Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Sosyal Medya Planlaması
Sosyal Medya Planlaması

Sosyal medyanın gücü, her geçen gün daha da artmaktadır. Tek tıkla her türlü bilgiye ulaşılabilen internet ortamında sosyal medya, ticaret yapan firmalar için yeni bir pazarı da beraber getirmiş durumdadır. Firmalar, çeşitli sosyal medyalarda açmış oldukları hesaplar ile bu mecralardan da ticaret yapabilmekte, firmalarının tanıtımını bu mecralarda çok ciddi şekilde gerçekleştirebilmektedir. Bu noktada firmalar için sosyal medya planlaması, oldukça ciddi bir konumda yer alıyor. Bizler Mucizefikir olarak sosyal medyalarınızı aktif olarak kullanarak sektörde bilinilirliğinizi artırıyoruz. Müşteriler, almak istedikleri ürün hakkında her zaman detaylı ve anlatıcı bilgi almak ister. Yaptığımız sade ve açıklayıcı paylaşımlar ile potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekiyoruz. Tasarımlara ve açıklamalara dikkat ediyor, onlara ürün hakkında istedikleri bilgileri net bir şekilde aktarıyoruz.

 

Sosyal Medya Planlaması Neden Önemlidir?

İnternet üzerinden yapılan satışların oldukça önemli rol oynadığı zamanımızda, sosyal medyanın etkin olarak kullanılması firmaların satışları için oldukça mühimdir. Sosyal medya planlaması yaparak, belli bir strateji çerçevesinde sosyal medyaların yönetilmesi satışlar üzerinde gözle görülür bir artışa etki edecektir. Mucizefikir sosyal medya planlama ekibi, firmanızın sektörde iş yapan diğer firmaların önüne geçme serüveninizde sizlere yardımcı olacaktır. Satış planları, yapılan kampanya ve duyurular, gerektiğinde sosyal medyalarda belirli kitlesi olan kişilerle yapılan ücretli iş birlikleri gibi aktiviteler ile hizmet verdiğiniz sektörde adınızı bir marka haline getirmeye yardımcı oluyoruz.

 

Sosyal Medya Planlaması Nasıl Yapılır?

Sosyal medya planlaması konusunda, firmanızın faaliyette olduğu sektörün gereklilikleri çok önemlidir. Faaliyette olduğunuz sektörün ihtiyaçlarına göre yapılacak planlamalar ile çok daha hızlı şekilde görünürlüğünüzü artırabilirsiniz. Biz Mucizefikir olarak öncelikle ne yapmalıyız bunun planını yapıyoruz. Sosyal medyalarınızda çok sık aralıklarla ve boğucu paylaşımlardan çok, sade ve anlaşılabilir paylaşımlar yaparak müşterinin güvenini kazanmaya çalışıyoruz. Paylaşımlarda kullandığımız görselleri ve tasarımları karmaşık şekilden uzak ve dikkat çekici olacak şekilde paylaşıyoruz. Zaman içerisinde paylaşımlar düzene oturdukça sosyal mecralarda ücretli öne çıkarmalar yaparak gönderileri daha fazla kişinin görmesine olanak sağlıyoruz. Sosyal medya planlaması dahilinde, firma ürünleri hakkında bilgi almak isteyen müşterilerle sizin bilginiz ve yönlendirmeniz dahilinde kurumsal bir iletişim kuruyoruz.

Sosyal Medya Planlaması