Uluslararası Dijital Pazarlama

Header

Doğru Olanla Çalışın Doğru Yerlere Gelin

Adwords Reklam Ajansı Nedir? 

Google üzerinden vereceğiniz reklamların takibini ve analizini yaparak, bütçe ve reklam hesabınızı sizin yerinize yöneten firmalara Adwords reklam ajansı denilmektedir. Ayrı bir uzmanlık gerektirmesi, sürekli olarak takibinin yapılacak olması yanı sıra reklam verenlerin işlerini bırakarak bununla ilgilenmeyi istememeleri reklam ajanslarının gelişimini ve sayısının artmasını hızlandırmıştır.

Ülkemizde yapılan bir analize göre internet kullanan kişilerin yüzde 98’lik bir oranla arama motoru olarak tercihini Google’dan yana kullandığı tespit edilmiştir. Bu oran Google un büyük Pazar yeri olarak Türkiye’yi seçmesini sağlamıştır. Arama motorlarında reklam verme fikrine başta sıcak bakılmasa da zamanla getirdiği hızlı geri dönüşler nedeni ile kendisine yer bulmada zorlanmamıştır. Ancak Google reklam işlemlerini düzenlerken reklam veren ile ilgili alanda arama yapan arasında sağlam bir köprü olmasını aramaktadır. Yani aranan şey ile gösterilen şey doğrudan irtibatlı olmalı ve ihtiyacı tek seferde karşılamalıdır.

Bunun sağlanması durumunda reklamınız değerli olarak kabul edilmekte ve gerekli ücretlendirme politikasına yanıt verdikten sonra aramalarda ilk sayfada ve ilerleyen süreçte en başta görünmenizi sağlamaktadır. İşte tam da bu noktada Adwords reklam ajansı devreye girmektedir. Hassas ve karmaşık yapıda olan ve belli bir uzmanlığı gerektiren bu alanda bilmeden yapılacak olan işlem firmalarınızın olumsuz reklamı olarak karşınıza çıkacak, siz kazanılan parada artış beklerken zarara bile uğratabilecektir.

Geçmiş zamanlarda salt yanlış reklam nedeni ile tarihin tozlu sayfalarına gömülen onca firma bulunmaktadır. Bu hatalara düşmemek için Adwords reklam ajansımız ile irtibata geçerek profesyonel yardım almanız gerekmektedir. Arama motorlarında metin şeklinde arama bulunmaktadır ve metin düzenlemelerinde kabul edilmiş bazı kurallar vardır. Bu anlamda sorgulayanın ilgisini çekecek ürünlerin güçlü yanlarını ön plana çıkartarak olumlu algı yaratmak için yapılacak tasarlama çok önemli olacaktır.

Hal böyle olunca firma ve ürünlerinize en doğru anahtar kelimeleri seçmek büyük önem taşıyacaktır. Sitenizde yer almayan ürünün anahtar kelimelerde bulunması, müşterileri yanıltıp tuzağa düşürerek ziyaret sayısını arttırma, ürünlerin var olan fiyatlarını çok düşük göstererek hile yapma gibi davranışlar Google ’un dikkatinden kaçmayacak ve böyle olunca sizi kötü niyetli sayarak reklamlarınıza yasak getirerek banlayacak ve Google da bir daha yer alamayacaksınızdır. Bu kadar ekonomik sonuçları olan basit hataların yapılmaması için kendi başınıza bu işe girişmemenizi tavsiye ederiz.

Adwords Reklam Ne İşe Yarar?

Adwords reklamları sayesinde tahmin ettiğinizden çok daha büyük kitlelere ulaşmanız mümkün. Geleneksel medyanın reklamlarını bir kenara bırakın ve yeni nesil reklam stratejilerine kapılarınızı ardına kadar açın. Adwords reklam ne işe yarar? diye sorduğunuzu duyar gibiyiz.  Şöyle düşünelim kapıda kaldınız ve bir çilingire ihtiyacınız var. Gece olmuş kimseyi de rahatsız edemiyorsunuz. Muhtemelen tam bu sırada eliniz telefona gidecektir ve hemen semtinizde bulunan bir çilingir arayacaksınız.

Bu esnada da alt sayfalara gitmek aklınızın ucundan dahi geçmeyecektir. İşte tam bu noktada Adwords reklam ne işe yarar? sorunuzun cevabını bulacaksınız. İlk sırada reklam almış olan içerikleri görüp tıklayarak işinizi kısa süre içerisinde halledebilirsiniz. Siz de eğer firmanızı 1. sırada görmek istiyorsanız en kestirme yol Adwords reklamları olacaktır.

Reklam Çeşitleri

Adwors kullanırken birçok reklam biçimi ile karşılaşacaksınız. Bunları da en iyi kategorize edecek ve yönlendirecek olan kişi iyi bir Adwords uzmanıdır. İsterseniz her gün izlediğiniz Youtube videolarının öncesinde sizin videonuz yer alabilir isterseniz de bir banner olarak video sonuna kadar ekranda kalabilirsiniz.

Ya da alışveriş siteniz için yüklemiş olduğunuz ürünlere verdiğiniz bir reklam ile yükselebilirsiniz. Bu bir paten de olabilir bir perde de seçim tamamen size bağlı. SEO çalışmaları uzun süreli yükselme vaat etse de Adwords reklam çeşitleri ile istediğiniz an yükselebilirsiniz.

Adwords reklam çeşitleri arasından size en uygun olanı tercih etmek gerekiyor. Mesela ürününüz olmadan alışveriş reklamı vermeye gerek yoktur. Yalnızca aramalarda, görüntülü reklamlarda veya Youtube’da çıkmak sizin elinizde. Google’ın ayrıcalıklı dünyasından faydalanmanın tam sırası.  Adwords reklam modellerini aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz.

Adwords reklam fiyatları

Adwords reklam fiyatları anahtar kelimenize bu kelimenin aranma hacmine ve gösterim/tıklama başı maliyetine bağlı olarak değişmektedir. Adwords Reklam Ajansı tam olarak burada devreye girmektedir sizin için doğru anahtar kelimeleri en iyi hedefleme ile verimliliğini arttırarak yönetmenizi sağlar.

Adwords reklam danışmanlığı

Adwords reklam danışmanlığı fiyat/performans oranını yükselterek süreci en kârlı şekilde yönetmenizi sağlamaktadır. Google her ne kadar kullanıcı dostu olarak gözüksede bir işletmedir ve her işletme gibi kâr etmek zorundadır.

Adwords reklam ajansı olan Mucizefikir sizlere neler vaat etmektedir

Reklam ajansı seçiminizde dikkat edilmesi gereken nokta size en az maliyetle maksimum reklamı gerçekleştirendir. Firma olarak sizlere maliyetinize değecek sonuçlar vaat ediyoruz. Firmamız 10 yıldan beri başarılı bir şekilde yürüttüğü ajans faaliyetlerinde hep bir adım önde olmayı başarmıştır.  Reklam için ayırmış olduğunuz bütçenizi verimli bir şekilde kullanarak her aşamasında bilgilendirecek Adwords reklam ajansımızı tercih etmelisiniz.

Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?