Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Web Tasarım SEO

Web Tasarım SEO Optimizasyonu nasıl yapılır?

Web tasarım seo optimizasyonu, yeni kurmuş olduğunuz web sitenizin arama motorlarında yer almasını sağlamak amacı ile yapılır. Bu nedenle de her web tasarımı yapılmış olan, yayınlanmaya hazır  sitenizin mutlaka optimizasyona gereksinimi vardır.

Web tasarım özellikle şirketlerin kurumsal kimliklerini yansıtmak amacı ile yapılmakta olan ve hem ulusal hem de Uluslar arası ortamlarda kendini online mecralarda tanıtabildiği önemli bir platformdur. En önemlisi de bu tür kurumsal kimliğini yansıtacak web sitelerinizi önemli ve donanımlı ekiplere yaptırmanız gerektiğidir. Asla baştan savma olarak tabir edebileceğimiz hazır scriptler ile kurumsal web sitenizi yaptırmamanızı önermekteyiz.

Web sitesinde neler yer alır?

Web tasarım seo optimizasyonu tamamlanmış olan ve yayınlanmaya hazır sitenizin içeriğinde mutlaka bir metin yer almaktadır. Bunun dışında ise sitenin içeriğine ve işlevselliğine bağlı olarak video, ses kaydı veya fotoğraf gibi diğer görsel aralara yer verilebilmektedir. Örneğin video içerikleri olan bir yemek tarifi sitesinde ağırlık işitsel ve görseldir. Ancak bir ürün satış sitesinde hem görsel, hem işitsel hem de yazılsal açıklayıcı içeriklere yer verilmesi gerekebilmektedir.

SEO nedir ve ne işe yarar?

SEO (Search Engine Optimization) yani bilinen bir diğer açıklaması ile arama motoru optimizasyonu aslında temelinde Google, Bing veya Yahoo gibi önemli arama motorlarında web sitelerinin en üst sıralarda yer alması için yapılan çalışmalara verilen genel isimdir. Ancak burada bilinmesi gereken en önemli detayların başında bu işin aslında sabır ve zaman gerektirdiğidir. Sitenize Seo çalışması yaptırmaya başladığınızda bir günde Google da ilk sırada yer almanız mümkün olmayacaktır. Ancak zamanla yapılan çalışmaların etkisini görecek ve siteniz tüm arama motorlarında ilk sıralarda yer alabilecektir.

Seo ve web site tasarımları ve daha birçok konuda sizlere donanımlı ekibimiz ile hizmet vermekten mutluluk duyarız. Mucizefikir ailesi ile tanışmak ve fikirlerimizi birleştirip güzel projelere imza atmak için sizleri bekliyoruz!