TEKLİF İSTE

Sosyal Medya İçerik Yönetimi Uzmanlık İster

Sosyal Medya İçerik Yönetimi Uzmanlık İster

Sosyal medyada içeriğin oluşturulması ve değiştirilmesi tamamen kullanıcıların elindedir. İşte bu içerik oluşturma imkanını tanımak ve onu en iyi şekilde kullanmak üzere sosyal medya içerik yönetimi hakkında bilgi ve hizmet almak her firma için çok önemlidir.

Sosyal medya neden önemlidir?

Sosyal medya, çağımızın en etkili haberleşme ve sosyalleşme aracıdır. Televizyon, dergi, gazete gibi klasik medya araçlarından farklı birtakım özellikleri vardır ki bu özellikler onu, her firma için yeri doldurulmaz bir iletişim aracı yapmaktadır:

Katılım: Sosyal medyada herkes, paylaşım yapabilir ve geri dönüşte bulunabilir. Yani sosyal medyada “içerik oluşturan” ve “takip eden” arasında rollerin değiştiği bir ilişki söz konusudur.

Açıklık: Sosyal medya hesaplarının birçoğu geri bildirim ve katılıma açıktır. Oylama, yorumlama ve bilgi paylaşımını teşvik edilmektedir.

Diyalog: Geleneksel medya, yayıncılıkla ilgiliyken sosyal medya, daha çok iki yönlü bir iletişim ve etkileşim sağlamaktadır.

Topluluk: Sosyal medya, hızlıca toplulukların oluşmasına ve etkili bir iletişime imkan tanır.

Bağlantılı olma: Sosyal medya kanallarının birçoğu bağlantılı olma özelliklerini geliştirmekte ve diğer sitelere, kaynaklara ve kişilere link vererek akıcı bir trafik sağlamaktadır.

İşte bu özellikleriyle sosyal medya, günümüzde firmalar için ilişki kurmanın, güven inşa etmenin, insanlara ulaşma ve onlarla bağlantıda kalmanın en gözde aracıdır. Bütün bu özellikleri en etkili şekilde kullanmanın yolu ise sosyal medya içerik yönetimi hakkında deneyim sahibi olmaktan geçer.

Sosyal medya içeriği

Sosyal medyada firmanız, ürün veya hizmetiniz hakkındaki herhangi bir içerik, etkili, estetik ve kullanıcılarda paylaşma isteği doğuracak nitelikli olmalıdır. Bu şekilde içerik dolaşıma girer ve sözünüzü milyonlarca kişiye ulaştırabilirsiniz. Her sosyal medya platformu aynı özelliklere sahip değildir; farklı mecraların kullanımını en iyi şekilde bilmek ve ona göre paylaşımlar yapmak dikkat edilmesi gereken bir mevzudur. Örneğin, Facebook üzerinden firmanızın bir ürününü veya hizmetini uzun uzadıya tanıtabilirsiniz. Ama Twitter bunun için 140 karakterlik bir alan ayırır size. Bu durumda, sosyal medya içerik yönetimi alanında uzman bir ekip bütün mecralarda aynı şekilde paylaşılabilecek içerikler oluşturmalıdır sizin için. Bu içerikler, platformların en etkin ve uygun saatlerinde paylaşıma alınmalıdır.

Sosyal medya içerik yönetimi nedir?

Başarılı bir sosyal medya içerik yönetimi firmanıza maddi kazanç sağlarken sosyal medyaya harcayacağınız zamanı, üretim ve hizmetlerinize ayırmanıza olanak sağlar. Dijital çağda, iyi bir sosyal medya içerik yönetimi ile milyonlara ulaşabilir, firmanızın ismi ve kalitesini herkese duyurabilirsiniz. İyi bir sosyal medya içerik yönetiminin temel argümanı, kaliteli içerik oluşturmaktır. Kaliteli bir içeriğin ve yönetiminin özellikleri ise şu şekilde sıralanabilir:

1. Firmanızın misyonu, sektördeki yeri, kurumsal değerleriniz ve kimliğiniz gibi başlıca konularda araştırama yapacak analistler ve metin yazarları, içeriklerin hazırlanmasında aktif rol oynar.

2. Sosyal medyada paylaşılacak olan her içerik kullanıcıların ilgisini çekecek şekilde yaratıcı ve özgün olmalıdır. Daha önce birçok kez dolaşıma girmiş olan içerikleri firmanız adına paylaşırsanız bu, yenilikçi değil taklitçi olduğunuz anlamına gelebilir.

3. Kullanıcılarla aktif bir şekilde iletişimde olduğunuzu ve kişilerin düşüncelerine önem verdiğinizi içeriklere yansıtmak çok önemlidir. Böylece firmanıza olan güven artar.

4. İyi bir sosyal medya içerik yönetimi uzmanlık ister. İçeriklerin tecrübeli grafik tasarım uzmanları tarafından görsel olarak desteklenmesi, göze hitap eden fotoğraflar ve kulağa hitap eden müziklerle hazırlanması, içeriğin beğenilme ve paylaşılma oranını artırır.

5. İyi bir sosyal medya içerik yönetimi, görsel tasarım, ses tekniği, dil bilgisi gibi alanlarda uzmanlık gerektirdiğinden ancak tecrübeli bir ekiple birlikte gerçekleştirilir.

6. Sosyal medya içerik yönetimi uzmanları, aylık ya da haftalık paylaşım takvimini önceden size sunar ve fikirlerinizi alır. Böylece her paylaşım sizin bilginiz ve onayınız dahilinde gerçekleşir.

Mucizefikir Dijital Pazarlama Ajansında tecrübeli ekibimizle Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Google Plus, Pinterest, Foursquare başta olmak üzere çeşitli mecralarından kaliteli bir sosyal medya içerik yönetimi hizmeti sunuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir