TEKLİF İSTE

2019 Seo Rehberi

2019 Seo Rehberi

2019 Seo da neler önem kazandı, neler yapmalıyız ? 2019 Seo trendleri nelerdir ? önem vermemiz gereken tüm konuları mercek altına alıyoruz. Web site sahiplerinin yakın dan ilgilenmesi gereken 2019 Seo Rehberi konumuzu birlikte inceleyelim.

2019 SEO TRENDLERİ

1 – Mobil Sayfalar

Daha önce bahsettiğimiz 2018 Yılında Gelen Google Algoritma Güncellemeleri   konumuz da da inceleyebileceğiniz  üzere Google mobil sayfaların uyumluluğunu ve hız oranlarını artık çok fazla dikkate almakta. 2019 Seo Rehberi yazıyor isek kesinlikle mobil sayfalardan bahsetmemiz ve mobil sayfalarımıza yatırım yapmamız gerektiğini belirtmemiz gerekiyor.

2- RankBrain

Eğer seo ile ilgili iseniz ve bu konuda çalışmalarda bulunan biri iseniz mutlaka RankBrain konusunda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. RankBrain en önemli sıralama faktörleri belirlendiğinde her zaman ilk 3 te yer alıyor. Google’ın Yapay zekası olarak ta bilinen RankBrain ile ilgili detayları sitemiz içerisinde bulabilirsiniz.

Kısaca bahsetmemiz gerekir ise RankBrain, Google’ın üzerinde yapılan arama sorgularını kayıt edip bu sorgular sonrasın da kullanıcıların hareketlerini inceleyerek bir sonraki aramada da çıkarttığı veri üzerinden kullanıcıya sonuçlar sunuyor.

Örnek olarak şöyle bir kurgu gerçekleştirelim mesala Seo anahtar kelimesinde bir sorgu yaptınız ve çıkan sonuçlar içerisinden 4. sırada yer alan Mucizefikir.com adresimize giriş yaptınız. RankBrain bunu inceliyor ve ilk 3 sorgunun demekki kullanıcı dikkattini çekemediğini belirleyip bir sonraki aramada daha kaliteli sonuç çıkarmak amacıyla Mucizefikir.com ‘u belirliyor. Aslında RankBrain kısaca bu kadar basit.

3- Featured Snippets

Gelen güncelleme ile ilgili bilgi vermeden önce Google Snippet Nedir ? öncelikle onu açıklamalıyız. Google Snippet kullanıcı Google üzerinde arama sorgusu gerçekleştirdiğin de karşısına çıkan sonuçlarda ki konunun içeriğiyle ilgili sonuc alanına Google Snippet ismi verilmektedir.

Featured Snippets için 2019 da neler yapmanız gerekiyor :

-Kullanıcıların neyi aradıklarına kulak verin ve web siteniz de kullandığınız anahtar kelimelerinizi, içeriklerinizi Long-Tail olarak düzenleyin. Yazdığınız içerikleriniz de açıkla alanınızı sorguya cevap verebilecek şekilde düzenleyin.

-Featured Snippet olarak yer almasını hedeflediğiniz sayfalarınız da sıralama kullanmaya alışın. Bunu <li> <ol> etiketleri ile yapabilirsiniz.

-Long-Tail kullanımınızı arttırın !

-Seo önerileri olarak her zaman bahsettiğimiz gibi mobil uyumluluğunuzu optimize edin. Mobil de ki görünümüzün de ki eksikliklerinizi giderin.

-Tüm bu işlemlerinizi sağladıktan sonra ise Featured Snippet sayfalarınız da ki analizlerinize genel bir eğilim oluşturarak sürekli kontrolünü sağlayın. Daha sonra oluşturacağınız sayfalarınızı bu analizlerden yola çıkarak doğru sonuçlara ulaşın !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir