Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » En İyi SEO Firmaları

Kurumsal SEO Uzmanı

Bir web sitesi sahibi iseniz veya dijital pazarlamanın içinde yer alıyorsanız SEO hakkında bilgi sahibisinizdir ya da bu alanda hizmet almak istiyorsunuzdur. Unutmayın ki SEO çalışması sizi arama motorlarında yükseltecek olan ve tıklanma oranınızı artırıp satışlarınızı yükseltecek önemli ve aşamalı bir çalışmadır. Böylesine önem arz eden ve profesyonellik gerektiren bir uğraş için bir dijital ajans ile çalışabileceğiniz gibi bir kurumsal SEO uzmanı ile de çalışabilirsiniz.

                                    Neden Bir Kurumsal SEO Uzmanı ile Çalışmalısınız

Google başta olmak üzere arama motorlarının dikkatini çekmek isteyen her web sitesi sahibinin bir SEO uzmanına ihtiyacı vardır. Kurumsal SEO uzmanı, kurumsal anlamda bir sözleşme ile sizin için çalışan, aylık raporlamaları takip eden ve düzenleyen, kurumsal bir SEO çalışması sunan firma temsilcisine verilen sıfattır.

Rakip analizi: Sizinle aynı sektörde bulunan rakiplerinizin SEO çalışmalarında sizden farklı olarak ne yaptığı konusunda güçlü bir analiz gerçekleştirir. Böylece sektörde ne konumda olduğunuzu görür, rakiplerinizle kıyas yapabilirsiniz.

Sosyal medya stratejisi: Sosyal medya içerisinde paylaşılan içerikler sizin açınızdan SEO’da nasıl bir fayda sağlayabileceğini kurumsal SEO danışmanı yardımıyla kolayla planlanabilir. En çok paylaşılan içeriklerin neler olduğu üzerine veya hangilerinin daha çok trafik yaratacağı gözlemlenip bunun üzerine bir strateji gerçekleştirilir.

Site içi SEO: Hedeflenen anahtar kelimeye göre analiz edilen web sitenize uygun olarak içeriklerin düzenlenmesi sağlanır. Aynı zamanda web sitesi içerisindeki link yapılarında veya kodlamalarda SEO’nun mantığına ters düşen hatalar varsa onlar da düzeltilmiş olur. Bu zaten SEO’nun en temel yapı taşıdır.

Backlink hizmeti: Web sitenize gösterilen rağbetin yol göstericilerinden olan backlinklerin titizlikle seçilmesi gerekir. Aksi taktirde seçilen backlinkler arama motorları tarafından spam olarak gösterilebilir. Bunun sonucunda da ceza alabilir, web siteniz de arama sonuçlarından en son sıralarda yerini alabilir.

Raporlama hizmeti: Kurumsal SEO uzmanı ile çalışmanın en büyük avantajlarından biri de yapılan SEO çalışmaları son derece şeffaf bir şekilde gerçekleşir. Kurumsal SEO uzmanınız size düzenli olarak belli periyotlarda raporlar gönderecektir.

                                       İyi Bir Kurumsal SEO Uzmanı Nasıl Olmalı

Piyasada bir sürü SEO uzmanı olduğu gerçeğini düşünürsek, aralarından kaliteli olanını seçebilmek bazen en zorlayıcı süreç olabilmektedir. Bir ajansa bağlı SEO uzmanı ile çalışmadan önce işte bilmeniz gereken bazı kriterler.

  1. Google bilindiği üzere sık sık algoritma değişikliğine gitmektedir. O sebeple iyi bir kurumsal SEO uzmanı algoritma değişikliklerini yakından takip etmelidir ki SEO çalışmalarını da güncel bir şekilde devam ettirebilsin.
  2. Bir kurumsal SEO uzmanı, SEO çalışmaları sırasında sosyal medya platformlarını da etkin bir şekilde kullanabilmelidir. O yüzden sosyal medyaya verdiği önemi de sorgulamanız küçük ama etkili bir detaydır.
  3. Google’ın web siteniz hakkındaki verileri oldukça önem arz eder. Bu sebepten bu verileri doğru şekilde analiz edebilmeli ve sorun tespitinde bulunabilmelidir. İyi derecede Google Analytics kullanabilmek bir SEO uzmanının görevidir.
  4. Bir SEO uzmanı ile çalışacaksanız eskiden dahil olduğu projeleri sorgulamanız kadar doğalı yoktur. Genç ve yetenekli birçok isim de olsa tedbirli olarak edindiği tecrübeleri öğrenmekten zarar gelmez.
  5. Bir kurumsal SEO uzmanı hiçbir zaman size kısa sürede büyük sonuçlar vaat etmez. Eğer karşı taraf böylesine garantili bir sözden bahsediyorsa o kişi ve kurumdan uzak durmanızı öneririz. Çünkü SEO uzun vadeli ve adım adım ilerleyen bir çalışmadır.

Eğer siz de Mucizefikir olarak yılların getirdiği tecrübe ve birikimiyle uzmanlaşmış ekibimizle çalışmak isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçin. Sizi ofisimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız.