TEKLİF İSTE

SEO Nedir? (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO Nedir? (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO Nedir? SEO web sitenizin doğal yollarla arama yapıldığında görünürlüğü arttırma çalışmasına verilen isimdir. Google, Yahoo, Yandex gibi arama motorları aracılığıyla görüntülenir. SEO İnternetin ve dijital pazarlamanın artması sonucu çok hızlı bir şekilde yaygınlaşmıştır. Arama motorunun görüntülediği sonuçlarda web sitenizin görünürlüğünün artması üzerine odaklana bir pazarlama türüdür. SEO, aramalardaki sıralamaları iyileştirmek, sitenize trafik çekmek ve farkındalığınızı arttırmak koşulunda gerekli ve ihtiyaç duyulan unsurları kapsar. Sayfadaki kelimelerden yola çıkarak web üzerindeki diğer sitelerin bağlantı kurma biçimine kadar birçok yönü vardır.

SEO sadece arama motorlarına uygun olarak web sitelerinizi düzenlemez. Sitenizi insanlar için daha ilgi çekici hale getirmeyle ilgili birçok çalışma yapar. Bu web siteniz için trafik oluşturan terim ve cümlelerin bunlara anahtar kelimeler de diyebiliriz sitenizin arma motorlarına daha yakın hale getirir arama motorlarına daha yakın bağlantı kurmasını sağlar ve sitenizin değerini artırır. Sağlıklı bir çalışma sonucu siteniz hayallerinizin bile zirvesine ulaşabilir. SEO’nun tüm çalışmaları tanımlama ve tanıtma üzerine kurulu bir yapıya sahiptir.

Neden web sitemin SEO’ya ihtiyacı var?

Sosyal medya ve diğer trafiğinizi karşılayan etkenler web sitenizin ziyaretlerini oluştursa da bu ne yeterli ne de etkili bir yöntemdir. Arama motorları çoğu internet kullanıcısı için birincil seçimdir.  Arama motorları sundukları her şeyi araya hedefi kesin trafik sağladıkları için benzersiz ve kusursuz bir seçimdir. Arama motorları sitenizi bulamazsa ve içeriğinizi veri tabalarına ekleyemez ise, sitenize trafik sağlamak için çok büyük bir fırsatı kaçırmış olabilirsiniz. Bir web sitesine hedeflenen trafik, diğer pazarlama taktikleri gibi tanıtıma itebilir ve bunu sonucunda web sitenize trafik ulaşınca gelir sahibi olabilirsiniz. SEO’ya yatırım yapma diğer pazarlama ve tanıtım türlerine göre olağan üstü bir trafik getiri oranına sahip olabilir. Arama motorları zekidir ancak bu yardıma ihtiyaçları olmadıkları anlamına gelmez. Ana motorlar, webin daha derin bir şekilde taranması ve kullanıcılara daha iyi sonuç vermesi için teknolojilerini her hecen gün daha da fazla geliştirme çabasındalar. Bununla birlikte arama motorlarının nasıl çalıştığı konusunda bir sınırlama vardır. Oysa doğru SEO size binlerce ziyaretçi ve artan ilgi konusunda net bir cevap olabilir. İnternet dünyası hayal gücümüzün yetemeyeceği kadar büyük, karmaşık ve sürekli gelişen bir camiadır. İnternetin var oluşunda ortaya çıkanlardan çok küçük bir kısmıdır. Site ve SEO kısmı. Teknoloji sürekli gelişmektedir fakat senaryo hep aynıdır. Bir buluş yapılır ve ya yapılan bir şey gelişir, geliştirilir. Bunun sonucunda ortaya bir ihtiyaç çıkar bir gereksinim. Web site ortaya çıkmış bir şey ve daha sonrasında o siteye ne şekilde trafik sağlanır konusu takılmıştır ve ortaya SEO çıkmıştır. Şu an bahsedilen ikili günümüzde birbirlerinin olmazsa olmazı haline gelmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir