TEKLİF İSTE

Profesyonel Web Tasarım

Uzman Web Tasarım Hizmeti

Profesyonel Web Tasarım Çalışmalarının Önemine ve Detaylarına Değinecek Olursak;

Web; dijital pazarlamanın, ticaretin ve reklamın en önemli yayıncılık aracı. Bir web sitesi veya sayfası dizayn etmek dijital dünyanın en pratik reklam yolu haline gelmiş durumda.

Profesyonel web tasarımı yapılmış bir sitenin sistemi, kullanıcıları aradıklarına yönlendirme konusunda da profesyoneldir. Amaç kullanıcıya doğal ve kullanışlı gelen bir sayfa düzeni oluşturmaktır.

Öncelikle müşterinin istekleri dinlenerek notların alınması, müşterinin referans gösterdiği örnek web sitesi incelenmeli ve müsvedde bir kağıt üzerinde tasarım şablonu oluşturulmalıdır.

Daha sonradan oluşturulan web tasarım örnek çalışması, itina ile çizilmiş bir Grafik tasarım çalışması ile tamamlanmalıdır. Grafik tasarım çalışması, müşterinin onayına sunulmalı ve müşteri son haline onay verene kadar grafik tasarım çalışması güncellenmelidir.

Eğer kullanıcı için tıklanmaya ve incelenmeye müsait bir site tasarımında bulunmak istiyorsanız;

  1. Site sayfası uygun bölümlere ayrılmalı,
  2. Verilmek istenen bilgi dışında estetik bir analiz içerisinde olunmalı,
  3. En genel başlıklardan detaylara doğru bir hiyerarşi içermeli,
  4. Bu hiyerarşi bölümler arası ilişkiyi organize etmeli.
Profesyonelwebtasarım

Mucizefikir olarak sayfada grafik kullanırken ve sayfayı dizayn ederken dikkat ettiklerimiz

Sütunlar: Göz yorulmasına sebep olmadan, daha kolay okunabilir hale getirebilmek adına yazıları belirli sütunlar halinde yerleştiriyoruz. İnce sütun kullanımı da önemli ki daha estetik bir görünüm kazansın ve daha rahat okunabilsin diye.

Sayfanın yazdırılabilirliği: Bazı okuyucular ekrandan okumak yerine yazdırmayı tercih eder. Eğer sayfa fazla geniş tasarlanmış ise yazdırılmayan artık kelimeler olacaktır.

Ekran boyutu: Kullanıcıların web grafiklerini görmek için sayfayı aşağı yukarı kaydırmak zorunda kalmayacağı şekilde hazırlanır.

Paragraf: Uzun yazıları daha çekici göstermek için onları paragraflara ayırmak gerekir. Farklı konuları birbirinden ayırmak için iyi bir yöntemdir.

Klişeden uzak durmak: Kendinize uygun bir temayla (zemin, butonlar) diğer sitelerden farklı ve özgün bir görünüm elde edilir.

Mucizefikir’in temel prensiplerinden birisi, yapılan tasarımın müşterinin içine sinmesi ve onaylamasıdır.

Profesyonel Web Tasarım Kodlaması

Buraya kadar profesyonel web tasarım kısmının tamamen kurgu ve grafik kısmını anlattık. İşin diğer kısmı, onaylanmış grafik tasarım çalışmasının kodlara dökülmesidir. Kod yapısı temiz, google algoritmalarına uyumlu ve özel teknikler kullanarak, grid mantığında responsive web tasarım odaklı yapılmalıdır.

Mucizefikir ekibi içerisinde sadece web sitesi tasarımı yapan uzmanlar bulunmadığından, web siteniz yapılırken tüm google kriterleri, dijital pazarlama detayları ve müşteri deneyimi odaklı işlemler gerçekleştirilmektedir. SEO çalışması yaptırmak isteyen bir çok müşterinin sayfa içi optimizasyon tarafında çok büyük eksiklikleri olduğunu görüyoruz. Olması gereken temeli sağlam ve ileriye dönük google’da sıralama – index almış web sitesi tasarlamaktır.

Kodlamanın içeriğinin temiz, yani SEO (arama motoru optimizasyonu) uyumlu olması, web tasarım hizmeti açısından en önemli kriterdir.

Headings etiketlerinin kullanımı, web sitesinin hızlı açılması, responsive web tasarım olması, retina ready tasarım özelliği, tek dosyadan çağırılması, flash kullanılmaması, tüm tarayıcılar üzerinden aynı görüntünün elde edilmesi, tüm resimlerin alt etiketlerinin olması, title ve description etiketlerinin tamamen özgün olması gibi bir çok kriter bulunmaktadır.

Bu kriterlerin uygun olması, SEO uyumlu profesyonel web sitesi yapılmasının en temel kurallarıdır.

Sitenize Özel, Profesyonel Web Tasarım Hizmeti

İçerik ve görsel olarak tasarladığımız profesyonel internet sitesini artık son kez web sitesi sahibinin onayına sunarak, yayına alabiliriz.

Profesyonel web tasarım demek, hem teknolojinin son yeniliklerini kullanmak hemde web sitesinin grafik tasarım kısmının kullanıcılara hitap ederek özel bir yaratıcılığın kullanılmasıdır.

Profesyonel Web Tasarım

Web tasarım hizmetimizin en büyük farkı, web sitenizi google dostu olarak tasarlayarak, yayına açmamızdır. Arama motorlarına uyumlu olarak tasarlanmış bir sitenin unutulduğunu, hiçbir aramalarda çıkmadığını biliyoruz ve kalitesiz web siteleri ortalamasını düşürmek için internet ortamına özel grafik tasarımı yapılmış, son teknolojiler ile detaylı ve özenli bir şekilde oluşturulmuş web tasarım hizmeti veriyoruz.

Tüm çalışmalarımız bir bütündür. Grafik tasarım, web tasarım, seo ve yazılım tarafında geliştirilen ve uygulanan tüm çalışmalar birbirleri ile entegre yürümektedir. Web tasarım çalışmasında profesyonelliği yakalamak için, grafik tasarım çalışmasının uzman bir grafiker tarafından, illustrasyon çizimlerde yapılması, PSD’ye dökülmesi, web tasarımcının HTML5, CSS3 gibi son teknolojileri takip ederek, bu yönde kodlama yapması ve kodlamanın grid mantığında çalışarak, mobil cihazlara, tabletlere ve masaüstü cihazlara tümüyle uyumlu olması, kodlama tamamlandıktan sonra SEO uzmanı’nın sayfaları tek tek gezerek, siteyi google uyumlu hale getirmesi ve sonrasında da yazılım uzmanının projeyi yazılımın üzerine giydirerek anahtar tesliminde bulunması gerekmektedir.

Etap etap işleyecek bu süreç nihayetinde müşteri profesyonel bir kadro ile çalışmış olacak ve teslim edilen projenin özel olduğu, emek harcandığı her halinden belli olacaktır. Mucizefikir, profesyonel web tasarım hizmeti sunarken maksimum müşteri memnuniyetini hedeflemektedir. Web sitelerinin tasarımında birincil hedef, tasarımın müşterinin içine sinmesidir. Ayrıca, Profesyonel Web Tasarım hizmeti almak demek, ilgili sitenin arama motorlarında üst sıralarda çıkması için alt yapısının sağlam hazırlanması ve detaylı bir şekilde optimizasyon gerçekleştirilmesi demektir.