TEKLİF İSTE

Mobil Kullanılabilirlik

Mobil Kullanılabilirlik

Google artık mobil kullanılabilirlik özelliği olan siteleri arama sonuçlarında üste çıkartıyor. WMT (web master tools) içerisine eklediği Mobil Kullanılabilirlik seçeneği site sahiplerinin, web sitelerini WMT platformu üzerinden denetlemelerini sağlıyor.

Mobil Kullanılabilirlik ve Web Siteleri

Mobil kullanıcı sayısının son zamanlarda yüksek oranda artması bu uygulamanın hayata geçirilmesinde en büyük etken. Siz de analytics üzerinden web sitenizi inceliyorsanız, mobil ve masaüstü arasındaki site girişlerinizi analiz edebilirsiniz. Biz, bir çok web sitesi için aradaki bu farkın her geçen gün hızla kapandığını analiz ediyoruz.

Kısacası, bir web sitesine sahip olmanız yetmiyor. Hem profesyonel bir görüntü sağlamak için, hem mobil üzerinden sitenize giriş yapan müşterilere sitenizin özetini gösterebilmek ve size hemen ulaşılmasını sağlamak amacıyla mobil web tasarım yaptırmanız gerekmektedir. Farklı bir alternatif olarak responsive tasarım yaptırmanız da mümkündür. Zira bu durumda web siteniz hem tasarım açısından hemde google gözünde değer kazanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir