TEKLİF İSTE

Instagram Profilinizi İlgi Çekici Hale Getirecek İpuçları

Instagram Profilinizi İlgi Çekici Hale Getirecek İpuçları

Instagram’ı çok seviyoruz öyle değil mi? Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile birlikte, her geçen gün yeni uygulama bombardımanına da maruz kaldık. Ancak aralarından Instagram, gerek filtreleri, gerek kullanım kolaylığı ile fotoğraf düzenleme ve paylaşım kanalları arasında kısa sürede farkını hissettirdi. Instagram uygulaması günümüzde sıklıkla tercih edilen sosyal mecraların başında geliyor. Fotoğraf çekimine özen gösterenlerin daha çok tercih ettiği instagram uygulamasında yüz binlerce takipçisi olan Türk fenomenler karşımıza çıkıyor. Peki siz de o fenomenler arasında yer almak istemez miydiniz? Kişisel olarak veya firmanız adına bir instagram hesabı açıp yüzlerce kişiye ulaşmaya ne dersiniz? Bu sayede normal ulaşamayacağınız onlarca insana ulaşabilir ve onlarla iletişim halinde olabilirsiniz. Sadece kişisel olarak değil, markalar için de instagram uygulaması büyük bir önem teşkil etmektedir. Milyonlarca insanın bu uygulamayı kullandığını düşünecek olursak markanızın böyle bir sosyal ağda yer alması size maddi-manevi birçok avantaj sağlar.

Özellikle Instagram’ı Facebook’un satın alması ve Instagram reklamlarının ucuzlayarak daha da kullanılır hale gelmesi, yalnızca bireysel kullanıcılar için değil, markaların olmazsa olmaz bir sosyal kanalı haline geldi Instagram. Zira gündelik yaşamda, en ufak bir boşluk anında Instagram’a giren akıllı telefon kullanıcıları hiç de azımsanacak sayıda değil.

Instagram Profilinizi İlgi Çekici Hale Getirecek İpuçları Nelerdir?

Instagram profilinizi daha da ilgi çekici hale getirmek için birkaç ipucu sunacağız şimdi. Paylaştığımız bir fotoğrafı yüzlerce kişinin beğenmesi oldukça hoşumuza gidecek bir şey öyle değil mi?

  • Garip olun! İlginç görseller her zaman ilgi çeker.
  • Olağanüstü bir kompozisyonun içine sıradan bir şeyler ekleyin.
  • Fotoğrafınızı bir resim gibi düşünün, renk ve kompozisyonları ona göre ayarlayın.
  • Işıkları açın! İyi aydınlatılmış fotoğraflar her zaman daha güzel görünür.
  • Instagram Profilinizi İlgi Çekici Hale Getirecek İpuçları arasındaki bir diğer madde ise; Nesne paylaşımlarınıza kişilik ekleyin. Açıklama metninizde alakasız bir nesneye öyle bir yazı yazın ki, alakasız nesne konuyla bir anda ilgili hale gelsin.
  • Yalnızca beğenilmeye odaklanmayın. Sizin tarzınızda paylaşım yapan profilleri bulun onları takibe alın ve paylaşımlarını beğenin.
  • İlginç bilgiler paylaşın.
  • Lokasyonunuzu etiketleyin. Bu sayede oralarda olanlar sizin fotoğraflarınıza daha kolay ulaşır.
  • Çok beğeni almış Instagram paylaşımlarından ilham alın. Denemeler yapın.
  • Popüler hashtag’ler kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir