TEKLİF İSTE

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Günümüzde kurumların, kalite ve değerlerini mükemmel bir şekilde yansıtmak ve görünümlerini anlaşılır hale getirmek oldukça önemlidir. Zira bu kurumsal kimlik, kamuoyuna bütünüyle yansır, zihinlerde bir imaj oluşturur. Kurumsal kimlik tasarımı işte bu yüzden her firma için hayati önem taşır.

Kurumsal Kimlik Nedir?

Her insanın olduğu gibi kurumlarından da birbirlerinden bağımsız, farklı birer kimlikleri vardır. Muhatap olduğumuz insanların iç değerleri ve dış görünümleri bizim için ne kadar önemliyse bir kurumun tercih edilmesinde de aynı etkenlerin payı büyüktür: Kişiler, bir ürün veya hizmete ilişkin seçimlerini, kurumların kimliğine göre yapar.

Kurumsal Kimlik Nasıl İnşa Edilir?

Başarılı bir kurum kimliği, uygulandığı her alanda tutarlı ve sabit olur. Bu doğrultuda, kurumsal kimliğinizi oluştururken, firmanızın adını taşıyan her türlü ürün ve hizmet üzerinde kimliğin doğru ve değişmeyen bir standartla yansıması, çok önemlidir. Bu şekilde her an, her yerde firmanızın kalitesinden ve sürekliliğinden emin olabilir kişiler. Günümüzde kurumsal kimlik inşası için gerekli araçların arasında dijital ortamda görünümü; web sitesinin yapısı; tanıtım ve reklam stratejileri; görsel yapısı büyük önem taşımaktadır. Bu araçlar, firmanızın gücü ve yönünü, hızlı hatta etkili biçimde ileten bir kimlik, çarpıcı ve akılda kalıcı bir görsel imaj yaratmaya yarar.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Bir firma için kurumsal  kimlik tasarımı yapılırken nelere dikkat edilmesi gerekir?

 • Her firmanın olduğu gibi sizin firmanızın da bir kuruluş amacı vardır. İşte bu amacın kurumsal kimliğiniz üzerinden en iyi şekilde aktarılması gerekir.
 • Dünyanın her yerinde anlaşılması kolay ve her ana uyumlu olmalıdır.
 • İdari kalitenizin vurgulanması gerekir.
 • Ürün veya hizmetlerinizin kalitesi ön planda tutulmalıdır.
 • Finansal destek uyumu gözetilmelidir.
 • İçinde yaşadığınız yere ve çevreye karşı sorumluluklarınızın bilincinde bir firma olduğunuz örneklendirilebilir.
 • İlkelerine bağlı ve aynı zamanda yeniliklere açık olduğunuza dair bir izlenim yaratılmalıdır.
 • Kurumsal itibarınız, sürekli güncel tutulmalıdır.
 • Müşterilerinizle sürekli bir iletişim içinde olduğunuz vurgulanmalıdır.

Mucizefikir’de Kurumsal Kimlik Tasarımı

Mucizefikir Dijital Pazarlama Ajansı olarak biz, kurumsal kimlik tasarımı yaparken bütün bu gereklilikleri öncelikli hedefimiz olarak belirliyoruz. Kurumsal imajınızın zihinlere yerleşmesini yani kurumsal algınızın somutlaşmasını sağlıyoruz.

 • Öncelikli olarak firmanız, sektördeki yeri ve sektördeki diğer firmalar hakkında kapsamlı bir araştırma yapıyoruz.
 • Daha sonra, yeni fikirlerimizi sizinle paylaşarak marka sloganı ve logo tasarımı, renklerin seçimi üzerinde çalışıyoruz. Amacımız akılda kalması kolay ve estetik bir logo tasarlamaktır. Çünkü kurumunuzun logosu, kullanılan tüm dijital ve basılı evraklara, firmanın üretimlerine uygun renkler kullanılarak dizayn edilmiş görüntüsüdür. Kurumunuzun sembolik ifadesi olarak her yerde sizin temsilcinizdir. Bizim için önemli olansa bu temsili en başarılı ve en uygun fiyatlarla size sağlamaktır. İyi bir kurumsal logo tasarımı için Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw programlarını kullanarak size profesyonel teknik hizmet sunuyoruz.
 • Marka sloganı ve logo tasarımından sonra, bu tasarımların firmanızın materyalleri üzerinde uygulanması süreci başlar. Kartvizit, zarf, form, bloknot, e-mail ve yazışma görselleri, dijital tasarımlar, tanıtım broşürleri, kataloglar, gazete ve dergi ilanları, afişler, web sitesi gibi seçili materyaller üzerinde kurumsal kimlik için gerekli grafik tasarım çalışmalarına, yaratıcı ekibimizle birlikte başlıyoruz.
 • Kurumsal web sitenizi tasarlarken teknik ekibimizle kullanımı kolay, sade ama basit olmayan, estetik bir web sitesi dizayn ediyoruz. Bunun içinse kaliteli bir arayüz ve yazılım hizmeti sunuyoruz size. Bu hizmetimiz için Mucizefikir kurumsal web sitesi tasarımı sayfasına göz atabilirsiniz.

Kurumsal kimliğiniz için grafik tasarımı çok önemlidir. Ancak kurumsal kimlik tasarımı yapılırken sadece görünürlüğe önem verip insanın geride bırakılması, büyük bir hatadır. Çünkü kişilerin ihtiyacı olan tek şey bir tüketim markası değildir. Mucizefikir Dijital Pazarlama Ajansı olarak kurumsal kimlik tasarımı sürecinde estetik, duyarlılık, toplumsal değerlere katılımcılık, iletişim gibi konularda da aktif fikirler üretiyoruz. Bu standartlarda bir kurumsal kimlik tasarımı için yapmanız gereken tek şey, bizimle iletişme geçmek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir