TEKLİF İSTE

Sosyal Medya Yönetimi

Konusunda Uzman Sosyal Medya Ajansı Mucizefikir

Kuvvetli bir iletişim ve etkileşim aracı olan sosyal medya, firmaların müşterileri ile etkin bir şekilde irtibata geçebildiği bir mecradır. Ancak müşteriler ile iletişim kurulurken bazı hassas noktalara da dikkat etmek ve strateji geliştirmeniz gerekmektedir.

Mucizefikir ekibi, sektörünüze ve müşteri portföyünüze uygun bir şekilde sosyal medya stratejisi geliştirmekte ve profesyonel sosyal medya danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

Sosyal Medya Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

  1. Markanızın değerlendirilmesi, rakiplerinizin analiz edilmesi
  2. Pazar incelemelerinin yapılması ve doğru sosyal medya platformalarının tespit edilmesi
  3. İletişim dilinin tespit edilmesi ve hashtag tespitlerinin yapılması
  4. Reklam ve kampanya kurgularının değerlendirilmesi ve senaryoların üretilmesi
  5. İçerik kurguları ve web sitesi ile entegre çalışmalar
  6. Sektörel blogger’ların tespit edilmesi, irtibata geçilmesi
  7. Paylaşım takviminin hazırlanması ve onaya gönderilmesi
  8. Sosyal medya ve SEO entegrasyonunun sağlanması, maksimum derecede verimliliğin arttırılması
  9. Demografik tespitler ve reklam kurguları
  10. Etkili paylaşımlar için özel grafik tasarım çalışmalarının gerçekleştirilmesi
banner-sosyal-medya

Tüm bu planlamalar ve üretilen stratejiler ile Mucizefikir, markanızın sosyal platformlardaki sesi olmaktadır. Ancak, kritik süreçleri yürütmek ve riskli unsurları ortadan kaldırmak için, ekibimiz ile sürekli dirsek temasında olmanız ve bilgi paylaşımında bulunmanız gerekmektedir. Böylece oluşabilecek kötü senaryoları büyük oranda engellemiş ve risk yönetimini uygulamış oluruz.

Firmamız, profesyonel sosyal medya araçlarını kullanmakta, tek bir ekran üzerinden farklı sosyal platformlar için paylaşım yapabilmektedir. Ayrıca anlık analiz yapabilmektedirler. Örneğin; facebook reklam yönetimi neticesinde çıkılan bir post boost edildi ve post yoğun ilgi gördü, akabinde kullanıcılardan gelen tüm yorumlar anlık olarak bizim ekranımıza düşmekte ve ekibimiz tarafından müdahale edilebilmektedir.

Hangi Mecraları Yönetiyoruz ?

Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Google Plus, Pinterest, Foursquare gibi platformaların yönetimini gerçekleştiriyoruz. Ancak bu platformlar her marka için doğru olmayabilir. Bu yüzden sektörel olarak yapılan incelemeler neticesinde hangi sosyal medya mecraların sizler için uygun olduğunu tespit ediyoruz.

Sosyal Medyanın Markanıza Faydasını Nasıl Ölçümlersiniz?

Sosyal medya uzun soluklu bir çalışma gerektirmektedir. Markanız emin adımlarla büyürken, takipçi kitleniz artmakta, sitenize gelen trafik yükselmekte ve bilinirlik değeriniz artmaktadır. Bu süreçte; Mucizefikir tarafından demografik verilere, ilgi alanlarına, yaş kriterlerine, cinsiyet ayrımlarına ve lokasyon bazlı hedeflemelere göre; özel grafik ve içerik çalışmalarına göre reklamlar da verilmektedir. Kurumsal görüntüsü oturmuş, özgün paylaşımlara sahip bir sosyal medya hesabı üzerinden doğru reklam kampanyaları kurgulandığında, ciddi anlamda kaliteli dönüşümler sağlanmaktadır.

Sosyal medya yönetiminin faydasını, google analytics verileri üzerinden ölçümleyebilir ve facebook reklamlarının dönüşümleri direkt facebook kurumsal sayfası üzerinden inceleyebilirsiniz. Mucizefikir ekibi, sizlere sunduğu profesyonel sosyal medya yönetimi ile ilgili olarak aylık düzenli raporlar göndermekte ve ilgili raporları yorumlayarak gelecek ayın planlamasını yapmaktadır.

Sosyal Medya Bir Ekip İşidir

sosyal-medya-uzmani

Dijital pazarlama hizmetinin en önemli kolu olan sosyal medya hizmeti alırken, diğer tüm hizmetler gibi; sosyal medya yönetiminin de bir ekip iş olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Neden mi ? Bünyesinde grafik tasarım çalışanı olmayan bir ekip sizlere hizmet veriyorsa kalitesiz görseller paylaşılmış olur ve dönüşüm oranları etkisiz bir hal alır. Bünyesinde Analytics uzmanı olmayan bir ekip sizlere hizmet veriyorsa, sosyal medya dönüşümleri etkili bir şekilde analiz edilerek, yorumlanamaz. Bünyesinde SEO uzmanı olmayan bir firmadan bu hizmeti alıyorsanız, web sitenizle, sosyal platformlarınızın entegrasyonları sağlanmayacak ve sosyal medya yönetiminden SEO açısından verim alamayacaksınız. Son olarak, bünyesinde içerik uzmanı çalıştırmayan veya amatör içerikler üreten bir ekip ile çalışıyorsanız, içerik pazarlama stratejileriniz etkisiz olacaktır.

Mucizefikir ekibini kurumsal sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Göreceksiniz ki, alanında uzman ve sürekli kendisini geliştiren dinamik bir ekibimiz var. Sizlere kaliteli hizmet vermekten mutlu olan, başardıkça, markanız büyüdükçe çıtanın daha üstüne odaklanan tecrübeli bir kadromuz mevcuttur.

Markanız Mucizevi Bir Şekilde Sosyalleşiyor

Günümüzde çok kullanılan sosyal platformlarda, markanızı geniş kitlelere duyuruyor, değer katıyor ve sosyalleştiriyoruz. Mucizevi tasarımlar, özgün ve merak uyandıran içerik, profesyonel paylaşımlar ile sosyal medya hesaplarınızı kimsenin yönetemeyeceği şekilde yöneterek, özel kurgular, kampanyalarla destekliyoruz.