TEKLİF İSTE

SEO Ajansı

SEO Ajansı

SEO çalışmaları artık günümüzde her web sitesi için kaçınılmaz bir gerçek. Arama motoru optimizasyonu sağlayarak hedeflenen anahtar kelimeler arandığı zaman web sitenizle ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Bu sayede potansiyel müşterilerinize de ulaşmış olur, web sitenize daha fazla ziyaretçi çekmiş olursunuz. İşte burada devreye SEO ajansı giriyor. Çünkü, o trafik akışını sizin adınıza yönetecek ve yönlendirecek bir uzman ekibe ihtiyacınız olabilir. Böylece bu müşteri sirkülasyonunu daha karlı bir hale getirebilirsiniz.

SEO ajansı dediğimiz şirketler veya firmalar, ticari bir amaç taşıyan, bireysel veya kurumsal bir web siteniz varsa sizin için dijital bir hizmet sunan ajanslardır. Eğer SEO hakkında bir bilginiz yoksa sitemizdeki SEO hakkındaki yazılarımızı da okuyup bilgi edinebilirsiniz.

Seo Ajansı ile Çalışmanın Avantajları

  1. Sizden başka çokça müşteriye hizmet verdikleri için tek bir uzmanınkinden daha fazla tecrübeye sahiptirler.
  2. Düzenli yapılan raporlamalar ile şeffaf ve güvenilir bir şekilde süreci takip edebilirsiniz.
  3. Hedeflenen süre için bir SEO sözleşmesi gerçekleştirerek çalışma süresini siz belirleyebilirsiniz. İstediğiniz zamanda da daha fazla birlikte çalışmama kararı alabilirsiniz.
  4. Belirlediğiniz bütçe size ait olacağı için finansman sıkıntısı yaşamazsınız.
  5. SEO ajanslarının hizmet aralığı daha geniştir. Bu sebeple bu kapsamlı hizmetlerden tek bir uzmana göre daha avantajlı bir şekilde faydalanabilir, maliyetlerinizde düşüş sağlayabilirsiniz.
  6. Size sunacakları her bütçeye uygun bol alternatifli SEO paketleri ile size uygun bulduğunuz, istediğiniz hizmeti seçme hakkınız olur.
  7. Tek bir uzmandan ziyade kurumsal bir SEO ajansı ile anlaşmanız her zaman için hem daha güvenilir hem de daha prestijli bir iştir.
seo-ajansi

Bir web sitesi sahibi olarak bir SEO uzmanı ile çalışmak için gerekli bütçeyi oluşturmamış olabilirsiniz. Üstelik sadece SEO çalışması değil sonrasında ölçümleme ve denetlemeler için de ayrı bir uzman tutmanız gerekebilir. Ama eğer güvenilir bir SEO ajansı ile anlaşırsanız bu hengameden kurtulur, bütün gerekli olan ihtiyaçlarınızı ajansınızın uzman ekibi ile karşılamış olursunuz.

Güvenilir Seo Ajansı Nasıl Seçilir

SEO ajansı seçmek web siteniz adına başlatacağınız en önemli aşamadır. Bilindiği üzere SEO çalışması zamanla etkisi ortaya çıkan adım adım giden bir süreçtir. Bu sebeple seçtiğiniz SEO ajansı sizin için doğru bir seçim mi yoksa yanlış bir tercih mi olacağını anlamanız birkaç ayınızı alabilir. Eğer seçtiğiniz SEO ajansı başarısız olursa maalesef ki geçen o birkaç ay çöpe gidecektir. Bunların yaşanmaması için size vereceğimiz tavsiyeleri dinleyerek hatalı seçim yapma oranınızı en aza indirebilirsiniz.

Referanslar: Herhangi bir SEO ajansı ile görüşmeye gittiğinizde size sunulan referansları büyük veya küçük demeden not almanızı tavsiye ederiz. Böylece araştırma yapmanızın istenmediği bir durumla karşılaşma ihtimaliniz ortadan kalkar. Önünüze her sunulan referans reel olmayabilir. Bunları araştırmakta fayda vardır.

Çalışmalar: Web sitenizin geleceğini emanet ettiğiniz ajansın önceki çalışmalarını incelerseniz bir öngörüde bulunabilir, böylece taleplerinize uygunluğunu ölçebilir ve çalışmaya başlanmadan önce müdahalede bulunabilirsiniz. Ajans için de kolaylık sağlayıcı bir durum oluşur.

Fiyat politikası: SEO yatırım olarak en çok getiri sağlayan pazarlamadır. Bu sebeple yapacağınız anlaşma süresine göre yatırım getirisi hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Raporlar: Ortada yatırım yaptığınız bir durum söz konusu olduğu için size belli aralıklarla raporlama yapmalarını talep etmelisiniz. Ayda birkaç kere yapılan raporlama yeterli olacaktır.

Uzman Ekip: En iyi SEO ajansı ile anlaşacak da olsanız işin esasını gerçekleştiren ekip hakkında bilgi sahibi olmanız yararınıza olacaktır.

Eğer siz de yılların tecrübesi ile uzmanlaşmış ekibimizle çalışmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.