TEKLİF İSTE

Twitter Takipçi Kaybetme Nedenleri

Twitter Takipçi Kaybetme Nedenleri

Sosyal medya’da sıklıkla tercih edilen uygulamalardan bir tanesi Twitter. Kişilerin görüşlerini paylaştığı, gündeme dair yorumların yapıldığı 140 karakter sınırlaması bulunan bu platform, internet kullanıcıları tarafından çok beğenildi. Popüler sosyal mecralardan bir tanesi olan Twitter’da takipçi sayısının artmasını kim istemez ki? Daha çok takipçinizin olmasını ve daha çok kişinin sizin tweetlerinizi okumaktan keyif almasını kim istemez ki? Ancak bir de bu durumun tam tersini düşünelim. Takipçi kazanmak kadar mevcut takipçilerinizi korumak da oldukça önemli ve zor bir iştir.

Peki, takipçi sayınızda sürekli olarak bir azalma görüyorsanız bunun sebebi ne olabilir? İnsanlar neden sizi takip etmeyi bırakıyor olabilirler? Twitter’da takipçi kaybetmenizin nedenlerinden bahsedeceğiz.

Twitter Takipçileriniz Neden Azalıyor?

  • Aktif değilsiniz! Twitter’da insanlar sürekli olarak bir şeyler paylaşıyorlar. Siz buna ayak uyduramıyor olabilirsiniz. Sizi takip eden insanların sizden beklentisi; günde en az 1-2 tane tweet atmanızdır. Uzun süre paylaşım yapmazsanız Twitter kullanıcıları, sizin hesabınızla pek ilgilenmediğinizi düşünerek takip etmekten vazgeçerler.
  • Tam tersi bir durum söz konusu olabilir! Çok fazla tweet atıyor olabilirsiniz ve bu durum takipçilerinizi bir süre sonra sıkacaktır. Çok fazla paylaşım yaptığınız zaman kişilerin ana sayfalarında sadece siz gözükeceksinizdir. Bu durum bir süre sonra insanları sıkacak ve sizi terk etmelerine sebep olacaktır. Yani paylaşım yaparken abartıya kaçmamalısınız.

 

  • İsminden de anlaşılacağı gibi Twitter bir sosyal mecra! O halde “sosyal” olmalısınız. Retweet edin; favorilere alın; link paylaşın; sohbetlere katılın, laf atın, konu açın. Normal hayatta sosyal olmak için neler yapıyorsanız onları yapın. Şöyle düşünün; sürekli olarak kendinden bahseden insanları nasıl bulursunuz? Twitter’da da devamlı kendinizden ve kendi hayatınızdan bahsederseniz insanlar bir süre sonra sıkılır. Her türlü konudan konuşabilmelisiniz.
  • Takip edeni takip ederim mantığına son! Bu mantık zamanla takipçi kaybı yaşamanıza sebep olmaktadır.
  • Tekrar yapmayın! Takipçilerinizin önüne sürekli olarak aynı yemeği koymaktan vaz geçin! Sürekli olarak aynı veya benzer paylaşımlar yapmanız takipçilerinizin sizi terk etmenize neden olur.
  • En çok tercih edilen uygulamalardan bir tanesi olan Twitter’da farklı görüş ve düşüncedeki insanların var olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. Dolayısıyla görüşlerinizi belirtirken kırıcı olmamalısınız. Saygı çerçevesi içinde paylaşımlar yapmalısınız.
  • Çalıntı mı? Asla! Özgün olmayan çalıntı içeriklerden büyük bir hızla kaçınmalısınız. Fenomen hesaplarda paylaşılanları sanki kendiniz üretmiş gibi paylaştığınız zaman ve takipçileriniz bunu anladığında sizi “güvensiz” olarak nitelerler.

Twitter’da takipçi kaybı yaşamadan sürekli olarak yeni takipçiler kazanmak istiyorsanız yukarıda belirttiğimiz maddeleri mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. İhtiyacınız olan Seo Hizmetini alarak sosyal medya yönetiminizin başarılı bir şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir