TEKLİF İSTE

Arama Motoru Optimizasyonu Hakkında Merak Edilenler

Arama Motoru Optimizasyonu Hakkında Merak Edilenler

Günümüzde markaların ve firmaların daha fazla kişiye ulaşabilmesinde, varlıklarından hedef kitlelerini haberdar edebilmelerinde arama motorlarının önemi yadsınamayacak kadar büyük. Ancak sadece arama motorlarında olmak yetmiyor, mümkün olduğunca üst sıralarda yer almak gerekiyor.

SEO ile ilgili yapılan araştırmalara göre internet kullanıcılarının %90’nı arama sonuçlarında ilk sayfadaki sonuçlara yöneliyor. Arama motorlarında en iyi sonuca ulaşmayı hedefleyen markaların sitelerini arama motoruna uygun olarak optimize etmesi gerekiyor.

Peki, her geçen gün önemi daha da artan “Arama Motoru Optimizasyonu” kavramı hakkında en çok hangi soruları soruyoruz. Arama Motoru Optimizasyonu Hakkında Merak Edilenler nelerdir, seo hizmeti almayı düşünen kullanıcıların kafasını karıştıran sorular hangileri…

Arama Motoru Optimizasyonu Soruları

Anahtar Kelime Seçimi Nasıl Yapılmalı?

SEO çalışmalarının her aşamasında önemli olan anahtar kelimelerin belirlenme aşaması çok kritiktir. Ancak Google’ın arama çubuğunu ve Google Adwords’ü kullanarak doğru anahtar kelimeleri belirleyebilirsiniz.

Bir Makalede Kaç Tane Anahtar Geçmeli?

Anahtar kelime kullanımının sayısı ile ilgili net bir rakam vermek doğru değildir. Araç anahtar kelimelerin kullanımıyla ilgili en önemli nokta kullanıcı odaklı olarak anahtar kelimeleri orantılı bir şekilde dağıtmaktır. Sadece ilk sayfada çıkmak için çok fazla anahtar kelime kullanmak, içeriklerinizin spam olarak algılanmasına sebebiyet verebilir.

SEO Çalışmaları Ne Zaman Sonuç Verir?

SEO çalışmaları yaparken bu sürecin uzun soluklu bir çalışma disiplinini gerektirdiği unutulmamalıdır. Ancak; sitenize ne sıklıkla içerik girildiği, içeriklerin kalitesi, site trafiğini arttıracak uygulamalara bağlı olarak arama motoru optimizasyonunda hızla sonuca ulaşılabilir.

Sitenizin İndexlenmesi Ne Demektir?

Arana motoru optimizasyonun en kritik noktası site sayfalarının indexlenmesidir. Sitelerinizin organik aramalarda çıkması için arama motorları tarayıcıları tarafından algılanması yani indexlenmesi gereklidir. İndexleme işleminin hızlanması için sitenizi Google dizinine ekleyebilirsiniz.

Backlink Nedir ve Neden Gereklidir?

Backlinkler, site dışı verilen linklerdir. Backlinkler, farklı siteleri kaynak gösterme amacıyla kullanılır.Sitenizi kaynak gösteren linkler arttıkça, arama motorları tarafından değeri artar. Ancak sitenizi kaynak gösteren şirketlerin kalitesine dikkat etmeniz gerekir.

Hem SEO konusundaki sorularınızı gidermek, hem de sitenizin eksikliklerini tespit etmek için SEO danışmanlığı almanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir