TEKLİF İSTE

Snapchat Nedir? Ne İşe Yarar?

Snapchat Nedir? Ne İşe Yarar?

Teknoloji tutkunlarının yeni gözdesi: Snapchat! Snapchat uygulaması, son zamanların en popüler sosyal mecraları arasında yer alıyor. Snapchat ile hem fotoğraf hem video çekebiliyorsunuz. Üstelik çektiğiniz fotoğrafları veya videoları çeşitli notlarla ve ifadelerle renklendirebiliyorsunuz.
Gençlerin yeni gözdesi olan Snapchat hakkındaki tüm detayları Mucize Fikir ailesi olarak sizlere sunmaktayız.

Snapchat Nedir?

Snapchat kısaca özetlemek gerekirse; kullanıcılarına fotoğraf ve video çekimi imkânı sağlayarak onların üzerine çeşitli notlar eklenmesiyle arkadaşlarınızla paylaşım yapmanıza imkân veren sosyal mesaj uygulamasıdır. Paylaşımları dilerseniz listenizdeki tüm arkadaşlarınıza dilerseniz de sadece sizin seçmiş olduğunuz belirli kişilere gönderebilirsiniz. Uygulamada yapacağınız paylaşımlar 1 ile 10 saniye arasında görüntülenmektedir. Kaç saniye görüntüleneceği sizin seçiminize bağlıdır. Paylaşımlarınız 24 saat süre sonunda silinmektedir. Hiç şüphesiz ki uygulamanın aslında en ilginç özelliği budur; paylaşmış olduğunuz fotoğraf ve videoların sonrasında siliniyor olması!
Kullanışlı, eğlenceli ve giderek popülerleşen bir program olan Snapchat’te paylaştığınız fotoğraflar siliniyor fakat karşı taraf Screenshot ile fotoğraflarınızı saklayabiliyor.

 

Snapchat Nasıl Kullanılır?

Kullanımı oldukça kolay olan Snapchat uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra oturum açarak işe başlayabilirsiniz. Oturum açtıktan sonra rehberinizde bulunan kişilerden Snapchat kullananları görebilirsiniz. Dilediğiniz kişileri ekleyerek yavaş yavaş arkadaş listenizi oluşturabilirsiniz.
Ekleme işleminin ardından fotoğraf çekmeye başlayabilirsiniz. Fotoğraf çekimini gerçekleştirmeniz için ekranın ortasında göreceğiniz yuvarlak butona basmanız gerekmektedir. Eğer yuvarlak butona uzun süre basılı tutarsanız video çekebilirsiniz.
Fotoğraf veya video çekiminin ardından paylaşımınızı görecek kişilerin onu kaç saniye görüntüleyebileceğini ayarlayabilirsiniz. Saniyeleri gösteren butona tıklayarak buradan saniye seçiminizi yapabilirsiniz.
Dilerseniz fotoğraf ve videolarınıza çeşitli yazılar ve çizimler ekleyebilirsiniz. Bunun için fotoğrafı çektikten sonra sağ üstte yer alan simgelere tıklamanız gerekiyor. Eğer çizim yapmayı düşünüyorsanız en sağdaki kalem simgesine, metin şeklinde yazı yazacaksanız ortadaki T simgesine tıklamanız gerekiyor. En solda bulunan simge ile paylaşımınıza çeşitli şekiller ekleyebilirsiniz.
Çizimlerinizi renklendirmek için yine kaleme tıkladıktan sonra aşağıda doğru açılan renk paletinden renk seçiminizi yapabilirsiniz.
Fotoğraf çekiminin ardından parmağınızı sağa doğru kaydırarak farklı filtreler ile fotoğrafınızı filtrelendirebilirsiniz. Veya saat, konum, hız, sıcaklık gibi konuları rakamlarla ifade eden filtreleri de kullanabilirsiniz.
Paylaşmış olduğunuz snaplerin kaç kişi tarafından görüntülendiğini ve görüntüleyenlerin kimler olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun için hikayem kısmındaki snap’lerinizin üzerine tıklamanız gerekiyor. Paylaşımlarınızın yan tarafında göz şekli gibi bir işaret çıkacaktır, ona tıklayarak gönderdiğiniz snap’lere kimlerin baktığını görebileceksiniz.
Fotoğraf veya video çektikten sonra telefonunuza kaydetmek isterseniz sol alttaki saniye butonun yanında bulunan simgeye tıklayarak indirebilirsiniz.
Anlattıklarımızdan da anlaşılacağı gibi Snapchat kullanımı oldukça kolay olan, eğlenceli ve kullanışlı bir uygulamadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir