TEKLİF İSTE

SEO Analizi

SEO Analizi Siteleri

İnternet dünyasında yerini sağlamlaştırmak isteyen her web sitesi sahibinin en çok önem verdiği nokta olan SEO çalışmaları için performans ölçümünüzü görebileceğiniz birçok site mevcut. Bu SEO analiz siteleri, web sitenizin arama motorları açısından uyumluluğunu ölçebileceğiniz araçlar ile donatılmıştır. Araçların bir kısmı web sitenizi tamamen bir SEO analizinden geçirirken bazı siteler de sadece belli araçlara odaklanmıştır. Bu SEO analiz siteleri hakkında detaylı bilgi için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Her yeni gelen güncelleme ile arama motoru optimizasyonu uyumluluğunuz da değişiyor

Web sitesi sahipleri için aslında en sıkıntılı an google’ın algoritma güncellemesi getirdiği an. Oldukça karışık bir algoritmaya sahip olan google, sık sık güncelleme halinde. Her gelen güncelleme ile web sitenizin arama motoru optimizasyonuna olan uyumluluğu da değişmiş oluyor. O yüzden birçok web sitesi sahibi tüm kontrollerini yapmış, çalışmalarını bu algoritmalara göre ayarlamış iken, bu güncellemelerle yapılan çalışmaların baltalandığı hissine kapılabiliyor. Ama unutmamak lazım ki gelen her yeni güncelleme ile sizinle alakalı akıllı arama sonuçlarına daha çok ulaşmış oluyoruz.

Arama motoru optimizasyonu zorlu ve emek isteyen bir iş olsa da bu çalışmaların sonuçlarının analizini sizin için yapacak birçok site mevcut. Burada önemli olan, bu doğru ve sağlam olması gereken bilgileri hangi sitelerin sağladığı. Web sitenizin google tarafından dışarıdan nasıl göründüğü konusunda sizi bilgilendirecek bazıları ücretli bazıları ücretsiz SEO analiz siteleri mevcut. İşte sizin için seçtiklerimiz.

Bazı SEO Analiz Siteleri

Web sitenizdeki eksiklikleri, geliştirilmesi gereken kısımlarını ve yapılan hataları aşağıda verdiğimiz listedeki analiz sitelerinde taratarak en doğru sonuçları öğrenebilirsiniz. Ortaya çıkan bu eksiklikleri tamamladığınız takdirde arama motorlarında daha üst sıralara çıktığınızı göreceksiniz. Biliyorsunuz ki arama motoru sonuçlarında ne kadar yükselirseniz o kadar fazla da ziyaretçi çekersiniz.

Google Webmaster Araçları

Google tarafından sitenizin nasıl göründüğünü merak ediyorsanız bunun en sağlam yolu ücretsiz olan google webmaster araçlarıdır. Böylece web sitenizin SEO’ya uygunluğu ölçülmüş olduğu gibi, Pagespeed Insights ile web sitenizin açılış hızını da ölçer ve daha hızlı hale getirmek adına eksik olan yanlarınızı size gösterir. Hem masaüstü hem de mobil hızınızı öğrenebilirsiniz. Sayfa hızını 0 ile 100 arasında alırsınız. 85 ve üzeri alınan puan çok iyi performans anlamına gelmektedir.

R10.net

Ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunan r10.net ise davetiye yoluyla üyelik sağlaması açısından seçilmiş kullanıcılara hitap eden bir platform diyebiliriz. İçerisinde birçok araç bulundurmasıyla, Premium üyelerine fazlasıyla hizmet veriyor. Otomatik backlink aracı ile web sitenize backlink sağlıyor. Ayrıca Youtube analiz aracı da mevcut.

Open Site Explorer

Yahoo’nun site analiz aracı 2011’de kapandıktan sonra popüler hale gelen open site explorer en çok kullanılanlar konumunda. Web sitenize aldığınız linklerin analizi için yardımcı olurken, rakiplerinizle karşılaştırma yapmak, sayfa otoritesi gibi birçok özellik de sunmuş durumda.

Wmaracı.com

Ücretli ve ücretsiz versiyonu bulunan wmaracı.com normalde forum formatında olup ama bir yandan da pek çok SEO analiz aracını da kullanıcılarına sunuyor. Arayüz kullanımı pratik olmasıyla kullanışlı olan bu analiz sitesiyle ücretsiz SEO site analizi ve bir anahtar kelime için web sitenizin kaçıncı sırada olduğunu gösteriyor.

Moz Pro Tools

1 aylık ücretsiz deneme süresi veren moz pro tools ile optimize etmek için ihtiyaç duyduğunuz kaynakları sizin için sağlarken, tespit raporları sunar ve bir url adresini 3000 bağlantıdan analiz eder. SEO performansınız için gerekli olan yönlendirmeleri web siteniz için hazırlar.