TEKLİF İSTE

SEO Fiyatları

Her Bütçeye Uygun SEO Hizmeti

Günümüzde dijital pazarlamada yer alan, e-ticaret ile uğraşan kısaca bir web sitesine sahip olan herkesin kullanması zorunlu haline gelen bir çalışmadır SEO. Web sitenizin arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasını, rekabet ortamı ile daha kolay başa çıkmanızı ve bu sayede kazancınızın artmasını sağlayan bu stratejik çalışma yöntemini gerçekleştirmenin en garantili yolu, SEO konusunda uzmanlaşmış ekibi olan bir dijital ajans ile çalışmak. Bu yüzden SEO fiyatları neye göre belirlendiği hakkında bilgi sahibi olmanız size önceden bir rahatlık sağlayacaktır.

Seo Fiyatları Pahalı Mıdır?

SEO’ya duyulan ihtiyaçtan dolayı SEO fiyatları artan rekabet ile birlikte giderek yükselmiş durumda. Birçok ajans, uzman ve firma size bambaşka rakamlar söyleyecektir. O yüzden net bir şekilde şu fiyata bu kadar SEO çalışması yapılır diye garantisi yoktur. Paketler halinde her yerde karşınıza belli SEO fiyatları çıksa da genel olarak fiyatları ortalama bir yükseklikte diyebiliriz. SEO zor yönetilen bir iştir, o sebeple zaten çok düşük fiyatlar bekleyemeyiz. Amatör kimselere kendinizi emanet edebileceğiniz bir hizmet hiç değildir. Kararsız kalıp umutsuzluğa düşmenize gerek yok. Çünkü SEO fiyatları için de bazı belirleme unsurları mevcut.

seofiyatlari

Seo Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

  1. Anahtar kelime aramasındaki rekabet oranı: Eğer anahtar kelimeniz rekabeti yüksek bir kelimeyse üst sıralara yükselmek daha zordur. Ama tabi ki de rekabet ortamı için tek etkileyici unsur bu değildir. Çünkü Türkiye’deki rekabet ortamını düşünürsek, anahtar kelimeniz uluslararası bir kavramsa bu Türkiye’deki rekabet oranını sağlıklı bir şekilde göstermeyecektir. Dolayısıyla Türkçe sayfaları da incelemek gerekir. Bu yüzden anahtar kelime ne kadar zorsa size sunulan Seo fiyatları da o doğrultuda yüksek olacaktır.
  2. Sunulan SEO servisleri: Görüştüğünüz ajans size detaylı bir Seo hizmeti sunacaksa fiyatta artış yaşanabilir. Bu hizmetler şöyle sıralanabilir; backlink analizi, site içi Seo analizi, haftalık rapor, rekabet analizi, teknik destek, tanıtım yazıları vs.
  3. Web sitenizin yaşı: Sitenizin yaşı ne kadar fazlaysa Google’ın gözünde o kadar itibar sahibi olursunuz. Bu durumda yapılacak Seo çalışması için işler daha kolaydır. Bu yüzden yeni kurulmuş bir siteye sahipseniz muhtemelen size sunulacak Seo fiyatları da yüksek olacaktır.
  4. Belirlenen anahtar kelimedeki sıranız: Web siteniz zaten sıralamada az çok bir yerlere gelmiş durumdaysa bu iş yükünü azaltacağı için çalışma sürecini kısaltacaktır. Dolayısıyla web siteniz o anki konumuna göre Seo fiyatları da değişecektir.
  5. Gösterilen referanslar: Dijital ajansların zamanında Seo hizmeti için çalıştığı kurumlar ve markalar sağlamsa size sundukları fiyatlarda da artış olması mümkündür.
  6. Hedeflenen konum: Belki de Seo fiyatları üzerinde en etkili olan unsur olabilir. Çünkü web sitenizi ilk sayfada tutturmak ile 1. veya 2. Sırada tutturmak arasında fark vardır. Tercihiniz hangi yönde olursa ona göre de bir fiyat biçilecektir.
  7. Teslim edilme süresi: Eğer çalıştığınız ekipten, işinizin daha kısa sürede bitirilmesini isterseniz, bu durumda daha fazla ödeme yapmanız mümkün. Çünkü 3 ayda bitecek bir çalışmayı 1 ayda tamamlamak daha yoğun, yükü ağır bir hale sokacaktır. Bu da hizmetin fiyatlarına yansıyacaktır.
seofiyatlari2

SEO hizmeti alırken dikkat etmeniz gereken bir mevzu da hizmet alacağınız ajansın profesyonelliğidir. Eğer size arama sonuçlarında 1 numaraya yükselme garantisinde bulunuyorlarsa orada profesyonellikten söz edemeyiz. Çünkü SEO hizmeti emek isteyen ve zamanla çabalarınızın karşılığını aldığınız adım adım ilerleyen bir programdır. Suistimallere karşı dikkatli olun.

Eğer siz de uzman ekibimizle çalışmak, her bütçeye uygun sunduğumuz fiyatlar hakkında konuşmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.