TEKLİF İSTE

Instagram’da Highlights Özelliği

Instagram’da Highlights Özelliği

Sadece Türkiye’de değil tüm Dünya’da oldukça yoğun bir şekilde sosyal medya çılgınlığı yaşanıyor. İnsanların zamanlarının büyük çoğunu sosyal medyada paylaşım yaparak veya insanların yaptığı paylaşımları takip ederek geçiriyor. Özellikle mobil uygulamalarında android cihazlar sayesinde rahatlıkla sosyal medyaya bağlanıp, paylaşım yapabilme noktasına gelmesinden sonra, insanların bu medya dünyası üzerinde ki etkisi daha da artmıştır.En çok tercih edilen sosyal paylaşım siteleri arasında instagram yer alıyor. Instagram uygulaması da diğer büyük sosyal paylaşım uygulamaları gibi olmakla birlikte asıl özelliği fotoğraf paylaşımıdır. Dünya çapında çok sevilen ve takip edilen bir paylaşım alanı olmuştur. Dünyaca ünlü starlardan tutunda, bakanlara ve farklı iş kollarında bulunan insanlara kadar herkes bu sosyal paylaşım sitesinden yararlanarak fotoğraflarını paylaşmaktadır. Instagram uygulaması teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber her geçen gün bambaşka bir yenilikle daha karşımıza çıkıyor.

Instagram’ı dünyada  üç yüz milyondan fazla kişi kullanmakta ve Instagram sadece mobil cihazlarda kullanılabilmektedir. Web versiyonu olmadan sadece mobil aracılığı ile dünyada insanlar her gün Instagram uygulamasında vakit geçirmekte. Her gün sıklıkla girilen bu uygulamaya kullanımlığı arttırmak için yapılan çalışmalardan biri de Highlights özelliğidir. Facebook ve Twitter’da olan Highlights özelliği artık Instagram’a da eklendi.

Instagram’da Highlights Özelliği Ne işe Yarayacak?

Instagram’da kullanıcılara öne çıkan içerikleri e-posta aracılığı ile haber vermesi Instagram için sosyal medya alanını güçlendirmesini sağlamak amaçlanıyor. Öyleyse hemen Instagram’da Highlights Özelliği konusuna değinelim. Kullanıcılar için önemli olan içerikleri Instagram bu özellik sayesinde haberdar olabilecekler. Kullanıcılar gözden kaçırdıkları içerikleri bu sayede daha rahat görebilecekler.

Instagram İçeriklerini Düzenli Olarak Takip Olanağı Sağlayacak

E-posta dizinleri ile Instagram kullanıcıları görsel yoğunluğun içinde boğulmaktan ziyade onlara zaman kazandıran düzenli içeriklerin görüntülenmesini sağlayan özelliği geldi. Twitter ve Facebook’ta gördüğümüz bu özelliğin Instagram’da da olması olası Instagram kullanışını arttırabileceği nitelikte.

İçerik yoğunluğun arasında kaybolan önemli içerikleri özet niteliğinde görülebilecek. Gözden kaçırılmayacak olan bu özellikte Instagram’da olup bitenleri takip edebileceğiz. Düzenli olarak Instagram’a girmeyen kullanıcının dahi e-posta aracılığı ile sosyal medyada olan biteni takip edebilecek. Kullanıcılar daha aktif olmaya devam ettikçe Instagram teknolojiye ayak uydurup kendini geliştirmeye devam edecek. Dünyada milyonlarca kişinin kullandığı bu uygulamada e-posta duyuruları ile mobilde insanların daha aktif katılımını amaçlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir