Uluslararası Dijital Pazarlama

Header

Ucuz Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Eğer kendi adınıza bilişim dünyasında bir hizmet vermeye başlamak ve başlamaktan daha çok bu işin devamlılığını sağlamak adına bir web sitesi kurmak istiyor iseniz bugün sizlere ucuz bir web sitesi nasıl kurulur ondan bahsedeceğiz. Bireysel çalışan bir kişi veya kurumsal bir firma adına bir şeyler ortaya koymanız için kurmuş olduğunuz web siteleri sizin internet üzerindeki kimliğinizi sergilemiş olacaktır. Ucuz Web sitesi üzerinde kurumsal kimlik adına kendi tanıtımını yapmanız ile birlikte internet aracılığı ile diğer bir taraftan Google hesapları ve reklamlar sayesinde kazanç elde etmiş olacaksınız. Belirlemiş olduğunuz herhangi bir proje konusunda web sitesini kullanarak ve kendiniz kurarak müdahale etme hakkına sahip olabileceksiniz. Ucuz bir web sitesi nasıl kurulur onlardan bahsetmek istiyoruz.

Ucuz Web Sitesi Hizmetimiz

Bizim vermiş olduğumuz bilgiler sayesinde ve sizi yönlendirmemiz sonucunda artık sizde kolaylıkla bir web sitesine sahip olabileceksiniz. Kendinize ait bir web sitesi kurmayı planlıyor iseniz domain yani alan adı ve hosting hizmetlerine sahip olmanız gerekli olacaktır. Domainin kelime anlamı ise sahip olduğunuz web sitesinin adı anlamına gelmektedir. Örnek verilecek olursa Google şirketi domain olarak www.google.com adresini kullanmaktadır. Google ismi domaini ifade eder. Domaini aldıktan itibaren belirli bir süresi bulunur. Bu süreyi uzatmanız halinde domain adı sizindir. Bir domain adını sadece bir kişi alabilmektedir. Domainden sonra bilinmesi ve sahip olunması gereken bir diğer donanım ise hosting olacaktır. Hosting ise kendinize ait bir web sitesi kurmak adına gerekli olacak bütün dosyalar ve dokümanların barındırılması için alan gereklidir. Bu sizin adınıza ayrılan alanlara ise hosting adı verilmektedir. Birden fazla hosting sahibi olabilirsiniz. Biz bir internet sitesi kurabilmeniz açısından sizlere profesyonel ve kaliteli hizmetler sunmaktayız. Web sitesine sahip olabilmeniz adına sizler için gerekli olabilecek 2 ana hizmetin domain almak ve hosting sağlamak olduğunu ve site kurulmasındaki en büyük ve ilk adımlar arasında bunların yer almakta olduğunu belirtmek istiyorum. Bu bilgiler ışığında kolay yoldan ucuz bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

Şunu belirtmek istiyoruz ki kendinize ait bir ucuz web sitesi kurmanız sizin mülk sahibi olmanız anlamına gelecektir. Yani burada web sitesini kuran siz olduğunuz için kendiniz bir kiracı olarak değil bir ev sahibi olarak düşünün. Ücretsiz internet sitesi hizmetlerinden faydalanmak adına ana site altında ek bir site kurmak olayını ben bir web sitesi olarak düşünmüyoruz. Bu tarz siteler elbette yeni başlayanlar adına faydalı olacaktır ancak bizim size vermiş olduğumuz profesyonel tavsiyeler kadar faydalı bir öğrenme aşaması olmayacaktır. Profesyonel anlamda bir web sitesi kurmak için bizim size söylememiz gereken en önemli konu ilk olarak bir alan adı sahibi olmanız gereklidir. Alan adlarının sonları genelde com, net, org gibi biten ve arayanların size ulaşmasını sağlayan adres adları olacaktır.

Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?