Uluslararası Dijital Pazarlama

Header

SEO Uyumlu İçerik ile Her Zaman Yukarı Çıkın

İnternet kullanımının artmasıyla birlikte artan web sitesi sayısı Google’ı farklı algoritmalar üretmeye zorladı. Eskiden sitelerin hemen hepsi Google’da bulunabiliyorken artık sadece yüksek kaliteli ve Google şartlarına uygun içeriklere sahip olan web siteleri ilk sayfalarda yer alıyor. İçeriklerin Google şartlarına uygun olabilmesi için SEO uyumlu makaleler yazılması gerekiyor. Tarafımızdan profesyonel ekiplerce hazırlanan SEO uyumlu makale örneği isteyebilir, düzenli olarak sitenize makale hizmeti alabilirsiniz.

SEO Uyumlu Makale Nedir?

Makalelerin Google tarafından algılanarak içeriğin ziyaretçiye en iyi şekilde aktarıldığının anlaşılması için hazırlanmış kurallar dizini olarak tanımlanabilir. Aynı zamanda ziyaretçinin makaleyi sıkılmadan okuması ve aradığı cevabı makale içerisinde kolayca bulabilmesi gerekiyor.

SEO Uyumlu Makale Örneği

Makalelerin SEO odaklı hazırlanması için izlenmesi gereken birkaç adım bulunuyor. Bu adımları şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. Anahtar kelime belirlenmesi,
  2. Anahtar kelime yoğunluğunun ayarlanması,
  3. Ana ve ara başlıklarda anahtar kelime kullanımı,
  4. İmla hatası olmaması,
  5. Anlam bütünlüğüne sahip olması,

Bu 5 işlem doğru bir şekilde yapıldığı zaman SEO uyumlu makale örneği elde edilir.

1.      Anahtar Kelime Belirlenmesi

Makale hazırlamaya başlamadan önce anahtar kelime belirlenmesi gerekir. Bu anahtar kelimeler firmamız tarafından Google keywords kullanılarak ve en çok aranan anahtar kelimeler belirlenerek bulunur. Ziyaretçinin aradığı şeyi Google’a yazma şekli anahtar kelime olarak belirtilir. Tam ziyaretçinin yazdığı şekli ile makale içerisinde anahtar kelime geçirilmesi ziyaretçi sayısını artırarak web sitesinin ilk sıralara çıkmasını sağlar.

2.      Anahtar Kelime Yoğunluğunun Ayarlanması

Anahtar kelime ne kadar çok kullanılırsa Google o kadar çok sitenizi bulur diye bir mantık bulunmuyor. Tam aksine gereğinden fazla anahtar kelime kullanılması Google tarafından spam olarak algılandığı için siteniz ban yiyebilir. Buna önlem olarak firmamız Google’ın anahtar kelime yoğunluğunu %2.5 tan fazla istemediğini belirledi.

3.      Ana ve Ara Başlıklarda Anahtar Kelime Kullanımı

Makalenin güzel bir görünüme ve bilgiye kolay ulaşılabilir bir yapıya sahip olması için mutlaka ara başlık kullanımı yapılması gerekir. Anahtar kelimelerin ara başlıklarda kullanılması Google’ın sitenize verdiği puanı yükseltmesini sağlar. Anahtar kelimenin ara başlıklarda kullanımını görmek için bizden SEO uyumlu makale örneği isteyebilirsiniz.

4.      İmla Hatası Olmamalı

Web sitesi kurumsal firma yada kişisel site sahibi olan kişilerin kendilerini tanıttığı ortam olduğu için yazıların üst düzey kalite kullanılarak hazırlanması gerekiyor. Makalelerde imla hatası olması siteye olan güveni ve ilgiyi azaltacaktır.

5.      Anlam Bütünlüğüne Sahip Olması

Makalenin en önemli kuralı anlam bütünlüğü sağlaması olacaktır. Başında farklı bir konudan bahsedip konuyu farklı bir alanda bitirmesi makalenin anlam problemi yaşamasına neden olur. Firmamız SEO uyumlu makale örneği ile sizlere anlam bütünlüğü sağlanmış yazı örnekleri gösterebilir. Tamamen makale yazımı ile gününü geçiren profesyonel ekipler anlam bütünlüğü sağlanmış yüksek kalitede makaleleri müşterilerimiz için hazırlıyor.

Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?