Uluslararası Dijital Pazarlama

Header

SEO Fiyat Teklifi

Artık sıklıkla karşımıza çıkan SEO kavramı, günümüz web site sahipleri için oldukça önem arz ediyor. Özellikle dünyaya hakim olan google için yapılan arama motoru optimizasyonu için isterseniz kendiniz bir çalışma yürütebilir ya da bir SEO firması ile anlaşıp sizin adınıza SEO çalışmasında bulunmalarını isteyebilirsiniz. Tabi bunun için baştan size bir SEO fiyat teklifi yapacaklarını bilmelisiniz. Tavsiyemiz SEO gibi uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir işi bir uzmana emanet etmeniz.

SEO fiyatları için öncelikle şunu belirtmeliyiz ki belli başlı ve net bir fiyat skalası ile karşılaşmanız mümkün değil. Her firmadan alacağınız SEO fiyat teklifi değişkenlik göstermekle beraber birbirlerinden de farklılık göstermektedir. Bütün SEO firmaların kendine göre belirlediği bir fiyat listesi vardır. Bu listenin belirlenmesinde pek çok unsur etkili olduğu gibi sizin kendi teklifinizi sunmanız da mümkün. Peki nedir bu unsurlar? İşte yazımızın devamında sizin için madde madde derledik.

                                         SEO Fiyat Teklifi Üzerinde Etkili Olan Faktörler

SEO fiyatlarının kabataslak belirlenme yöntemi, yapılan işe ve verilen emeğe göre, kelime üzerine ya da aylık olarak belirlenir. Mesela birkaç gün sürecek bir SEO çalışması ile aylarca sürecek bir çalışmanın SEO fiyat teklifi aynı olmayacaktır. Bu yüzden her web sitesi için farklı bir fiyat belirleme yöntemi uygulanacaktır.

  1. Web sitenizin geçmişinin nasıl olduğu
  2. Hedeflenen konuma ulaşmak için ne kadar süre uğraşmak gerekir
  3. Web sitenizin bulunduğu sektör nedir
  4. Web sitenizin yapısı ve kodlaması nasıl işlenmiş
  5. Web sitenizin yükselmesi istenen anahtar kelime sayısı kaç tanedir
  6. Hedeflenen anahtar kelimelerin rekabet oranı ne kadar yüksek
  7. Profesyonel ve kurumsal SEO uzmanları tarafından oluşturulmuş piyasa fiyatlarının ortalaması nedir
  8. Hedefe ulaşmak adına ek hizmet gerekir mi

Pek çok SEO firması size paket halinde kampanyalar sunacaktır. Bu paketler her firmaya göre farklılık göstermekle beraber bir SEO firması ile çalışmadan önce bilmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunun için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

                                                          SEO Fiyatları Pahalı Mıdır

Genellikle SEO firmaları her bütçeye hitap eden kampanyalar ile karşınıza çıkarlar. Gerçek anlamda titizlikle hazırlanmış bir SEO çalışması çok pahalı olmasa da aşırı düşük fiyatlar da beklenemez. Genel olarak emeğin karşılığı verilir denilebilir. Piyasada çok ucuza SEO fiyat teklifi ile karşılaşmanız da mümkündür. Ama unutmayın ki bu tür çalışmaların içerikleri ve başarısı şüphelidir. Eğer bir firma size yüzde yüz garantili başarı sonuçları vaat ediyorsa emin olun o çalışmada bir sıkıntı vardır. Çünkü bilmelisiniz ki böyle garantici konuşan kimselerin genel olarak illegal tercihte bulundukları bilinmektedir. Bu da spam yemenize ve web sitenizin ceza almasına sebep olabilir. Bazı hatalar vardır ki geri alınması bir noktadan sonra mümkün olmayabilir.

                                   SEO Fiyat Teklifi Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

SEO firması ile yapılan sözleşme ile sizin de koruma altına alınmanız gerekir. Sözleşme boyunca sadece para ödeme odaklı olmamasına dikkat etmelisiniz. Bir SEO firması ile çalışacaksanız analizi güçlü ve ayrıntısıyla raporlama yapabilen bir uzmanla çalışmanızı öneririz. Backlink stratejileri gibi konular hakkında rapor istemeyi unutmayın. İyi bir SEO firması size mutlaka başarılarını gösterecektir. SEO ekibi ile yaptıkları başarılı proje çalışmalarını sizinle paylaşmaktan çekinmeyeceklerdir.

Biz Mucizefikir olarak yıllardır piyasada uzman ekibimizle sürdürdüğümüz başarılı çalışmalarımızla SEO projelerinizde yer almak için hazırız. Eğer siz de bizimle iletişime geçmek ister ve ekibimizle çalışmak isterseniz bize mail adresimizden veya telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz. Sizi ofisimizde ağırlamaktan memnun olacağız.

Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?