TEKLİF İSTE

Web Tasarım ve Yazılım

Web Tasarım ve Yazılım

Bir web sitesinin oluşum aşaması için birlikte çalışan, ayrılmaz bir bütünün parçaları olarak düşünebileceğimiz iki farklı süreçtir. Amaçları aynı olsa da çalışma alanları birbirlerinden birkaç noktada ayrılır. Web tasarım ve yazılım yenilikçi olmayı gerektiren işlerdir. Site için yeterince araştırma yapmadan tasarım yapmak mümkün olmadığı gibi, gelişen teknolojiye hakim olmadan yazılım yapmak da mümkün değildir.

Bir anlamda yazılım tasarıma hizmet etmelidir diyebiliriz. Hedeflenen site tasarımına uygun yazılım doğru sonuca varmanın önkoşuludur. Olumlu bir imaj yaratmak ve başarıya giden yolun anahtarını tutmak için web sitesinin bireysel veya kurumsal öneminin farkındayız.

Web tasarımı kuruma ait bir veya birçok ürün ya da hizmetin reklam ve tanıtımını yapmak üzere gerçekleştirilen interaktif çalışmaların bütünüdür. Web sitesi, işlevsel yönden kolay kullanılan tasarımıyla, sade ve kolay erişilebilir içeriği ile dijital platformdaki vitrininizdir. Tasarım, sitenin kimliğini oluşturmada, özgünlüğünü yaratmada, bütünsel grafik çözümlemesinde rol oynar. Farklı ama fonksiyonel, sade ama sıkıcılıktan uzak bir web sitesi tasarım kısmının görevidir. İnternet kullanıcısıyla buluşacak olan yüzü en doğru ve kaliteli verilerle web tasarım yaratır.

Web yazılımı, tasarımın güncel ve kullanışlı, rahat ve zengin olması ihtiyacına destek sağlar. Güncel olmayan bir yazılımla ortaya çıkan web sitesinin ziyaretçi trafiğinden beklentileri yüksek tutulmamalıdır. Yazılım seçenekleri arasında asp.net, php, phyton, java vb. yazılımları görebiliriz. Ancak yaygın olarak php ve asp.net yazılımlarının yenilikçi kişiler tarafından daha çok tercih edildiğini belirtmek gerekir. Kullanıcıya rahatlık sağladığı kadar, sizin kullanımınızı da kolaylaştırır. Web yazılım programı sayesinde içeriğinize dair tüm resim, yazı, ilan, video güncellemelerinizi yapabilirsiniz. Tasarımı ve yazılımı tamamlanan sitenin tamamen sizin yönetiminizde olmasını amaçlar. Gelişmiş web yazılımlara sahip sitelerin ( Google, Youtube, Facebook, Wikipedia vb.) ortak özellikteki başarıları, dünya çapında gerçekleşen katılımların sürekliliği ve rahatlığıyla ölçülür.

Web tasarım ve yazılım süreci

, sanal mecrada yer almadan önce profesyonellikle çözümlenmiş olması gereken konulardır. Bugün hazır web sitesi kurma hizmetlerinden yararlanarak internette var olmak mümkündür. Ancak başarılı ve amaca hizmet eden bir vizyon oluşturmak için işi uzman kişilere emanet etmek en yerinde davranış biçimidir. İnternet yükselmek için de gerilemek için de çok hızlı ve ekonomik bir platformdur. Bu sebeple web sitesi kurmaya karar veren kişi veya kurumun konuyla ilgili bilgi ve/veya yaratıcılığı yeterli değilse, danışmanlık ya da destek alması gereği kaçınılmaz.

Bir Yorum

  1. Yazınız için çok teşekkür ederim

    kurumsal web

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir