TEKLİF İSTE

Kurumsal Seo Nedir?

seo

Ticari hayattaki rekabet ortamının bir çoğu artık dijital dünyada gerçekleşiyor. Önemi gün geçtikçe artan online pazarlama adlı kavram içerisinde; artık birçok firma ürünlerini/hizmetlerini internet üzerinden pazarlıyor.  İnternet üzerinden yapılan pazarlama strateji ile üreticiler, daha geniş kitlelere ulaşabiliyor. Normal bir sokakta bulunan mağazanızdan mı daha çok satış yapabilirsiniz yoksa milyonlarca insana ulaşabileceğiniz internet ortamında mı daha çok tüketiciye ürünlerini tanıtabilirsiniz? Bu soruyu yanıtlayan firmalar, internetin gücünün farkına vararak Seo çalışmalarına yöneliyorlar. İşte tam da bu noktada firmaların “SEO” ihtiyacı ortaya çıkıyor.

Peki Seo nedir ve nasıl yapılır?

Seo danışmanlığı çalışmaları, önemi ve talebi gün geçtikçe artan sektörlerden bir tanesidir. Seo’nun öneminin farkına varan firmalar kurumsal seo hizmetlerine yöneliyor. Kurumsal seo, kurumsal firmaların arama motorlarının sonuçlarında üst sıralarda çıkartılması adına yapılan çalışmalar bütünüdür. Yapılan çalışmalardaki amaç, firmanın/markanın prestijini arttırarak dijital dünyada adının duyurulmasına olanak sağlamaktır. Uygulamalar ve stratejiler kesinlikle kişisel web sitelerine uygulanan yöntemlerden çok farklıdır.

Kurumsal Seo neleri kapsar?

Firmanın/markanın site trafiğini arttırarak marka değerini üst seviyelere yükseltmeyi amaçlayan kurumsal seo’da en önemli noktalardan bir tanesi firmanın yakından analizinin yapılmasıdır. Yapılan analiz doğrultusunda kurumsal firmanın beklentileri ve ihtiyaçları belirlenir. Sonrasında iste sektördeki rakiplerinin analizinin derinlemesine yapılması gerekir. Rakipleri ile arasındaki farklar nelerdir? İstenen kelimelerde rakip siteler nerelerde? Nerelerden link çıkışları var? Sektör analizi ve rakip analizi sonrasında ortaya çıkan sonuç değerlendirmesi nasıl? gibi sorular cevaplandırılarak marka, rakiplerinden sıyrılıyor ve yüksek bir popülariteye kavuşuyor.

Kurumsal seo, firmanın dijital ortamda gerçekleştirdiği tüm eylemleri kapsar. Firmaya ait olan sitenin, tüm gelişimi, değişimi, ziyaretçilerin siteye kolay ulaşabilmesi, sitenin prestijinin yükseltilmesi gibi birçok konu kurumsal seo’nun ilgi alanına girer.

Özetlemek gerekirse; kurumsal seo, kurumsal firmaların arama motorlarının sonuçlarında üst sıralarda yer alması için yapılan çalışmaların tümüdür. Yapılan çalışmalar sayesinde daha geniş kitlelere ulaşabilir, daha çok satış yapabilir, ve daha çok hizmet sunabilirsiniz.

Unutulmaması gereken bir diğer nokta ise; başarılı seo çalışmaları sayesinde markanızın güvenilirliği ve popülaritesi arttırıldığı gibi, yapılan bir hata ise markanızın itibarının zedelenmesine, ziyaretçi/müşteri kayıplarına ve güvensiz olarak algılanmasına neden olur. Geleceğe yatırım yaparak, emin adımlarla ilerlemek istiyorsanız Kurumsal Seo konusunda profesyonel bir ekip ile çalışmalarınızı sürdürmelisiniz.

(5 puan, 1 oy)
Loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir