Uluslararası Dijital Pazarlama

Header

Backlink Paketleri Nelerdir

Backlinkler, oluşturduğunuz web sitesi için olmazsa olmaz bir kavramdır. Kısaca tanımlarsak başka bir web sitesinden sizin web sitenize verilen bağlantıdır, linktir. Ayrıca sitenin ne kadar popüler olduğunu belirleyerek, bir web sitesinin önerilmesidir. İşte bu tanıtım paketlerinin belli uzmanlar tarafından paket halinde sunulması da backlink paketleri olarak adlandırılır. Bu paketler sayesinde web siteniz arama motorları için değerli hale gelir. Bir web sitesi ne kadar tavsiye ediliyorsa, backlink paketleri sayesinde daha da tanınmış hale gelecektir.

Backlinklerin önemli olmasının bir diğer sebebi, sizin web siteniz için başka bir web sitesi backlink verdiği zaman bu sizin için bir referans oluşturacaktır. İşte bu referansları sağlayan siteler ne kadar kaliteli ve çok olursa, web sitenizin değeri de Google’ın gözünde o kadar artacaktır. Böylece arama sonuçları sıralamalarında daha yüksek bir statüye gelirsiniz. Backlinklerin getirdiği faydalardan biri de bu paketler sayesinde yapılan her tıklama için ödeme yapmak zorunda kalmaz, arama motorlarında da ilk sıralarda web sayfanız yayınlanır. Rekabet gücünüz, satışlarınız ve kazancınız artmış olur.

Backlink Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 1. Rakiplerinizin linklerine dikkat edin.
 2. Backlinkin banlı sitelerden alınmaması detayını gözden kaçırmayın.
 3. Backlink alırken zamana dağıtmaya özen gösterin.
 4. Çöp backlinklerden kaçınmaya çalışın.
 5. Kaliteli ve bilinirliği sağlam sitelerden bağlantı edinin.
 6. Sürekli aynı anahtar kelime üzerine link vermeyin.
 7. Link alacağınız web sitelerini seçerken bulunduğunuz sektöre uygun olmalarına dikkat edin.
 8. Web sitelerinde karşılaştığınız ucuz backlink önerilerine ya da toplu link paketlerine aldanmayın.

Backlink Paketleri Satın Almak veya Oluşturmak

Eğer fazlasıyla bilindik, yol gösterici veya geniş çaplı bir haber siteniz yoksa, web siteniz istediğiniz kadar kaliteli veya dolu olsun, kendiliğinden backlink oluşma ihtimali oldukça düşüktür. Oluşturduğunuz site içi linkleri de backlink olarak sayabiliriz. Çünkü Google bunları da inceler ve değerlendirmeye alır. Fakat bu linklerin web sitenizi üst sıralara taşıma gücü azdır. O yüzden maalesef dışarıdan gelen backlinkler kadar değerli değildirler. Ama eğer backlink oluşturmayı kendiniz biliyorsanız, oluşturmanızda bir problem yoktur. Sadece SEO’da acemiyseniz PageRank’i yüksek siteler bulmakta zorlanabilir, link farklılıklarını gözden kaçırabilirsiniz.

Backlink Çeşitleri

 1. Blog backlink: Bloglar için alınıp verilen link çeşitidir. Eğer bir blog sitesinde kullanıcı olarak yer alıyorsanız herhangi bir başlığa yorum attığınızda bazen gerekli bilgilerde site adresiniz de olabiliyor. Buraya sitenizi yazıp yorumunuzu gönderdiğinizde, Google o linki kapıp blog backlink kazanmış olabiliyorsunuz.
 2. Dofollow: Eğer bir web sitesi sizin sitenizin linkini ekleyip nofollow demediğinde kefil olabilir. Google bunu fark ettiğinde de Dofollow kazanmış olursunuz.
 3. Hacklink: Black hat SEO kapsamındadır. Yayıncı sitelere gizlice girilip kendi web sitenizin linkini ekleyerek yapılan backlink yöntemidir. Etik bir durum değildir ve şikayet edilirseniz banlanabilirsiniz.
 4. Spam backlink: Devamlı belli bir web sitesi üzerinden ve çok sayıda backlink yapıyorsanız Google bu hamleleri spam olarak nitelendirir.
 5. Profil backlink: Bir foruma veya siteye üye olduğunuzda “web siteniz” bölümü var ise, site url’nizi girip ekstra olarak imzanıza web sitenizin linkini verdiğiniz zaman, Google bunu gördüğü taktirde profil backlink kazanmış oldunuz.

 

Hangi Backlink Paketini Seçmelisiniz

Seçmeniz gereken backlink paketi tamamen bağlı olduğunuz sektöre bağlıdır. Bulunduğunuz sektördeki rekabet yüksekliği ne düzeyde, arama motorlarında yükselme amacınız ne kadar, bunlar belirlenmesi gereken kriterlerdir. Rekabet ortamının fazla olduğu bir sektörde yükselmek istiyorsanız uzun çalışma süreli, anahtar kelime sayısı yüksek paketler tercih edebilirsiniz.

Kaliteli ve profesyonel backlink paketleri hizmetimiz ile Mucizefikir olarak yanınızdayız.

Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?