TEKLİF İSTE

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı

Web sitesi, çağın medyası olarak adlandırabileceğimiz İnternet üzerinde yer alan ve içerisinde size ait dökümanların yer aldığı bir iletişim panosudur. Fakat bu iletişim panosuna sadece siz değil; milyonlarca insan erişebilir. Web siteniz sayesinde geniş kitleler sizinle veya sunduğunuz hizmetle/markayla ilgili bilgilere kolaylıkla ulaşabilir. Diğer bir deyimle sizin vizyonunuz olacak olan web siteleri, sesinizi duyurmanız için en güçlü yardımcınızdır. Başarılı bir web sitesi tasarımı sizinle bir bütün haline gelerek, markanızın veya hizmetinizin kalitesini internet kullanıcılarına yansıtır.

7’den 70’e hemen hemen herkes tarafından aktif olarak kullanılan internetin hayatımıza girmesi en çok da firmaları etkiledi. Kurumlar/firmalar, internetin yadsınamaz gücünü online pazarlamadaki rekabet ortamının içine girdikçe daha çok fark ettiler. Kuşkusuz ki kurumlar, web siteleri sayesinde dünyaya açılabileceklerinin farkına vararak kurumsal kimliklerine uygun web sitesi tasarımlarına yöneldiler. Peki, şirketlerin internet üzerindeki itibarını belirleyen kurumsal web sitesi tasarımı nasıl olmalıdır?

 

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

  • Markanızın prestijini yükseltecek olan web siteniz, şirketinizi/markanızı en iyi şekilde yansıtıyor olmalıdır.
  • Kurumsal web sitesi tasarımı içerik açısından güçlü olmalıdır. Ziyaretçilerin ilgisini çeken, özgün, yaratıcı ve kullanışlı içerikler, web sitenizi sağlam bir zemin üzerine kurmanıza olanak sağlar.
  • Başarılı kurumsal web sitesi için olmazsa olmaz bir koşul; sitenizin ana sayfasının ilgi çeken ve güven veren estetik bir tasarıma sahip olması gerekir. Ana sayfanız, sitenizin amacını tam olarak ortaya koymalı ve gereksiz bilgilerden arındırılarak asıl vurgulanmak istenen konuya odaklanılmalıdır. Bir web sitesi=mağaza ise ana sayfanız=vitrin diyebiliriz. O yüzden ziyaretçilerinizi web sitenize çekmek için başarılı bir ana sayfa tasarımına ihtiyacınız var.
  • Web sitenizde yer alan menüler, ziyaretçilerinizin kafasını karıştıracak nitelikte olmamalı. Aradığı ürünü/hizmeti kolaylıkla bulabilen ziyaretçiler, sitenizi tekrar ziyaret edecektir. Düzenli bir web sitesi, hem ziyaretçilerin rahatlıkla web sitenizde dolaşabilmesini hem de aradığını kolaylıkla bulmasını sağlamaktadır.
  • Unutulmaması gerekir ki sitenize gelen ziyaretçilerin ilgisini çeken ilk şey sitenizin tasarımıdır. Firmanızın kurumsal kimliği göz önünde bulundurularak özenle hazırlanan tasarım sayesinde internet kullanıcılarının güvenini kazanacaksınız. Kaliteli bir marka algısı yaratarak, tercih edilirlik seviyenizi arttırabilirsiniz.
  • İmajını ve kalitesini korumayı ilke edinerek işlerini ciddi bir şekilde yapan kurumsal firmaların web siteleri sade ve şık olmalıdır.
  • Web sitenizde kullanacağınız görseller, güçlü, etkili ve ilgi çekici olmalıdır. İçeriklerinizi görsel öğelerle desteklerseniz, iletmek istediğiniz mesajları daha anlaşılır kılabilirsiniz. Unutulmaması gerekir ki; çoğu zaman görseller, yazılardan daha çok ilgi çekmektedir.

 

  • Web siteniz bir bütündür ve her şey birbiriyle uyum içerisinde olmalıdır. Logo ile grafik, yazı ve arka plan renkleri uyumlu olmalıdır.
  • Ziyaretçilerinizin bir konuyla ilgili size danışması gerekebilir. Bunun bilincinde olarak web sitenizde mutlaka iletişim bilgileriniz ve iletişim formunuz yer almalı.
  • Kusursuz bir kurumsal web sitesi tasarımın ardından geriye tek bir şey kalıyor: SEO! Online pazarlama ayakta kalabilmek hatta rakiplerinizin önüne geçebilmek için başarılı bir Seo alt yapısı oluşturmanız şarttır.

Başarılı ve güçlü bir kurumsal web sitesi tasarımı sayesinde milyonlarca kişiye sesinizi duyurabilir, dünyaya açılabilirsiniz. Kurumsal kimliğinizi web sitenizle tamamlayarak, kalitenizi yansıtmanın tam zamanı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir