veya dönülemeyecek hataların kurbanı olmuş olabilir. İşte özellikle dikkat etmeniz gereken o maddeler.

 1. Çalılşacağınız kişinin başarılı referansları olması önemli bir artıdır.
 2. Kendisine ait bir web sitesi olması da güçlü bir sonuç ortaya çıkarabilir. Çünkü böylece karşınızdaki uzmanı daha iyi tanıyabilir ve yaptığı işler hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.
 3. Google veya Yandex anlaşması olan kişilerden uzak durmanız gerekir.
 4. Güncel birkaç SEO bilgisi edinip kendisine sormayı deneyebilirsiniz.,
 5. Özgün ve kaliteli içerikler üretmesi önemli bir konudur. Bu güveni size sağlaması gerekir. Ayrıca hedeflenen anahtar kelime sayısı ve rakip analizinde de profesyonel olmalıdır.
 6. Güncel arama motorları algoritmalarını takip etmesi gerekir.
 7. Mümkün olduğunca İngilizce ve Türkçe SEO kaynakları hakkında bilgi sahibi olması gerekir.
 8. Organik olmayan yöntemler deneme taraftarı olan kişilere karşı dikkatli olun. Maliyetsiz ve kolay olması sebebiyle illegal yöntemleri tercih etmek web sitenizin ceza almasına sebep olabilir.
 9. Size % 100 garanti içeren sonuçlar vaat ediyorsa, oradan uzaklaşmanızı tavsiye ederiz. Çünkü hiçbir profesyonel SEO uzmanı böyle büyük iddialarda bulunmaz.
 10. En az 2-3 yıllık tecrübesi olması gerektiğini de göz ardı etmeyin.

Eğer siz de savunduğumuz bu görüşlerle Mucizefikir olarak bizimle çalışmak ister, profesyonel bir SEO ekibiyle çalışmak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin.