Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Kurumsal Seo Nedir?

Ticari hayattaki rekabet ortamının bir çoğu artık dijital dünyada gerçekleşiyor. Önemi gün geçtikçe artan online pazarlama adlı kavram içerisinde; artık birçok firma ürünlerini/hizmetlerini internet üzerinden pazarlıyor.  İnternet üzerinden yapılan pazarlama strateji ile üreticiler, daha geniş kitlelere ulaşabiliyor. Normal bir sokakta bulunan mağazanızdan mı daha çok satış yapabilirsiniz yoksa milyonlarca insana ulaşabileceğiniz internet ortamında mı daha çok tüketiciye ürünlerini tanıtabilirsiniz? Bu soruyu yanıtlayan firmalar, internetin gücünün farkına vararak Seo çalışmalarına yöneliyorlar. İşte tam da bu noktada firmaların “SEO” ihtiyacı ortaya çıkıyor.

Kurumsal Seo Nedir?

Peki Seo nedir ve nasıl yapılır?

Seo danışmanlığı çalışmaları, önemi ve talebi gün geçtikçe artan sektörlerden bir tanesidir. Seo’nun öneminin farkına varan firmalar kurumsal seo hizmetlerine yöneliyor. Kurumsal seo, kurumsal firmaların arama motorlarının sonuçlarında üst sıralarda çıkartılması adına yapılan çalışmalar bütünüdür. Yapılan çalışmalardaki amaç, firmanın/markanın prestijini arttırarak dijital dünyada adının duyurulmasına olanak sağlamaktır. Uygulamalar ve stratejiler kesinlikle kişisel web sitelerine uygulanan yöntemlerden çok farklıdır.

Seo uzmanı seçerken dikkat etmeniz gerekenler

Kurumsal bir Seo uzmanıyla anlaşacaksanız karşı tarafa bazı soruları sormanızda fayda vardır. Unutmayın ki iyi bir Seo şirketinin grafikten sosyal medyaya, dijital pazarlamada bilgi sahibi olması gerekir. Aynı şekilde google adwords konusunda da uzmanlaşmış olup, backlink çalışmalarında nasıl bir yol izlediğini size göstermesi gerekir. Uzun süreli müşterisi olması da size ayrı bir güven verecektir. Seo emek isteyen uzun süreli bir süreçtir. Eğer çok kısa vadede hızlı sonuç garantileri varsa muhtemelen bir problem vardır. Kurumsal Seo çalışmanızı sürdürecek firma ve uzman ile sürekli kontak halinde kalabilmeniz de önemli bir husus.

Kurumsal Seo çalışmasının avantajları ve size kazandıracakları

  • Resmi bir uzmanla çalışmış olup düzenli raporlama alırsınız.
  • Hedef kitleye etkili bir şekilde hitap etmiş olursunuz.
  • Kurumsal Seo firmaları düzenli, planlı ve stratejik bir şekilde ilerler. İlk sayfada yer alma şansınız en az 2 katı artar.
  • Rekabet ortamının yüksek olduğu bir sektörde, basit ve özensiz Seo örnekleri yerine, ciddi ve kurumsal bir Seo çalışması ile müşteriler için en çok tercih edilen marka konumuna gelebilirsiniz.
  • Kurumsal Seo uzmanları belli coğrafyalarda ve pazarlarda deneyim kazanmışlardır.
  • Markanızı geleceğe taşır. İnternet ortamında daha etkili olmanızı sağlayıp daha çok kitleye ulaşımınızı sağlar. Böylece markanız sürekliliğiyle hem karşı tarafa güvenilirlik verirken hem de gelecekte adını sürdürmeye devam eder.

Kurumsal Seo neleri kapsar?

Firmanın/markanın site trafiğini arttırarak marka değerini üst seviyelere yükseltmeyi amaçlayan kurumsal Seo’da en önemli noktalardan bir tanesi firmanın yakından analizinin yapılmasıdır. Yapılan analiz doğrultusunda kurumsal firmanın beklentileri ve ihtiyaçları belirlenir. Sonrasında iste sektördeki rakiplerinin analizinin derinlemesine yapılması gerekir. Rakipleri ile arasındaki farklar nelerdir? İstenen kelimelerde rakip siteler nerelerde? Nerelerden link çıkışları var? Sektör analizi ve rakip analizi sonrasında ortaya çıkan sonuç değerlendirmesi nasıl? gibi sorular cevaplandırılarak marka, rakiplerinden sıyrılıyor ve yüksek bir popülariteye kavuşuyor.

Kurumsal Seo, firmanın dijital ortamda gerçekleştirdiği tüm eylemleri kapsar. Firmaya ait olan sitenin, tüm gelişimi, değişimi, ziyaretçilerin siteye kolay ulaşabilmesi, sitenin prestijinin yükseltilmesi gibi birçok konu kurumsal Seo’nun ilgi alanına girer.

Özetlemek gerekirse; kurumsal Seo, kurumsal firmaların arama motorlarının sonuçlarında üst sıralarda yer alması için yapılan çalışmaların tümüdür. Yapılan çalışmalar sayesinde daha geniş kitlelere ulaşabilir, daha çok satış yapabilir, ve daha çok hizmet sunabilirsiniz.

Kurumsal Seo Nedir?

Unutulmaması gereken bir diğer nokta ise; başarılı Seo çalışmaları sayesinde markanızın güvenilirliği ve popülaritesi arttırıldığı gibi, yapılan bir hata ise markanızın itibarının zedelenmesine, ziyaretçi/müşteri kayıplarına ve güvensiz olarak algılanmasına neden olur. Geleceğe yatırım yaparak, emin adımlarla ilerlemek istiyorsanız Kurumsal Seo konusunda profesyonel bir ekip ile çalışmalarınızı sürdürmelisiniz.

Kurumsal Seo Nedir?
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?