Uluslararası Dijital Pazarlama

Header

Google Reklam Sizi Zirvede Tutar

Google Reklam

İnternet teknolojilerinin hayatın her alanına girmesi aynı zamanında ticaret alanını da etkilemiştir. Reklam anlayışı buna göre değişmiş, Google reklam bölümünde üstte yer alıp almamasına göre etkili sayılmıştır. Tek başına üst sırada yer almak reklamınızın etkili olması için yeterli olmamaktadır. Aynı zamanda orada tutunmak da bir o kadar zorunludur.

Google reklamın temel argümanı anahtar kelimelerdir. Sitenize uygun olarak seçtiğiniz anahtar kelimelere verdiğiniz reklam parası kadar ön planda olursunuz ve reklamınıza her tıklandığında bütçenizden kesinti yapılır. Reklam ayarlaması konusunda çok hassas ayarları içerisinde barındıran sistemde hedef kitlenin özenle belirlenmesi ve sabitlenmesi büyük önem arz etmektedir. Tıklama bazlı Google reklam sisteminden istenen verimi elde etmek için, siteyi tıklayarak ziyaret eden müşteri çevresinin doğru seçilmesi gerekmektedir. Anahtarcıyı, araba arayana, boyacıyı, müzik indirecek birine gösterecek reklam takdir edersiniz ki boşa harcanan paradan başka bir şey değildir.

Google adwords dediğimiz bu reklam sistemi tıklama başına ödeme şeklinde işlediği için her sektör bu yöntemden faydalanabilir. Birçok firma veya marka sahibi Google reklamları hakkında bir şeyler duymuş ama kullanıp kullanmama konusunda emin olamıyor durumda. İstediğiniz sonucu elde etmeniz garanti mi ya da Google reklamları size nasıl bir kazanç sağlayacak, bu sorular işletme sahiplerinin aklını kurcalayan cümleler. Google reklamlarının faydaları söz konusu ise yatırımdan bahsetmek gerekli.

Google Reklam Hizmeti Almanın Faydaları

  • Eğer bütçeniz kısıtlı ise tıklama başına ödeme sistemi ile sadece yapılan tıklamalar için ödeme yaparsınız.
  • Reklam vermek istediğiniz alanları belirleyerek, istediğiniz kelimelere veya kitleye reklam vererek maliyetlerinizi daha da düşürürsünüz.
  • Google adwords sisteminde en önemli nokta reklamlarınızın dünyanın en büyük arama motoru ağı Google tarafından yayınlanıyor olmasıdır. Unutmayın 2017 yılı ile birlikte Google’da günlük arama sayısı 3.5 milyara ulaştı. 1998 yılında bu rakam 10 bindi.
  • Google adwords’a reklam vermek site içi trafiğinizi arttırır ve daha fazla ziyaretçi çekmiş olursunuz.
  • Günümüzde internet üzerinde satışlar almış başını gitmiş durumda. Sizin de bundan faydalanmanız gerekmez mi? Siz de reklam vererek ürünlerinizin tanıtımını yapabilir, satış artışı sağlayabilirsiniz. Biliyorsunuz ki evden tek bir tık ile ürün sahibi olmayı isteyen büyük bir kitle mevcut.
  • Google reklamlarının bir diğer avantajı SEO çalışmasından daha kolay ve hızlı sonuç vermesidir. Yapılan SEO stratejilerinin sonuçlarını almak aylar sürebilir.
  • Her şeyi bir kenara bıraksak bile belki de en önemli madde şu ki: Rakipleriniz Google adwords kullanıyor. Rakiplerinizin gerisinde kalmak, dijital pazarlamanın getirdiklerinden mahrum olmak iyi bir itibar göstergesi değildir. Hatta iyi bir dijital ajans ile çalışarak ki biz bu görev için talibiz, rakiplerinizin bir adım önüne de geçebilirsiniz.

 

Belediye panolarına astığınız ya da otobüs duraklarına yapıştırdığınız reklamlarınızı kaç kişi görecektir. Kaç kişi bu reklamlardan etkileyerek sitenizi ziyaret ederek alışveriş yapacaktır veya bu reklamın ne kadar etkili olduğunu neye göre tespit edeceksiniz. Tüm bu soruların çözümü Mucizefikir olarak bizde. Profesyonel çözümlerimize firmanızı ortak etmek için buradayız.

Google reklam konusunda iyi bir danışman neden önemlidir diye sorarsanız, bir hastalığınız olduğunu ve bu işe bakan birden fazla doktor bulunduğunu hayal edin biri ucuza mal ederek sizi tedavi ettiğini söylüyor ama yaptığı sadece sakinleştirici iğne vurarak geçici rahatlatmak. Diğeri ise işin temelinden itibaren gereken tüm tahlilleri yapıyor ve tedavi ediyor üstelik ödediğiniz para da aynı. Hangisini tercih ederdiniz? Elbette ikincisini seçerdiniz çünkü sağlığınız sizin için çok önemli ve telafisi yok. Firmanızı ve reklamlarınızı da böyle düşünün. İşten anlamayan her danışman ekonomik sağlığınız olan cüzdanınızı ve itibarınızı yerle bir edecektir. Bunun yanı sıra birçok danışmanlık firması yapmış oldukları hilelerle sitenizin tıklanmasını sağlamakta ve bütçenizi sömürmektedir. Ancak baktığınızda işini yapmış gibi görünmekte suçu ise size atmaktadır. Baktığınızda internet sitesinin tıklanmasını sağlamış mıdır evet ama netice fiyaskodur. Danışmanlık hizmetinde en önemli aramanız gereken kıstas tecrübedir. Firmamız bu noktada 10 yıldır teknoloji piyasasında bulunmakta ve bugüne kadar verdiği danışmanlık hizmetleri sayesinde yüzlercesi sektöründe birinci olmayı başarmıştır.

Google Reklam Konusunda Kimi Tercih Etmeliyiz

Mucizefikir geçen 10 yıllık sürenin getirdiği tecrübe, birikim ve müşterilerinden aldığı olumlu geri dönüşler sayesinde işine 4 elle sarılmakta ve sahiplenmektedir. Her işimizi kendi reklamımızı yapıyormuşuz gibi önemsiyoruz. Bütçenizi işi bilmeyen firmaların tüketmesine izin vermeyin. Kaliteli reklamı uygun fiyatlarla size sunmak için buradayız.

Diğer dijital ajanslardan farklı olarak; maliyetlerinizi kontrol altında tutuyoruz, belirlenen hedef kitleye odaklanıyoruz, reklam performansınızı sürekli takip ediyoruz ve isteğinize bağlı olarak detaylıca incelemeniz için size düzenli raporlama sağlıyoruz.

Reklam vererek potansiyel müşterilerinizi rakiplerinize kaptırmamış olur, değişen sanal dünyada yerinizi sağlamlaştırırsınız. Bizler en geniş kitleye ulaşmanızın anahtarıyız. Google reklamlarınızı geniş bir müşteri yelpazesine ulaştırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?