Uluslararası Dijital Pazarlama

Header

Google Reklam Fiyatlarımız İle Zirveye Ulaşın

Google Reklam Fiyatları

Firmaların pazarladığı ürünleri tanıtmada sıkça kullandığı Google reklamları için sorulan soruların başında Google reklam fiyatları gelmektedir. Fiyatlandırma konusunda birden fazla kural bulunmaktadır. Bunun ilk kıstası kelime rekabetidir.  Google reklam politikası gereği her kelimeye bir rekabet bedeli belirlemiştir.  Ülkemizde 7 kuruştan başlayan bu bedelde üst sınır taleplerinize göre ayarlanmaktadır. Rekabet değeri diğerlerine göre yüksek olan kelimeleri sıkça kullanmanız maliyetinizi arttıracaktır. Sizden alınacak olan ücretler değişik olasılıklara göre belirlenmektedir. Görüntüleme başına, tıklama başına bin gösterim başına maliyet şeklinde kategorize edilmektedir. Müşteri dilediği seçeneği kabul ederek reklamına ücretlendirme politikasını belirlemiş olur. Tıklama görüntülemeye göre daha etkili bir ödeme yöntemidir. Ayarlamış olduğunuz bütçede sabit kalacaksınız diye bir kural da bulunmamaktadır. Google reklam fiyatları dilediğiniz şekilde bütçenize göre arttırılıp azaltılabilmektedir. Firmamız size uygun olan ödeme yöntemini gerekli incelemeleri yaptıktan sonra tavsiye edecektir. Fiyatlandırma gösterim yapılacağı şehir, ortak kullanılan anahtar kelimelerin başka firmalarca ödenen reklam bedellerine göre de değişmektedir. Tıklama ya da görüntüleme sayısına göre bütçenizden kısım kısım kesintiler olur ve bütçe sıfırlanana kadar bu işlemler sürer. Bütçenizi günlük, haftalık, aylık ya da belirli tarih aralığı olacak şekilde ayarlarsınız. Şirketimiz bu süreçlerin tamamına katılımınızı, bilgi vermek sureti ile sağlar. Ayrıca her zaman reklamlarınızın kaç defa tıklandığı, ne kadar kişi tarafından görüntülendiği bilgilerine online olarak erişebilirsiniz. Paranız tamamen reklamınız amaçlı harcanmaktadır. Başka yerlerde sizin rızanıza aykırı olarak harcanması kesinlikle söz konusu değildir. Google reklam fiyatları ile getireceği fayda arasında bir denge kurmak için tüm ihtimalleri sizler için revize etmekteyiz. Tıklanmadan herhangi bir şekilde bütçenizde eksilme olmayacağı garantisini biz ve Google firması vermektedir. Tek ip adresi tek tıklama sayılır. Böylelikle farazi tıklama senaryolarının ve aleyhinize olarak bütçenizi tüketme eğiliminde olanların engellenmesi amaçlanır. Daha çok para ödemek her zaman daha çok fayda edeceğiniz anlamına gelmemektedir. İşin sırrı tamamen daha az para ödeyerek daha fazla getiri elde etmektir. Yani kaynakları verimli kullanmaktır. Bu iş hiç kolay olmamakla birlikte kendi başınıza da yapılamaz.

Web sitesi veya marka sahiplerinin en çok merak ettiği sorulardan biri olan google reklam fiyatlandırmaları için kesin ve net bir maliyet ücreti çıkarmak pek de mümkün değildir. Çünkü google reklamları tamamen sonuç odaklı çalışır. Kullanıcılar reklamlarınızı tıklayıp web sitenizi ziyaret ettiği takdirde ücretlendirilmeye başlarsınız.

Google reklam ücretlendirmelerini etkileyen birçok unsur vardır:

  1. Reklam veren marka olarak hedefleriniz
  2. Bulunduğunuz sektördeki rakiplerinizin katsayısı
  3. Reklam kampanyasında hedeflenen lokasyon seçimi (ülke,şehir)

ve daha birçoğu.

 

Peki ne kadar bütçe ayıracaksınız

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi google reklam fiyatlandırması için minimum bir bedel yok. Bütçenizden ayırmanız gereken tutarı pazarlama karınıza ve elde ettiğiniz ciroya göre belirlemelisiniz. Hatta bazı kriterlere göre bu işletmenizin satış hasılatına göre % 2 ile % 10 arasındaki bir bütçe sizin için ideal olabilir. Google’a ne kadar bütçe ayırırsanız size o kadar potansiyel müşteri olarak geri dönüşü olacaktır.

Google reklamları neye göre ücretlendiriliyor

Reklamlarınızın gösteriminde hiçbir ücret ödemezsiniz. Ancak reklamlar tıklanıp web sitenize giriş yapıldığı an ücretlendirme başlar. Bu model en çok tercih edilen fiyatlandırma modelidir.

Tıklama başına fiyatlandırma (Cpc): Reklamın her tıklanışı bir ücrettir. Bu tıklanma ücreti belirlenir. Belirli bir günlük bütçe mevcuttur. Reklam veren reklamla ilgili kriterlerini belirler ve gösterileceği gün, saat, hedef kitle vb. ile yayına girmiş olur. Belirlenen bütçe dolana kadar yayında kalır, limit dolunca da yayından kalkar.

Görüntü başına fiyatlandırma (Cpm): Google reklam fiyatları için görüntüleme sayısı kıstastır. Reklamın bulunduğu sayfa 1000 kez görüntülendiğinde bu 1 birim sayılır ve bu birim üzerinden ücretlendirme gerçekleştirilir.

Aksiyon başına fiyatlandırma (Cpl): Tıklanma veya görüntülenme sayısı bir anlam ifade etmez. Reklam verenin belirlediği faaliyete göre ücretlendirme vardır. Kontrolün reklam verende olduğu bir sistem diyebiliriz. (Örneğin ne kadar üyelik yapılırsa o oranda ücretlendirme şeklinde)

Satın alma başına fiyatlandırma (Cpa): Verilen hizmetin veya sunulan ürünün satışının gerçekleşmesiyle ücretlendirme yapılmaktadır. Form doldurulması, satın alma işlemi veya belge indirmek gibi.

Google reklam fiyatları uzmanı olan Mucizefikir sizlere ne kazandırır

Her şeyden önce var olan reklam danışmanlık giderleriniz yanı sıra Google firmasına ödenen ücretler yanlış verilen reklam içeriğinde danışmanlık ücretini kat kat aşmaktadır. Firmamız sizlere minimum giderle maksimum faydayı taahhüt etmektedir. Sürekli olarak anahtar kelimenizi, reklam kampanyanız ayarlarını ve reklam metninizi düzenliyor ve gelirinizi yüksek tutma hedefindeyiz. Her biri ayrı bir uzmanlık gerektiren ve yapılan hataların telafisinin olmayacağı bir alanda 10 yıllık tecrübemize güvenin ve işinin ehli olmayana kesinlikle danışmanlık teklifinde dahi bulunmayın. Aklınıza takılan tüm soruları iletişim numaralarımızdan bize ulaşarak sorabilirsiniz. Rakiplerinize göre 1 – 0 önde başlamak istiyorsanız bizimle irtibata geçerek Google reklam fiyatları ve daha fazlasına vakıf olabilirsiniz.

Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?