Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Arama Motoru Optimizasyonu Fiyatları

Arama Motoru Optimizasyonu Fiyatları

Günümüz dijital dünyasında web sitelerinin en çok önemsediği konu olan arama motoru optimizasyonu, kısaca SEO, google’da iyi bir konuma sahip olmak için olmazsa olmazlardan. Arama motorlarının geliştirdiği algoritmalara uyumlu bir web sitesi tasarımı yapmanız halinde siz de arama sonuçlarında yükselebilir ve böylece ziyaretçi sayınızı artırabilirsiniz. Unutmamalısın ki ne kadar web sitenize ziyaretçi çekerseniz o derecede de satışlarınız ve reklam gelirleriniz artacaktır. Peki nasıl yapılır bu SEO? Arama motoru optimizasyonu fiyatları nasıl işliyor? Tüm cevapları ile yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Öncelikle belirtmeliyiz ki SEO için oluşturulmuş belli başlı bir fiyat bedeli yoktur. Çalışacağınız her uzmana veya kuruma göre arama motoru optimizasyonu fiyatları değişebileceği gibi, bazı dijital ajanslar paket halinde size kampanyalar da sunabilir. Bu kampanya fiyatlarını da kendi web sitelerinden incelemeniz mümkündür. SEO ciddi ve emek isteyen bir çalışmadır. O yüzden yine de çok ucuz bir fiyat belirlemesi akıla gelmemelidir.

Her ne kadar belli bir fiyat oluşumu olmasa da arama motoru optimizasyonu fiyatları üzerinde etkili olan birtakım unsurlar elbette var. Siz de bu unsurları inceleyerek ayırmanız gereken bütçeyi kafanızda az çok tasarlayabilirsiniz.

                    Arama Motoru Optimizasyonu Fiyatları Üzerinde Etkili Olan Unsurlar

                                                            Web sitenizin yaşı

Web siteniz ne kadar yayındaysa bu sizin için avantajlı bir durumdur. Çünkü ne kadar eskiyseniz google için itibarlı olacaksınızdır. Bu durumda böyle bir web sitesi üzerinde SEO çalışması yapmak hem daha kolay olacak hem de daha verimli sonuçlar doğuracaktır. Dolayısıyla yeni kurulmuş sitelere yapılan arama motoru optimizasyonu diğerlerine göre biraz daha pahalı olabilir.

                                                  Sektörünüzdeki rekabet oranı

Web site olarak içinde bulunduğunuz sektördeki rekabetin zorluğu yüksek ise arama motoru sonuçlarında üst sıralarda çıkmak daha zor olacaktır. Ekstra bir çaba ve özen gerektiren çalışma için daha çok enerji ve zaman harcanacaktır. Bu etkenleri göz önünde bulunduran SEO firmaları veya uzmanları da fiyatlarını ona göre belirleyecektir.

                                              Belirlenen anahtar kelimenin zorluğu

Her anahtar kelime için aynı zorluktan bahsedilemez. Piyasada rakipler için önem arz eden anahtar kelimelerde, arama motoru sonuçlarında üst sıralarda çıkmaya çalışmak kolay bir iş değildir. O yüzden hedeflenen anahtar kelime ne kadar zorsa o kadar da fiyat artışı olacaktır.

                                                    Size sunacakları SEO servisleri

Eğer çalışmayı düşündüğünüz firma veya SEO uzmanı size ayrıntılı bir arama motoru optimizasyon hizmeti sunacaksa, ayırmanız gereken bütçe de o oranda artabilir. Bu hizmetlerden bazıları şu şekildedir.

  1. Haftalık rapor
  2. Site içi analizi
  3. Backlink analizi
  4. Rakip analizi
  5. Teknik destek

                                                Uzmanlıkları ve sundukları referanslar

Hizmet verecek olan SEO firması veya uzmanı iyi bir referansa sahipse ve iyi markalarla çalışmışsa size sundukları SEO hizmeti için belirlenen tutarda artış yaşanabilir.

Unutmamanız gereken bir konu da şudur ki eğer hizmet alacağınız kişi veya kurum size arama motoru şampiyonu olmanın garantisini veriyor ise, muhtemelen uzman falan değil, sadece sizi büyük vaatlerle kandırmaya çalışıyordur. Çünkü hiçbir profesyonel kurum veya kişi, arama motoru optimizasyonu konusunda zirve garantisiyle hareket etmez. SEO, üzerinden belli bir zaman geçmesi ile etkilerinin ortaya çıktığı, emek, uğraş ve uzun vadeli bir çaba gerektiren bir alandır. bu göz boyayıcı garantileri sunan kişiler illegal yollar deneyebilir ve web sitenizin spam yemesine, ceza almasına sebep olabilir.

Sektörde yıllardır verdiği SEO hizmetleriyle adını sağlamlaştıran Mucizefikir olarak, siz de deneyimli uzman ekibimizle tanışmak ister ve fikir almak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin.